Przemysł

Sektor produkcji towarów przemysłowych ma istotny wpływ na kondycję gospodarki całego kraju. Obecnie wiele firm musi sprostać wymaganiom coraz krótszych terminów dostaw, rosnącemu trendowi dostosowywania produktów i zaciekłej globalnej konkurencji.

Aby firmy mogły się cały czas rozwijać i ulepszać swoje procesy, cały łańcuch dostaw musi charakteryzować się wysoką wydajnością i elastycznością. Dlatego konieczne jest jak najlepsze wykorzystanie procesów operacyjnych w produkcji i logistyce, aby skutecznie umocnić swoją pozycję nad konkurencją.

Pozytywnie nastraja zaobserwowany wzrost zysków w różnych segmentach przemysłu, które doświadczyło większość firm w ostatnich latach. To sprzyja zwiększaniu mocy produkcyjnych i dostosowaniu procesów logistycznych w celu uzyskania płynności operacji. Jednak przemysł produkcyjny jak każdy inny staje przed wieloma wyzwaniami. Odpowiedzmy sobie na kilka pytań związanych branżą produkcyjną.

Jak dobrze dobrane opakowania logistyczne wspomagają proces produkcji i przetwarzania komponentów?

Dobrze dostosowany i zintegrowany wewnętrzny transport materiałów to kluczowe czynniki efektywnej logistyki produkcji. Opakowania wspierające produkcję takie jak palety drewniane, pojemniki plastikowe, skrzyniopalety i wiele innych są tak skonstruowane, by usprawnić przemieszczanie się materiałów między dostawcami, magazynem i liniami produkcyjnymi oraz zwiększyć wydajność operacji produkcyjnych między wieloma zakładami.

pewnością nie wyobrażamy sobie transportu komponentów do produkcji, bez palet drewnianych. Oferujemy duże ilości palet Euro, które są standaryzowane dla potrzeb eksportu oraz posiadają certyfikat IPPC w przypadku eksportu towarów poza granice UE. Do tych palet idealnie pasują nadstawki paletowe, które ochronią towar podczas transportu i składowania.

Okazuje się, że elastyczne i przemyślane systemy transportowe zapewniają lepsze przepływy i skrócony czas realizacji. Dlatego oprócz palet drewnianych mamy sporą gamę palet plastikowych. Są dostępne w różnych rozmiarach, dobranych tak, by sprostać wymagającym codziennym zastosowaniom w logistyce przemysłu ciężkiego. Te palety zapewniają bezpieczeństwo w transporcie i podczas magazynowania w regałach wysokiego składowania. Zaprojektowane z myślą o nowoczesnych zautomatyzowanych systemach, mogą udźwignąć do 1250 kg na regałach i do 5 ton obciążenia statycznego. Coraz więcej firm wybiera ten nośnik ładunku ze względu na to, że są bardzo trwałe i mocne, mają zawsze tę samą specyfikację techniczną i świetnie współpracują innymi opakowaniami w automatycznych systemach magazynowych.

W obrębie zakładu trzeba też wybrać takie opakowania, które idealnie są dopasowane do cyklu produkcji i rodzaju wytwarzanych produktów. Niezbędne okazują się pojemniki plastikowe używane w wielu gałęziach przemysłu. Zakłady produkcyjne muszą śledzić setki, jeśli nie tysiące, pojedynczych elementów. Każdy produkt może składać się z kilkudziesięciu różnych części, w tym śrub, nakrętek, śrub, opasek, prętów i innych. Firmy te wykorzystują plastikowe pojemniki do organizowania zapasów, co poprawia wydajność w całym procesie produkcyjnym. Pracownicy mogą wtedy pobrać poszczególne części i narzędzia w ciągu zaledwie kilku sekund podczas budowania lub mocowania różnych produktów.

Jak odzyskać opakowania, np. palety, żeby mogły być wykorzystane ponownie?

Obecnie komponenty do produkcji są dostarczane przez wielu różnych dostawców. Wielu z nich chciałoby odzyskać swoje palety, żeby ponownie mogły służyć jako nośnik ładunkowy. Z tego powodu oferujemy usługę odzysku opakowań, która funkcjonuje już w wielu krajach europejskich. Jeśli używasz palet standardowych, to dzięki usłudze odzysku odbierzemy je od Twoich klientów i dostarczymy ponownie do Ciebie. Daje to wymierne oszczędności ponieważ nie kupujesz ciągle nowych opakowań, utrzymujesz cały czas wysoki standard jakości oraz usprawniasz cykl procesów logistycznych.

Czy odpowiednie opakowania mogą pomóc w czasie sezonowych zmian?

Kiedy zakład produkcyjny ma bardzo wiele zamówień i ilość pracy ciągle rośnie, warto przeanalizować łańcuch opakowań i sprawdzić, w którym miejscu generuje on największe koszty. Potrzebujesz zintegrować opakowanie swojego produktu z linią produkcyjną lub łańcuchem dostaw swojego klienta? Można wydatnie obniżyć koszt zakupu palet skrzyń, czy pojemników, jeśli dostosujesz opakowania do wytwarzanych produktów. Rotom Polska oferuje usługę projektowania opakowań która jest wieloetapowa, od pierwszych projektów po konieczne poprawki aż do wprowadzenia produktu w życie przy wcześniejszej twojej akceptacji. Projektowanie opakowań sprawia, że nie tylko zyskasz finansowo, ale zadbasz również o bezpieczeństwo produktów w trakcie transportu i magazynowania.

W sytuacji, gdy zakład planuje przeprowadzić remont powierzchni produkcyjnej musi wcześniej wyprodukować więcej towaru. Następnie trzeba znaleźć miejsce na jego składowanie. Warto poznać bliżej funkcje mobilnych regałów magazynowych, inaczej znanych jako regały paletowe. Możesz je rozłożyć, kiedy potrzebujesz więcej miejsca oraz złożyć, gdy już ich nie potrzebujesz. Jest to wygodne i elastyczne rozwiązanie. Jeśli nie planujesz większych inwestycji wystarczy wynająć potrzebne opakowanie. Oszczędzasz wtedy czas i środki a potrzebny produkt otrzymujesz w konkretnym czasie i miejscu.

Produkty są gotowe i zapakowane, jak przechowywać je bezpiecznie?

Wydajność i efektywność każdego magazynu zależy od jego pojemności, co z kolei zależy od rodzaju pojemników używanych w magazynie. Z pomocą przychodzą skrzynie metalowe Gitterbox, ze względu na swoją mocną konstrukcję i możliwość przenoszenia dużych ładunków. Podczas procesu sortowania pracownicy mogą przewozić różne części po całym obiekcie. Kosze metalowe mogą być również używane do przechowywania dużych, nieporęcznych przedmiotów. Ściany z metalowej siatki zapewniają widoczność zapasów, dzięki czemu pracownicy mogą szybko rozpoznać potrzebne elementy.

Innym bardzo potrzebnym produktem w magazynie są nadstawki paletowe służące do ochrony produktów na palecie. Zapewniają łatwiejszy transport palety i pozwalają na przechowywanie większej ilości produktów. Dzięki swojej wytrzymałej budowie są świetnym narzędziem do oszczędzania miejsca zarówno w magazynach, jak i podczas transportu ładunków. Nadstawki paletowe zmniejszają ryzyko uszkodzenia palet i produktów podczas transportu, co oznacza mniej wymian i kosztów napraw w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Działasz w branży przemysłowej i szukasz najlepszych rozwiązań? Chcesz zaoszczędzić i jednocześnie przyspieszyć łańcuch dostaw? Skontaktuj się z nami! Chętnie przeanalizujemy Twoją sytuację i dobierzemy odpowiednie narzędzia.

KOPIA ZAPYTANIA ZOSTANIE

WYSłANA DO CIEBIE E-MAILEM

Nie wybrano pliku
X Maksymalny rozmiar <5 MB
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

*Pola wymagane