Odzysk opakowań

Jak działa odzysk opakowań?

Wyobrażasz sobie sytuację, kiedy większość Twoich opakowań, dzięki którym wysyłasz swoje produkty do Klientów wraca do Ciebie i jest gotowa do ponownego użytku? To właśnie odzysk opakowań. Dzięki tej usłudze zaoszczędzisz na kosztach opakowań i pomożesz chronić środowisko naturalne.

Używasz palet drewnianych czy palet plastikowych? A może pojemników plastikowych lub metalowych? Nie ma to znaczenia, ponieważ każda wysyłka produktów do Twoich klientów jest automatycznie rejestrowana w naszym systemie. Dzięki temu wiemy, kiedy i ile opakowań trafi w określone miejsce. Puste opakowania są przez nas odbierane i dostarczane do magazynu Rotom (2Return). Tam następuje sprawdzenie opakowań pod kątem jakościowym. W razie konieczności opakowania są naprawiane, czyszczone i oczekują na dostawę do Ciebie w systemie just-in-time.

Jakie opakowania możemy odzyskać?

Lista produktów, które mogą być objęte usługą odzysku opakowań jest bardzo długa. W zdecydowanej większości są to palety drewniane, dlatego, że są po prostu najczęściej stosowanym nośnikiem logistycznym. Usługę odzysku opakowań możemy również zastosować do opakowań plastikowych takich jak: pojemniki plastikowe, skrzynie plastikowe, palety oraz metalowych: skrzynie, palety.

Usługa dostępna niemal w całej Europie

Wysyłasz swoje produkty do wielu krajów europejskich? Nie stanowi to dla nas problemu. Dzięki naszym 15 magazynom w 9 krajach w Europie jesteśmy w stanie pozyskać Twoje opakowania z prawie każdego miejsca w Europie. Jeśli Twoje opakowanie jest produktem standardowym, to dzięki usłudze „pallet banking” odbierzemy paletę od Twojego klienta w innym kraju i dostarczymy do najbliższego magazynu 2Return. Dostawa do Twojego magazynu odbędzie się z magazynu 2Return zlokalizowanego najbliżej Ciebie.

Czy odzysk opakowań jest opłacalny?

Oczywiście. Najlepszym dowodem na to jest jego rosnąca popularność. Najważniejsze korzyści to:

  • Zmniejszenie wydatków na kosztowne opakowania
  • Więcej miejsca w magazynie (puste opakowania przechowywane są w magazynie 2Return)
  • Usprawnienie procesów magazynowych i logistycznych
  • Ujednolicenie kontroli jakościowej opakowań

Jak rozpocząć odzysk opakowań?

Po prostu wypełnij poniższy formularz – kopię otrzymasz na Twój adres e-mail. Możesz również zapytać o usługę odzysku opakowań wprost ze strony poświęconej konkretnemu produktowi. W obu przypadkach skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak będzie to możliwe i po dokładnej, wspólnej analizie Twojego łańcucha dostaw, bezpłatnie zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapraszamy do odwiedzenia naszego specjalnego serwisu 2Return poświęconego między innymi usłudze odzysku opakowań, wzbogaconego o historie i opinie naszych Klientów. Tam również będziesz mógł złożyć swoje zapytanie.

KOPIA ZAPYTANIA ZOSTANIE

WYSłANA DO CIEBIE E-MAILEM

Nie wybrano pliku
X Maksymalny rozmiar <5 MB
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

*Pola wymagane