Efektywne wykorzystanie surowców w Rotom

Efektywne wykorzystanie surowców w Rotom

Wywołany pandemią kryzys surowcowy w Chinach i USA spowodował wzrost zapotrzebowania na drewno za granicą, co przełożyło się na zwiększenie cen surowca. Niedobór drewna na rynku lokalnym doprowadził do ogromnych wahań nie tylko cen tego produktu ale i jego dostępności. Dodatkowo - jak informuje Krajowy Rejestr Długów (KRD) - zadłużenie branży drzewnej wzrosło w pandemii z 127,1 mln zł do 136,8 mln zł.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło

Niedobór materiału może bardzo często wymusić podejmowanie decyzji przyjaznych środowisku. W tym przypadku sprawił, że obecnie poszukuje się efektywnych i zrównoważonych rozwiązań. Dzięki naszym oddziałom w całej Europie, tego rodzaju wybory mają duże znaczenie, a przykładem takiego zrównoważonego wyboru jest uruchomienie recyklingu używanych elementów palet drewnianych, który stał się głównym materiałem do produkcji używanych palet.

Zrównoważony rozwój zajmuje ważne miejsce zarówno w społeczeństwie, jak i w biznesie. Jako jeden z największych dostawców palet w Europie zawsze poszukujemy alternatyw. Wiemy, że lasy to znacznie więcej niż drewno. Dlatego też pozyskując drewno, zawsze szukamy źródeł legalnych i przyjaznych dla środowiska.

Maszyny i systemy przyjazne środowisku

Tak, to możliwe. Wybór maszyny, która jeszcze bardziej ułatwi przetwarzanie materiałów wytwarzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju to dla nas priorytet. Przykładem jest nasz oddział m .in. w Portugalii, który niedawno wprowadził i uruchomił kolejną maszynę firmy CekamonSaws, która może produkować palety zarówno z nowego, jak i używanego drewna (odzyskane elementy z palet używanych). To ważny krok w kierunku bardziej zrównoważonego łańcucha dostaw.

Dzięki tej możliwości, wykorzystujemy używane elementy palet, które wcześniej byłyby przeznaczone do recyklingu, np. do produkcji włókna drzewnego lub klocków wykonanych ze sprasowanych wiórów drewnianych. W ten sposób przedłużamy żywotność drewna jako w pełni funkcjonalnego opakowania zanim nastąpi jego pełny recykling.

Dłuższe życie palet to mniej odpadów

Firma CekamonSaws BV od 1994 roku rozwija maszyny i systemy dla przemysłu paletowego. Bazując na ich doświadczeniu i wcześniejszej współpracy wiemy, że kolejny ich produkt dla naszego oddziału w Portugalii spełni nasze wymagania. Dzięki takim rozwiązaniom jeszcze bardziej efektywnie wykorzystujemy surowiec jakim jest drzewo, a tym samym zmniejszamy ilość generowanych odpadów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach, usługach i metodach pracy? Skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy w jaki sposób podążać drogą zrównoważonego rozwoju w temacie opakowań.