E-commerce

Odpowiednio skonfigurowana logistyka e-commerce ma kluczowe znaczenie dla sukcesu - jeśli twoja firma nie dostarczy produktu swoim klientom, kiedy tego potrzebują, bardzo szybko znajdą sobie inną opcję zakupu. W świecie zdominowanym przez handel elektroniczny konsument zawsze ma wybór.

Jak najszybszy czas realizacji oraz wysoka jakość produktu to zwykle najważniejsze czynniki, jeśli chodzi o prowadzenie biznesu w branży e-commerce. W rozwijającej się branży, jaką jest handel internetowy, wszyscy sprzedawcy powinni stale optymalizować łańcuch dostaw aby móc płynnie realizować zamówienia swoich Klientów.

Co składa się na całość procesów logistycznych w branży e-commerce? Jest ich całe mnóstwo, od zebrania zamówień z kanałów sprzedaży, po ich kompletację i przygotowanie do wysyłki, oraz wiele innych procesów dokumentacyjnych.

Przychodzące towary muszą szybko przechodzić proces kompletacji w magazynie oraz wysyłki do klienta. W tym celu warto prześledzić proces logistyczny w swojej firmie pod kątem opakowań i narzędzi mogących usprawnić pracę w branży e-commerce.

Jak przyśpieszyć kompletację towarów w magazynie?

Jednym ze sposobów na sprawna i szybka kompletacje jest użycie pojemników dystrybucyjnych z pokrywą. Posiadają możliwość plombowania, co dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność i zabezpiecza przed dostępem niepowołanych osób. Dzięki trapezowej konstrukcji puste pojemniki chowają się jeden w drugi, co pozwala zaoszczędzić do 70% miejsca w magazynie oraz na transporcie powrotnym pustych opakowań.

Klienci korzystający z pojemników gniazdowych z pokrywą zauważyli widoczną poprawę procesów logistycznych oraz znaczne zmniejszenie kosztów. Nie trzeba wtedy odkładać dodatkowych środków na zakup pudeł kartonowych, a zaoszczędzone środki można wykorzystać w innych obszarach działalności.

Kompletacja pojedynczych lub wielu zamówień powinna być szybka i łatwa. Dlatego w tej pracy świetnie sprawdzają się specjalne wózki do komisjonowania które ułatwiają obsługę pracownikom. Wykonane z ocynkowanej stali są mocne i przystosowane do kompletowania towaru w magazynie. Dzięki drabince zamontowanej w wózku pracownik może sięgać bezpiecznie po wysoko położone produkty, a pojemniki euro dołączone do wózka ułatwiają systematyczne i staranne kompletowanie zamówień oraz sortowanie materiałów do ​​dystrybucji.

Szeroko pojęta kompletacja towaru i transport na dużych powierzchniach magazynu nie mogłaby się obyć bez kontenerów rolkowych. Wózki siatkowe w wersji 2,3,4 ściennej lub antywłamaniowej są niezbędnym narzędziem w celu przechowania produktów przeznaczonych do wysyłki. W wersji rollkontenera antywłamaniowego zastosowano dodatkowe zabezpieczenia, chroniąc cenne towary przed kradzieżą.

Sezonowość w branży, czyli przeorganizuj swój magazyn

W czasie tak zwanego „wysokiego sezonu” możesz poczuć się przytłoczony dodatkową potrzebą zakupienia opakowań logistycznych, takich choćby jak palety drewniane. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość — nie musisz ich kupować, możesz je wynająć. Co to oznacza? Otóż możesz wysłać nam zamówienie na ilość opakowań, które potrzebujesz w danym terminie, a my przywieziemy Ci to w konkretnym czasie i miejscu. Nie musisz wtedy angażować dodatkowych środków finansowych, a po okresie szczytu po prostu je zwracasz. Jeśli jednak potrzebujesz ich na dłuższy czas, bez problemu przedłużymy okres wynajmu. Co więcej, nie musisz się martwić o jakość opakowań bo zawsze są wcześniej przez nas sprawdzane i dostarczane w odpowiedniej kondycji.

Co jeszcze może powodować dodatkowe trudności logistyczne w okresie szczytów? Nic tak nie spowalnia zespołu, jak praca w zdezorganizowanym magazynie. Szczególnie staje się to problemem, kiedy czas realizacji, na przykład przed świętami, jest na wagę złota. Aby poprawić proces kompletacji, zadbaj o odpowiednie składowanie towarów.

Wszystko zaczyna się od regałów. Mobilne regały magazynowe, znane również jako regały paletowe są zaprojektowane tak, aby pracownicy mogli łatwo znaleźć to, czego potrzebują na półce. Dodatkowo świetnie spełniają swoją funkcję w okresach sezonowych szczytów, kiedy naprawdę trudno jest znaleźć dodatkowe miejsce. Systemy regałów mobilrack skutecznie rozwiązują ten problem. Są mobilne, czyli rozkładasz je wtedy, kiedy potrzebujesz dostosowując się do własnych możliwości. Pasują również przy składowaniu produktów o nietypowych wymiarach. Po sezonie można je złożyć, więc nie zajmują dodatkowo cennego miejsca.

Pamiętaj o bezpieczeństwie i konserwacji

Aby wszystkie opakowania i narzędzia były sprawne należy je regularnie poddawać przeglądowi. Głównie dotyczy to kontroli i naprawy rollkontenerów i wózków do konfekcjonowania. Zaniedbanie tej istotnej czynności może prowadzić do poważnych konsekwencji. Jeśli chciałbyś być zawsze pewny wysokiej jakości używanego sprzętu, warto skorzystać z usługi, którą oferuje Rotom, jeśli chodzi o naprawę i konserwację opakowań. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jak pracować bezpiecznie z rollkontenerami, przeczytaj ten artykuł na blogu.

Nie potrzebuję więcej tych palet, a zabierają mi cenne miejsce. Co z nimi zrobić?

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z wysokich kosztów recyklingu opakowań. Dlatego, zamiast samemu się ich pozbywać, warto rozważyć opcję wykupu palet drewnianych, kontenerów rolkowych, czy pojemników plastikowych. W Rotom Polska możemy odkupić od Ciebie nieużywane albo uszkodzone palety drewniane czy rollkontenery, a także zaoferować możliwość kupna nowych opakowań z powiązanego z wykupem używanych. W ten sposób obniżysz koszt zakupu nowych produktów, a zyskasz dodatkowe miejsce w swoim magazynie.

To tylko niektóre z wielu produktów i usług, które oferujemy. Zapoznaj się z naszą ofertą i wyślij zapytanie, a nasi specjaliści bezpłatnie przeanalizują twoje procesy logistyczne i dopasują najlepsze rozwiązania dla Ciebie, abyś mógł płynnie i oszczędnie realizować zamówienia swoich Klientów.

KOPIA ZAPYTANIA ZOSTANIE

WYSłANA DO CIEBIE E-MAILEM

Nie wybrano pliku
X Maksymalny rozmiar <5 MB
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

*Pola wymagane