Pooling opakowań

Jak działa pooling, czyli obieg opakowań zwrotnych?

Masz dość problemów z opakowaniami? Chciałbyś skupić się na własnej działalności i jednocześnie obniżyć koszty zakupów opakowań, dbając przy okazji o środowisko naturalne? Jeśli tak, to pooling opakowań jest idealnym pomysłem. On właśnie tak działa!

Zapewne wysyłasz codziennie produkty do Twoich klientów używając palet lub innych nośników. Zostają one niestety u Twoich Klientów. Być może krążą w innym obiegu i ktoś inny czerpie z tego korzyści. A być może są już tam niepotrzebne i tylko generują koszty. Dzięki usłudze poolingu (obiegu) opakowań możesz użyć ich ponownie. Odbierzemy puste opakowania od Twoich Klientów i dostarczymy do Ciebie w ilości, jakiej dokładnie potrzebujesz i we wskazanym przez Ciebie momencie (JIT). Zadbamy o to, aby opakowanie było sprawne a Ty jednocześnie będziesz miał na bieżąco dostęp online do wszystkich informacji w tym procesie. To proste.

Jakie opakowania mogą być zastosowane w poolingu?

Nie musisz martwić się o zakup opakowań. Właścicielem opakowań jest zawsze Rotom (2Return). Dobierzemy wspólnie najbardziej korzystne dla Ciebie opakowanie lub użyjemy takiego, którego właśnie używasz. W większości przypadków najczęstszym opakowaniem jest paleta drewniana lub plastikowa. Popularne są również skrzynie plastikowe lub metalowe, które są składane. Jest to bardzo ważne, ponieważ ich transport powrotny jest bardziej efektywny.

pooling w logistyce

Jeśli chciałbyś pozostać właścicielem opakowań, a jedynie potrzebujesz wsparcia w zakresie administrowania obiegiem (poolingiem) opakowań oraz ich naprawy, koniecznie sprawdź naszą usługę odzysku opakowań. W tym przypadku kompleksowo zajmiemy się procesem ich pozyskania i utrzymania (naprawy), dając Ci jednocześnie pełną kontrolę nad tym procesem.

Najczęściej używane produkty w poolingu:

 • 1. palety drewniane
 • 2. palety plastikowe
 • 3. nadstawki paletowe
 • 4. pojemniki plastikowe
 • 5. skrzynie plastikowe
 • 6. skrzynie metalowe

Czy pooling się opłaca?

Korzyści z wprowadzenia poolingu (obiegu) opakowań są oczywiste. Co ciekawe, dotyczą one również Twoich Klientów. Dla Ciebie jednak najważniejsze jest:

 • Zmniejszenie kosztów zakupu opakowań
 • Brak kosztów zarządzania gospodarką opakowań
 • Zyskanie wolnej przestrzeni magazynowej
 • Standaryzacja i bezpieczeństwo w użytkowaniu opakowań
 • Ochrona środowiska naturalnego

Jak rozpocząć pooling?

Po prostu wypełnij poniższy formularz – kopię otrzymasz na Twój adres e-mail. Możesz również zapytać o pooling wprost ze strony poświęconej konkretnemu produktowi. W obu przypadkach skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak będzie to możliwe i po dokładnej, wspólnej analizie Twojego łańcucha dostaw, bezpłatnie zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.

Chcesz wiedzieć więcej?

Przeczytaj o poolingu na naszym blogu >>Poznaj wszystkie zalety poolingu opakowań zwrotnych<< lub skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.

KOPIA ZAPYTANIA ZOSTANIE

WYSłANA DO CIEBIE E-MAILEM

Nie wybrano pliku
X Maksymalny rozmiar <5 MB
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

*Pola wymagane