Przeprowadzki

Gdy Twoja firma lub część produkcyjna zakładu musi być przeniesiona z powodu remontu, rozbudowy bądź relokacji, z pewnością chcesz mieć pewność, że proces ten przebiegnie sprawnie i bez zakłóceń. Kiedy produkcja w firmie musi zostać chwilowo zatrzymana z powodu przeprowadzki, potrzebujesz solidnej gwarancji, że będziesz mógł ponownie działać w uzgodnionym czasie. W tym celu warto skorzystać z pomocy doświadczonego partnera w tym zakresie i solidnych opakowań, które przyśpieszą cały proces.

Wynajem zamiast opakowań jednorazowych

Dobrze przygotowany proces przeprowadzki wymaga starannego planowania, dbałości o szczegóły i zaangażowania. Wybierając materiały opakowaniowe do przeprowadzki, należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak rozmiar i waga przewożonych przedmiotów, odległość przeprowadzki oraz konkretne potrzeby firmy. Choć najczęściej stosowanymi materiałami opakowaniami w trakcie przeprowadzek są kartony, czy folie, to jednak generują one dużo odpadów. Nie jest to zrównoważony proces, który miałby na celu ochronę surowców naturalnych przez wielokrotne wykorzystanie opakowań.

Natomiast skorzystanie z wynajmu opakowań, które są solidne, chronią przedmioty podczas transportu i zapobiegają uszkodzeniom, przynosi przedsiębiorstwom szereg korzyści, w tym oszczędność kosztów, elastyczność, wygodę i korzyści dla środowiska.

Oszczędność kosztów

Wynajem nośników logistycznych może być bardziej opłacalny niż ich zakup na własność, zwłaszcza jeśli będą one potrzebne tylko przez krótki czas. Eliminuje również potrzebę inwestowania przez firmy w drogi sprzęt lub zapasy.

Elastyczność

Wynajem pozwala firmom dostosować ilość i rodzaj potrzebnych opakowań i nośników w miarę zmieniających się potrzeb. Może to być szczególnie przydatne w trakcie przeprowadzek różnych magazynów, czy biur, gdzie wielkość i zakres potrzeb może się znacznie różnić.

Wygoda

Wynajem materiałów opakowaniowych i nośników jest wygodniejszy niż ich zakup na własność. Nie wymaga dodatkowego miejsca do składowania, a po okresie wynajmu opakowania są odbierane przez firmę logistyczną, eliminując konieczność samodzielnego transportu i przechowywania tych przedmiotów.

Przyjazny dla środowiska

Wynajem plastikowych pojemników, rollkontenerów, czy innych nośników, jest znacznie bardziej przyjazny dla środowiska niż zakup jednorazowych materiałów opakowaniowych. Zmniejsza to ilość odpadów i minimalizuje wpływ branży przeprowadzkowej na środowisko.

Jakie opakowania ułatwiają organizację procesu przeprowadzki?

Odpowiednio dobrane opakowania i nośniki pod kątem specyficznych zastosowań, ułatwią sprawny i szybki transport rzeczy do nowej lokalizacji lub tymczasowe przechowywanie. Ma wyraźny wpływ na większe bezpieczeństwo w transporcie, wygodę pakowania, oszczędności na kosztach zakupu nowych kartonów. Poniżej podajemy zastosowania najczęściej wykorzystywanych opakowań.

Pojemniki plastikowe - odporne i solidne

Plastikowe pojemniki są wytrzymałe, wielokrotnego użytku i przyjazne dla środowiska. Wykonane z solidnego tworzywa nadają się do wielu zastosowań. Ich dużą zaletą jak w przypadku pojemników dystrybucyjnych jest fakt, że można je układać w stos, gdy są załadowane i mają zamknięte pokrywy, a gdy są puste, można je gniazdować – aby oszczędzić miejsce w transporcie i magazynowaniu.

Niektóre pojemniki dystrybucyjne wykorzystuje się np. do przewozu cennego sprzętu elektronicznego. Posiadają pokrywę z możliwością plombowania, zapewniającą większą ochronę cennego towaru. Są też pyłoszczelne i nie przepuszczają światła, a dzięki specjalnej macie antystatycznej zainstalowanej na dnie pojemnika sprzęt elektroniczny jest przewożony w bezpieczny sposób.

Do przeprowadzki biur posiadających olbrzymie ilości akt i dokumentów świetnie nadają się pojemniki gniazdowe pałąkowe. Gdy są puste, można je ustawiać w stos, natomiast metalowe pałąki ułatwiają piętrowanie zapełnionych pojemników. Dzięki temu, że są one wysuwane, oraz w podstawie znajdują się specjalne przetłoczenia, pojemnik ustawiony na górze stabilizuje się w dokładnie wyznaczonej pozycji. Inne pojemniki na dokumenty taki jak ten z otwartym bokiem umożliwia pracę nawet w trakcie przeprowadzki, zapewniając na bieżąco dostęp do niezbędnych dokumentów bez otwierania pojemnika.

Wózki dolly i rollkontenery - zwrotne i wygodne

Wózek transportowy dolly to praktyczne narzędzie do przeprowadzek, stosowany w biurach, szkołach, czy magazynach. Wytrzymały, dzięki nośności 500 kg, jest mimo wszystko bardzo zwrotny, dzięki 4 zestawom nylonowych kół skrętnych, umożliwiając manewrowanie na małych przestrzeniach. Z kolei antypoślizgowa powierzchnia nośna stanowi bezpieczną podstawę do układania na nim plastikowych pojemników dystrybucyjnych.

Oczywiście wózki dolly mają też inne zastosowania tam, gdzie wymagane jest ciche przemieszczanie się dużych towarów, tam stosuje się koła gumowe jak w wózku transportowym. Posiada on dużą powierzchnię podstawy, dzięki czemu jest idealnym nośnikiem dla szaf, biurek oraz innych największych mebli i przedmiotów.

Z kolei rollkontenery, znane też jako wózki siatkowe świetnie sprawdzają się w przewozie większych lub nieregularnych kształtem produktów, jak dokumenty, rośliny, tablice suchościeralne, czy obrazy. Jeden z nich, dwuścienny rollkontener można dodatkowo wyposażyć w półki, które umożliwią bardziej wydajny załadunek.

W przypadku przeprowadzki produktów na różnych piętrach biur ogromną pomocą jest wózek schodowy, wyposażony jest w specjalne kółka podporowe, które ułatwiają manewrowanie z ciężkim sprzętem. Ładowność 330 kg oraz podstawa do podnoszenia o wymiarach 580x183 mm umożliwia transport ciężkich sprzętów jak kserokopiarki czy szafy.

Wybierz opakowanie niezbędne w Twojej przeprowadzce

Jeśli zastanawiasz się nad rodzajem sprzętu, który warto wykorzystać w trakcie przeprowadzki w Twoim biurze, firmie lub magazynie, jesteśmy gotowi Ci pomóc. Skontaktuj się z naszymi specjalistami lub wypełnij poniższy formularz, a chętnie doradzimy jaki nośnik najlepiej sprawdzi się w twoich operacjach. Gwarantujemy bezpieczeństwo i wydajność oraz dostępność opakowań, które są dostępne od ręki i dostarczane z jednej z 30 lokalizacji w całej Europie.

KOPIA ZAPYTANIA ZOSTANIE

WYSłANA DO CIEBIE E-MAILEM

Nie wybrano pliku
X Maksymalny rozmiar <5 MB
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

*Pola wymagane