Rolnictwo

Sukces współczesnego rolnictwa zależy od funkcjonalnej logistyki opakowań i transportu, która łączy w sobie wydajność i ekonomię na wszystkich jej etapach.

Rolnictwo to bardzo wymagająca działalność, będąca podstawą kolejnych etapów produkcji żywności docierającej do konsumenta. Jest to zróżnicowana branża obejmująca wiele różnych kategorii produktów, od zbóż, uprawy i przetwórstwa owoców i warzyw, po hodowlę zwierząt.

W rolnictwie oprócz wiedzy biologicznej i technologicznej potrzebna jest solidna wiedza na temat roli odpowiednich opakowań po zbiorach lub uboju, odpowiednia przestrzeń do przechowywania towarów, zrozumienie roli wentylacji oraz utrzymania odpowiedniej temperatury w celu zapewnienia jakości.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest oszczędzanie przestrzeni magazynowej oraz znalezienie rozwiązań, które pomogą Ci wydajnie pracować, oszczędzając koszty. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Przygotuj się na sezon, czyli opakowania na czas zbiorów i intensywnych prac

Podczas zbiorów używa się często wytrzymałych plastikowych pojemników. Oferujemy plastikowe pojemniki ażurowe do zbioru plonów oraz przechowywania i układania w zakładach przetwórczych. Pojemniki plastikowe perforowane mogą być używane również wewnątrz zakładu w wysokich i niskich temperaturach oraz podczas transportu lub ekspozycji. Dzięki odpowiednim otworom w skrzynkach na owoce i warzywa zapewniona jest odpowiednia wentylacja, dzięki czemu produkty dłużej zachowują świeżość.

Dla większości sadowników niezbędne w czasie zbiorów są również skrzynie drewniane do owoców. Mogą być w wersji ażurowej lub stałej, w zależności od transportowanych produktów i ich właściwości. Dostarczamy skrzynie drewniane w każdym możliwym rozmiarze. Jeśli potrzebujesz skrzyń w nietypowych rozmiarach, dostarczymy takie, jakie potrzebujesz. Zaprojektujemy i wyprodukujemy wysokiej jakości skrzynki, dopasowane do Twojej produkcji i łańcucha dostaw.

Planując transport w czasie zbiorów trzeba wziąć pod uwagę niezbędną ilość podstawowego nośnika ładunku, jakim są palety drewniane. Jeśli chcesz by pracowały w obiegu zamkniętym, tzw. poolingu, gdy jesteś ich właścicielem, najlepsze są w tym wypadku palety euro. W usłudze obiegu opakowań wykorzystuje się również inne produkty takie jak palety plastikowe, skrzyniopalety, pojemniki plastikowe i wiele innych.

Jeśli masz nadprodukcję towaru lub szczyt zamówień, a nie planujesz dużych inwestycji, możesz skorzystać z wynajem opakowań. Jest to praktyczne rozwiązanie ponieważ dzięki temu nie masz przestojów w pracach, a także niepotrzebne już opakowania po sezonie nie zalegają w Twoim magazynie. To ty określasz gdzie, kiedy i na jak długo planujesz wynająć niezbędne palety, czy skrzynki plastikowe.

Dobre plony to też wyzwanie, przechowuj towar bezpiecznie i w odpowiedniej temperaturze

  • Bezpieczna i oszczędna dystrybucja

Palety plastikowe są niezawodne, łatwe w utrzymaniu dlatego na dłuższy okres użytkowania są praktycznym rozwiązaniem do dystrybucji żywności. Oferujemy palety z możliwością gniazdowania, dzięki czemu oszczędzasz miejsce w transporcie powrotnym i magazynowaniu. Są idealnym rozwiązaniem dla rosnących wymagań logistycznych łańcuchów dostaw dystrybucji żywności, Szczególnie palety plastikowe wykorzystuje się tam, gdzie są wysokie wymagania higieniczne. Tam stosuje się Plastikowa paleta H1, specjalnie dedykowaną do żywności. Dotyczy to np. ubojni, w których czystość i utrzymanie niskiej temperatury produktów jest kluczowe.

Planując transport warto wziąć pod uwagę wszelkie pojemniki plastikowe składane. Możliwość złożenia na płasko niebywale oszczędza miejsce w transporcie, magazynie oraz oszczędza koszty. Co więcej, mniej wykonanych tras oznacza zmniejszenie emisji CO2, wydatnie przyczyniając się do ochrony środowiska.

  • Miejsce do składowania

Do transportu produktów z pola lub sadu do magazynu można używać solidnych drewniane nadstawki paletowe. Nadstawki paletowe stanowią wygodny i ekonomiczny rodzaj opakowania wielokrotnego użytku Używanie ich razem z paletami drewnianymi w standardowych rozmiarach, takich jak 1200x1000 lub 1200x800 upraszcza obsługę, ponieważ większość nadstaw paletowych i innych pojemników jest zaprojektowana do użytku z paletami tego typu. Transport palet o standardowych wymiarach skutkuje również efektywniejszym wykorzystaniem przestrzeni.

Co zrobić, gdy potrzebujesz dodatkowego miejsca do składowania swoich produktów? Możesz skorzystać z mobilne regały paletowe tworzących elastyczne systemy przechowywania. Dostępne są w Rotom w opcji zakupu lub wynajmu. Główną zaletą jest możliwość ustawiania regałów wewnątrz magazynu lub na zewnątrz. Dokładanie dodatkowych poziomów jest również bardzo proste. Różna długość wsporników zapewni odpowiednią wysokość każdego z poziomów.

  • Odpowiednie przechowywanie plonów

Plastikowe skrzyniopalety to najlepszy sposób na bezpieczne przechowywanie i ochronę produktów, które łatwo się psują i są szeroko stosowane przez firmy działające w sektorze rolnym np. gospodarstwa, szkółki roślin, farmy owocowo-warzywne i wytwórnie pasz. Te wygodne skrzynie są idealne do użytku przez eksporterów i rolników podczas transportu owoców i warzyw. Zostały opracowane do zbioru, przechowywania, chłodzenia i transportu płodów rolnych z pola do pakowni. Są dostępne w różnych rozmiarach w zależności od zbieranych produktów. Skrzyniopalety plastikowe są formowane metodą wtryskową i zostały zaprojektowane tak, aby były wyjątkowo stabilne i bezpieczne podczas układania w stosy

Skrzyniopalety pełne ze względu na gładkie ścianki wewnętrzne i zewnętrzne są higieniczne i łatwe w czyszczeniu. Duża pojemność do 600 litrów umożliwia przechowywanie sypkich i drobnych produktów. Co więcej, wymiary tych skrzyń są dopasowane do wielkości palet standardowych, dzięki czemu transport nie sprawia trudności.

Modele skrzyniopalet z perforowanym spodem i ścianami bocznymi zapewniają odpowiedni przepływ powietrza i poziom nasłonecznienia. W wentylowanych skrzyniach z tworzywa sztucznego produkt można dłużej przechowywać, dzięki czemu można dostarczyć świeże produkty do sklepów.

Inne pojemniki plastikowe takie jak pojemniki gniazdowe, czy pojemniki Euronorm E2 używane w branży mięsnej są kompatybilne z automatycznymi liniami produkcyjnymi. Wykonane z mocnych tworzyw sztucznych nadają się do wielokrotnego użytku, dlatego często są stosowane w poolingu opakowań.

Nasze plastikowe pojemniki, palety plastikowe i drewniane, sprawdzają się każdego dnia na polach, w sadach, szklarniach i magazynach. Dajemy Ci doskonałe narzędzia niezbędne do zapewnienia najwyższej jakości produktów.

Chcesz zapytać o większe ilości produktów lub znaleźć optymalne rozwiązania dla swojej firmy? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z w sprawie opakowań logistycznych wypełniając formularz lub telefonicznie, a nasi doświadczeni specjaliści pomogą Ci określić swoje potrzeby logistyczne.

KOPIA ZAPYTANIA ZOSTANIE

WYSłANA DO CIEBIE E-MAILEM

Nie wybrano pliku
X Maksymalny rozmiar <5 MB
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

*Pola wymagane