Naprawa koszy metalowych Gitterbox - kiedy jest niezbędna?

Naprawa koszy metalowych Gitterbox - kiedy jest niezbędna?

Kosze metalowe Gitterbox, a także inne pojemniki z siatki stalowej są zaprojektowane tak, aby wytrzymać trudne warunki magazynów przemysłowych. Najczęściej są używane do składowania produktów w bardzo wielu gałęziach przemysłu, między innymi w branży budowlanej, motoryzacyjnej czy stalowej. Wytrzymałe i solidne pojemniki metalowe mogą pomieścić duże ładunki materiałów takich jak ciężkie części samochodowe, czy odpady produkcyjne.

Pojemniki Gibo znane również jako palety siatkowe są bardzo praktyczne ze względu na swoją standaryzację i kompatybilność z wózkami widłowymi i innym sprzętem magazynowym. Są to produkty stalowe, przygotowane do ciężkiej pracy. Jednak ze względu na fakt, że podlegają intensywnej eksploatacji, nieraz w skrajnych warunkach, są narażone na uszkodzenia takie jak wgniecenia, uszkodzenia siatki, jak również widoczne ślady korozji. W takiej sytuacji regeneracja koszy metalowych jest bardzo potrzebna

Gitterbox - zaprojektowany jako opakowanie wymienne

Kosze metalowe Gitterbox funkcjonują jako pojemniki licencjonowane ponieważ ze względu na swoje standardowe rozmiary są w pełni wymienne i pracują w obiegu (poolingu). Posiadają specjalne oznaczenia EPAL, dzięki którym znamy rok produkcji oraz producenta danego kosza, co zapewnia oryginalność produktu.

Ich główną zaletą jest fakt, że dzięki znormalizowanym rozmiarom oraz jakości potwierdzonej certyfikatem, możesz odesłać swoim klientom dowolne kosze Gitterbox, ale niekoniecznie te same, w których przybył towar.

Utrzymaj wysoki standard koszy gitterbox dbając o dobry stan opakowań

Gitterboxy to jedne z najbardziej znanych opakowań do transportu ciężkich materiałów w przemyśle ze względu na swoją trwałość. Ściany wykonane są z bardzo wytrzymałej konstrukcji drucianej (międzynarodowy drut stalowy Q235), a ponadto Gitterbox ma wymienne deski na spodzie w celu rozłożenia nacisku i zwiększenia wytrzymałości.

Jeśli dokonujesz regularnych napraw Gitterboxów, są to produkty uważane praktycznie za niezniszczalne nawet przy intensywnym użytkowaniu. Przykładem jest popularność pojemników Gitterbox dla przemysłu motoryzacyjnego, który często produkuje ciężkie, niestandardowe podzespoły. Obecnie większość firm woli naprawiać swoje skrzynie metalowe niż kupować nowe ponieważ sama naprawa jest bardziej opłacalna cenowo niż zakup nowego produktu.

Naprawa pojemników Gitterbox to troska o bezpieczeństwo personelu i towaru

Warto zastanowić się nad regularnymi przeglądami pojemników metalowych w celu utrzymania ich w odpowiednim, bezpiecznym stanie Jest to ważne ponieważ wadliwe, uszkodzone kosze mogą ulec deformacji, powodując poważne uszkodzenia zapasów. Co więcej, niesprawne pojemniki powodują wydłużenie załadunku, problemy w transporcie i mogą być niebezpieczne dla obsługujących je pracowników. Ostre, wystające elementy czy zablokowane klamry mogą stanowić realne zagrożenie dla zdrowia.

Najczęstsze uszkodzenia koszy metalowych

Pomimo tego, że pojemniki cechują się dużą trwałością, często użytkowane są w trudnych warunkach, co może sprzyjać uszkodzeniom. Jeśli kosz metalowy posiada oznaki poważnych wad, to czas, że trzeba go naprawić. Od wielu lat wykonujemy usługę naprawy i konserwacji opakowań dlatego sprawdź na poniższej grafice, w jakich wypadkach Twoje Gitterboxy wymagają natychmiastowej interwencji.

Rodzaje uszkodzeń pojemników metalowych

1. Krawędzie są prostowane, jeśli odkształcenie sięga maksymalnie 10 mm na zewnątrz i 20 mm do wewnątrz.

2. Deformacja zaworu klapowego wymaga naprawy tak, by można nim bezpiecznie operować (otwierać i zamykać).

3. Jeśli Gitterbox nie stoi równo na czterech stopach, jest to niebezpieczne dla osób obsługujących oraz przewożonego ładunku, dlatego konieczne jest przywrócenie geometrii konstrukcji lub ostatecznie wymiana metalowych nóżek.

4. Naprawiamy kraty w ściankach tak by końcówki drutu nie wystawały w żaden sposób poza obręb kosza.

5. Jeśli w podłodze skrzyni Gitterbox znajdują się pęknięcia desek, uszkodzenia mechaniczne, wady kształtu, wtedy wymieniamy na nową. Dopuszczalne jest pozostawienie jedynie niewielkiego pęknięcia wzdłuż krawędzi deski.

6. Oznaczenia EPAL są konieczne, jeśli kosze mają w dalszym ciągu być licencjonowane. Jeśli oznaczenia są nieczytelne, Gitterbox może być uznany za nieoryginalny.

Licencja Rotom na naprawę koszy metalowych daje pewność zachowania wysokich standardów

Rotom Polska jako jeden z niewielu firm w Polsce, posiada licencję na naprawę koszy metalowych Gitterbox zgodnie z procesem UIC. Dlatego też dbamy o to by każdy naprawiony Gitterbox pracujący w Twoim obiegu opakowań miał takie same parametry techniczne jak nowy produkt.

Nasze główne zadanie to naprawa i konserwacja sprzętu naszych Klientów zgodnie ze standardem EPAL. W naszych warsztatach mechanicznych Uszkodzone Gitterboxy są sprawdzane i starannie naprawiane tak by wróciły tak by wróciły do cyklu poolingu. Dzięki temu zachowasz płynność w swoim łańcuchu dostaw i zaoszczędzisz na zakupie nowych.

Nasi specjaliści chętnie pomogą sprawdzić jakość Twoich koszy metalowych i znajdą odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w szybkim powrocie Twoich pojemników do intensywnej pracy.