Sektor budowlany

W branży budowlanej odpowiednie nośniki ładunku w transporcie i magazynowaniu są podstawą bezpiecznego zarządzania łańcuchem dostaw. Elastyczny system dystrybucji i przechowywania w czasie sezonowych zmian zapewni terminową dostawę materiałów do Klienta, jednocześnie obniżając koszty.

Dobrze zorganizowany łańcuch dostaw jest bardzo istotny ponieważ to od niego zależy postęp procesu budowlanego. Na placach budowy pracują setki, jeśli nie tysiące pracowników, którzy muszą stale obsługiwać materiały budowlane, sprzęt budowlany i ciężkie maszyny.

Odpowiednio dobrane opakowania pod produkty są niezbędne w przemyśle budowlanym. Wpływają na zwiększenie wydajności w transporcie, zmniejszenie zużycia materiałów i łatwy rozładunek.

Transport w jedną stronę

Palety drewniane stanowią niezbędny nośnik ładunku do transportu towarów i materiałów budowlanych, takich jak cegły, bloki, pokrycia dachowe itd. Umieszczone towary na palecie i zabezpieczone folią termokurczliwą można przewieźć bezpiecznie do miejsca, w którym są obsługiwane za pomocą wózka widłowego, podnośnika do palet lub dźwigu. Najczęściej w branży budowlanej stosuje się jednorazowe palety drewniane, ponieważ z reguły nie funkcjonują w długotrwałym obiegu opakowań lecz ich zadaniem jest transport materiałów od producenta na miejsce budowy. Są to palety stosunkowo niedrogie, wytrzymałe i dopasowane do obciążeń transportowanego ładunku.

Paleta dobrana pod produkt

Palety drewniane można zaprojektować i wyprodukować na specjalne zamówienie. Jest to najlepsze rozwiązanie, gdy przewożony towar posiada nietypowy kształt lub rozmiar, a chcemy zadbać o bezpieczeństwo przewożonego ładunku. Podobnie, gdy chcemy przewieźć maszyny lub inne ważne komponenty budowlane warto skorzystać z usługi projektowania skrzyń drewnianych w Rotom. Nasz dział R&D dba o to by opakowanie spełniało niezbędne standardy bezpieczeństwa i zadowoliło oczekiwania Klienta. Opakowanie zaprojektowane pod gabaryty produktu oszczędza koszty, ponieważ nie potrzeba dodatkowych zabezpieczeń w postaci taśm lub folii.

Transport ciężkich ładunków

Najważniejszym przeznaczeniem palet drewnianych jest ich wykorzystanie w składowaniu i transporcie towarów. W budownictwie są aktywnie wykorzystywane do transportu ciężkich materiałów budowlanych oraz sprzętu. Świetnie w tym przypadku sprawdzają się palety euro. Na przykład Europaleta EPAL 1200x800 mm ma obciążenie dynamiczne 1000 kg.. Nośność statyczna do 4000 kg sprawia, iż ta paleta z powodzeniem sprosta wszelkim zadaniom jako miejsce składowania w każdym magazynie. Palety euro funkcjonują także w poolingu, dzięki czemu możesz używać ich wielokrotnie. Obieg opakowań polega na tym, że my odbieramy puste opakowania od Twoich Klientów i dostarczamy do Ciebie w ilości, jakiej dokładnie potrzebujesz i we wskazanym przez Ciebie momencie.

Jeśli chcesz by konkretne palety, na których dostarczasz towar do Klientów wróciły do Ciebie, nie ma problemu. Zajmujemy się usługą odzysku opakowań. Co więcej, przeprowadzamy naprawę i konserwację palet, by opakowania dostarczone do Ciebie ponownie były w pełni mocne i sprawne.

Elastyczne magazynowanie w czasie sezonowych szczytów

W dystrybucji materiałów budowlanych występuje wiele wyzwań związanych rodzajem transportowanych ładunków oraz duża sezonowość. Jest ona czasem nieprzewidywalna, ponieważ w bardzo dużym stopniu zakres prac na budowie jest uzależniony od warunków atmosferycznych. Liczba dni z niekorzystnymi warunkami budowlanymi, takimi jak ulewne deszcze czy bardzo niskie temperatury, może wpływać na szybkość realizowanych inwestycji.

Niekiedy dany towar musi być dłużej przechowywany w magazynie i konieczne jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Niezwykle elastycznym rozwiązaniem są regały elastycznego składowania znane jako Mobilrack. W zależności od składowanego towaru, dzięki różnym długościom wsporników, możesz dowolnie skonfigurować dodatkowe regały. Jest to wyjątkowo elastyczne rozwiązanie. Regały są ocynkowane aby zapobiec korozji i mogą być stawiane wewnątrz i na zewnątrz magazynu.

Z kolei, jeśli chcesz składować towar o dużej wadze niezwykle praktyczne okazują się pojemniki metalowe występujące w formie składanych koszy Gitterbox lub też zabudowanych skrzyniopalet metalowych. Solidna konstrukcja pojemników ze wzmacnianymi krawędziami zapewnia długotrwałe użytkowanie.

Dużą pomocą w zarządzaniu logistyką magazynu jest usługa wynajmu opakowań. Jest ona korzystna dla przedsiębiorcy, który nie musi inwestować w zakup konkretnych palet, czy regałów magazynowych, ale może je wypożyczyć na określony czas, po czym oddać w ustalonym terminie.

Opcji i zastosowań opakowań logistycznych jest bardzo wiele. Jeśli interesują Cię konkretne produkty niezbędne w Twoim łańcuchu dostaw, skontaktuj się z nami, a doświadczeni specjaliści bezpłatnie doradzą Ci najlepsze rozwiązania logistyczne dla Twojej branży.

KOPIA ZAPYTANIA ZOSTANIE

WYSłANA DO CIEBIE E-MAILEM

Nie wybrano pliku
X Maksymalny rozmiar <5 MB
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

*Pola wymagane