Zrównoważony rozwój

Środowisko naturalne traktujemy bardzo poważnie, dlatego od początku istnienia naszej firmy stawiamy na strategię zrównoważonego rozwoju. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz szeregu usług logistycznych, realizowane przez nas projekty przyczyniają się do ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko oraz optymalizują wykorzystanie zasobów naturalnych.

Projektowanie opakowań

W branży logistycznej wybór odpowiedniego opakowania do magazynowania i transportu towarów zależy od szeregu kompromisów. Musimy tu uwzględnić rodzaj użytego materiału, przeznaczenie, trwałość, koszty transportu i magazynowania i skorelować je z wymaganym stopniem ochrony przewożonego towaru. Mając na uwadze Twoje indywidualne wymagania, oferujemy możliwość zaprojektowania specjalnego opakowania. Zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, wykorzystując najlepsze dostępne materiały proponujemy najkorzystniejsze rozwiązania. Opakowanie zaprojektowane indywidualnie to większa ergonomia pracy, a co za tym idzie większa wydajność i efektywność. Warto również dodać, iż dzięki zaawansowanym usługom logistycznym, niemal każde opakowanie, niezależnie od użytych materiałów, może być wykorzystane ponownie. Dzięki temu także zmniejszamy ich negatywne oddziaływanie na środowisko.

Wydajność opakowań w łańcuchu dostaw

Oprócz usługi projektowania opakowań, oferujemy możliwość zarządzania opakowaniami zwrotnymi, a jeśli skorzystasz z usługi poolingu, Twoje opakowania wykorzystasz wydajniej i efektywniej. Nie musisz również martwić się z powodu uszkodzonych opakowań, ponieważ w ramach usługi odzysku opakowań dbamy o to, by Twoje opakowania były zawsze sprawne i gotowe do pracy. Wydłużysz w ten sposób żywotność swoich opakowań i odsuniesz w czasie kosztowny proces utylizacji uszkodzonych opakowań.

Wynajem opakowań

Jeśli z jakichkolwiek powodów zakup nowych opakowań nie jest możliwy, jako alternatywę proponujemy wynajem opakowań. Unikniesz w ten sposób kosztownej inwestycji, zaoszczędzisz miejsce w magazynie i zadbasz o maksymalne wykorzystanie każdego z wynajętych opakowań. Nasza szeroka gama produktów na wynajem to palety drewniane, plastikowe, rollkontenery, pojemniki metalowe, plastikowe czy systemy magazynowe typu Mobilrack. Wynajem opakowań logistycznych, zmniejsza produkcję nowych i korzystnie wpływa na nasze środowisko, zmniejszając jednocześnie koszty logistyczne naszych Klientów.

Naprawa opakowań

Sprawne opakowania to wydajność Twojego łańcucha dostaw, ale również bezpieczeństwo. Nam zależy na tym, by cykl życia każdego z naszych produktów był jak najdłuższy. Dzięki usłudze umożliwiającej naprawę i konserwację opakowań zadbamy o to, abyś mógł bezpiecznie magazynować i transportować swoje produkty. Nie zawsze uszkodzone opakowanie musi być zastąpione nowym. Bardzo często może być one poddane naprawie i służyć przez długi czas, zanim będziesz musiał poddać je kosztownemu recyklingowi. Pamiętaj o regularnej konserwacji opakowań, która wydłuży ich żywotność. W ten sposób również dbamy o środowisko.

Jesteśmy pewni, że korzystając z naszych usług, zyskasz konkretne oszczędności. Ale razem możemy zyskać dużo więcej. Umiejętne korzystanie z zasobów środowiska naturalnego to nasza wspólna odpowiedzialność. Miej pewność, że wybierając jedną z naszych usług logistycznych, wspólnie z nami zrealizujesz idee zrównoważonego rozwoju.