Branża detaliczna

Handel detaliczny stoi przed wieloma złożonymi wyzwaniami, dotyczącymi zarządzania zapasami i realizacji zamówień. Dotyczy to zróżnicowanych potrzeb klientów i dopasowania pod nich asortymentu, sezonowych wzrostów zapasów, czy nieprzewidzianych okoliczności. Ekonomiczny, dokładny i niezawodny łańcuch dostaw ma ogromne znaczenie dla sukcesu wielu firm branży non-food.

Dystrybucja w branży detalicznej ma złożone potrzeby różniące się w zależności od rodzaju produktów takich jak: artykuły sportowe, odzież, kosmetyki, automatyczna obsługa, czy systemy przygotowywania zamówień. Ponieważ jest coraz więcej opcji i konkurentów niż kiedykolwiek wcześniej, wysoka konkurencyjność i dostępność produktów staje się najwyższym priorytetem.

Dokładne zarządzanie zapasami, wydajna kompletacja, procedury pakowania i spójne cykle zamówień muszą być dostosowane, aby za każdym razem dostarczać właściwe artykuły w odpowiednim miejscu i czasie. Jak zadbać o coraz wyższy poziom dystrybucji produktów w branży detalicznej? Trzeba pokonać przeszkody, stojące na drodze do rozwoju.

Sezonowość popytu, czyli jak nadążyć za zmianami?

Nie każda sezonowość jest taka sama i ważne jest, aby analizować różne czynniki napędzające wydatki konsumenckie. Dopóki śledzisz kalendarz świąt na swoim rynku i rozumiesz historię i tradycje danego miejsca, możesz dość dokładnie przewidzieć okresy o większym natężeniu ruchu. Dotyczy to z pewnością okresów świątecznych, na które sprzedawcy detaliczni mogą bezpiecznie liczyć, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Na poziomie sieci lub sklepu planiści, specjaliści ds. transportu i logistyki oraz personel zarządzający opracowują strategie dystrybucji i magazynowania towarów. Obejmuje to składowanie w sklepie i magazynowanie poza siedzibą, harmonogramy dostaw, plany konserwacji sklepów, ekspozycje towarów, ustawienia półek, motywy zakupów itp.

Co robić w sytuacji, gdy firma nie planuje zakupu nowych opakowań ponieważ nie ma odpowiedniej ilości miejsca na ich składowanie? Jeśli nie planujesz stałych inwestycji, a liczysz się z sezonowym wzrostem sprzedaży warto wziąć pod uwagę wynajem opakowań takich jak palety, nadstawki, pojemniki, regały magazynowe czy kontenery rolkowe.

Czy wynajem opakowań się opłaca?

Z pewnością. Wynajem opakowań to ekonomiczny sposób na poradzenie sobie z okresami sezonowych szczytów. Nie musisz inwestować w utrzymywanie dodatkowego magazynu lub finansowaniu kolejnych zakupów sprzętu, który po sezonie będzie zalegał w magazynie. Możesz wynająć opakowania, których potrzebujesz na konkretny okres, z możliwością przedłużenia. Wykorzystując ogromne zasoby opakowań do wynajęcia jesteśmy w stanie w ciągu 24 godzin zapewnić Ci kontenery rolkowe, regały magazynowe, metalowe pojemniki, czy palety. Po okresie wynajmu odbierzemy je z twojej firmy.

Co zyskujesz?

  • Finanse na nowe inwestycje
  • Potrzebne opakowania zawsze na czas
  • Nie musisz inwestować w utrzymywanie pustych opakowań przez resztę roku
  • Wsparcie specjalistów oraz dostawę w jednym z 15 krajów europejskich

Jak zmniejszyć koszty zakupów nowych opakowań?

Aby jak najlepiej zarządzać opakowaniami w swojej firmie, musisz przeanalizować czynniki, które generują największe koszty. Jeśli stwierdzisz, że są to opakowania, zastanów się nad możliwością używania ich ponownie w obiegu czyli nad usługą poolingu. Świadczymy także usługę odzysku opakowań od kontrahentów, jak również ich systematyczną naprawę i konserwację. Zamiast kupować nowe palety, pojemniki, czy rollkontenery, lepiej używać opakowań zwrotnych optymalizując jednocześnie własny łańcucha dostaw.

Jak pooling wygląda w praktyce?

Polega to na tym, że my odbieramy puste opakowania od Twoich Klientów i dostarczamy je ponownie Tobie w czasie i miejscu, jaki wskażesz. (Just in Time). Twoje palety zawsze są sprawne ponieważ o to dbamy naprawiając je i konserwując. Jako właściciel opakowań otrzymujesz dostęp online do wszystkich informacji o procesie poolingu, który się odbywa w danym czasie.<.p>

Jeśli nie posiadasz wystarczającej liczby opakowań, a nie chcesz inwestować w ich zakup możesz je wynająć lub też skorzystać z takiej wersji poolingu, w której my jesteśmy właścicielem opakowań. Jest to korzystne finansowo rozwiązanie, które udoskonali Twój łańcuch dostaw i w dłuższym terminie znacząco obniży jego koszty.

Jakie opakowania mogą być zastosowane w obiegu?

Najczęściej używanymi opakowaniami są palety plastikowe i palety drewniane w standardowych rozmiarach. Do ochrony produktów można dobrać pasujące do nich skrzynie plastikowe lub metalowe w wersji składanej. Jest to ważna informacja, bo możliwość składania sprawia, że transport jest tańszy i zmniejsza się emisja CO2.

Dostarczamy szeroką gamę produktów, aby pomóc zmniejszyć koszty pakowania i transportu, jednocześnie usprawniając obsługę, kompletację i uzupełnianie zapasów w sklepie.

Zapewniamy wysokiej jakości pojemniki euro, pojemniki składane, ażurowe i inne, które są wytrzymałe i trwałe, aby zapewnić jak najlepszą ochroną produktu. Rotom oferuje również antywłamaniowe kontenery rolkowe z siatki metalowej oraz inne wózki siatkowe przeznaczone do użytku w handlu detalicznym.

Jak zmniejszyć ilość opakowań jednorazowych?

Każdy pracujący w magazynie zna tą sytuacją z własnego doświadczenia. Olbrzymie ilości kartonu, folii stretch czy taśm są zużywane do jednorazowego zabezpieczenia produktów. Na chwilę spełniają swoją funkcję, ale później stają się zbędnym odpadkiem. Już nie wspominamy o ich wpływie na środowisko, czy też kosztach wynikających z ich zakupu.

Warto się zastanowić jakie opakowania wielorazowe można by użyć w zamian za papier czy folię. Może świetnie swoją funkcję spełniłyby pojemniki z pokrywą 2 częściowe na wózkach dolly? Świetnie się sprawdzają w dostawie towarów wszędzie tam, gdzie są wąskie przejścia i alejki. A może chcemy wystawić jakiś produkty w dużym markecie? Pomyślmy o kontenerach siatkowych i rolkowych. Możliwości jest naprawdę wiele, ale ich najważniejszą zaletą jest możliwość wielokrotnego użytkowania.

Jesteśmy po to, by pomóc Ci zoptymalizować Twój łańcuch dostaw

Razem z ekspertami ds łańcucha dostaw w danej firmie staramy się przeanalizować proces dystrybucji i dostaw tak, żeby zidentyfikować wąskie gardła i usprawnić przepływ towarów / zasobów w magazynie. Dzięki szerokiej gamie usług logistycznych optymalizujemy łańcuch dostaw oraz dobieramy rodzaj opakowań do konkretnego zadania. Zapraszamy do kontaktu!

KOPIA ZAPYTANIA ZOSTANIE

WYSłANA DO CIEBIE E-MAILEM

Nie wybrano pliku
X Maksymalny rozmiar <5 MB
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

*Pola wymagane