Automotive

Branża motoryzacyjna oznacza ciągły rozwój w ramach wysokich norm pakowania i transportu części. Wprowadzanie nowych technologii, zwiększanie sprzedaży wymaga współpracy wielu producentów. W rezultacie w montażu jednego modelu samochodu może uczestniczyć ponad 400 dostawców różnych komponentów. Ilość złożonych procesów produkcyjnych wymaga przyjęcia określonych standardów pakowania, zapewniając tym samym niezawodność łańcucha dostaw oraz wymierne oszczędności.

Branża Automotive to obecnie jedna najważniejszych oraz najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu - jest także szeroko powiązana z innymi znaczącymi sektorami jak np. usługi transportowe, produkcja paliw, czy rozbudowa infrastruktury drogowej. Oferowane przez nas produkty znacząco ułatwiają proces produkcji, składowania oraz magazynowania. Przyjrzyjmy się, jak standaryzacja opakowań wpływa na wysoką jakość usług.

Jak dobrać opakowania logistyczne na podstawie projektu produkcji?

W branży motoryzacyjnej dobiera się standaryzowane opakowania oparte o cykl produkcji według określonego projektu. Do wyprodukowania jednego modelu samochodu potrzeba mnóstwa firm dostarczających surowce, części, komponenty w odpowiednich opakowaniach.

Z tego powodu trzeba się dopasować do odgórnych wymagań danego producenta, który definiuje poszczególne procesy. Te wymagania dotyczą stosowania jednolitych standardów pakowania, zapewniając w ten sposób oszczędności i niezawodność całego łańcucha dostaw.

Jak wygląda obieg opakowań?

Firma zajmująca się obiegiem opakowań, w tym przypadku Rotom, pomoże Ci wykorzystać ponownie swoje palety, skrzynie, czy pojemniki. Odbierzemy puste opakowania od Twoich Klientów i dostarczymy je z powrotem przygotowane do ponownej wysyłki. Dbamy również o jakość wykorzystywanych opakowań dokonując regularnej naprawy i konserwacji. Zyskujesz również kontrolę nad swoimi opakowaniami ponieważ masz dostęp do aplikacji online, która Cię poinformuje o miejscu i ilości opakowań w obiegu.

Rotom jako dostawca usługi poolingu zajmuje się logistyką zwrotów w całym łańcuchu dostaw, potrzebną do odzyskania opakowań do ponownego wykorzystania przez Ciebie lub Twoich partnerów. Dzięki temu, że Twoja firma nie musi samodzielnie zarządzać dostawami palet czy innych opakowań, a ich obieg skutkuje wymiernymi oszczędnościami.

Czy opakowania zostaną dostarczone w dokładnie określonym momencie?

Rotom od lat współpracuje z firmami motoryzacyjnymi dostarczając każdego roku tysiące palet, nadstawek i innych opakowań, które po intensywnej kontroli, konserwacji i czyszczeniu wracają „dokładnie na czas” do obiegu logistycznego (“Just In Time” ). Do odbioru zwrotów stosowane są wewnętrzne i zewnętrzne rozwiązania transportowe.

Oznacza to, że otrzymujesz ilości, jakiej dokładnie potrzebujesz i we wskazanym przez Ciebie momencie. Nie musisz się martwić, czy opakowania są sprawne, ponieważ otrzymujesz dostęp online do wszystkich danych na bieżąco. Jest to możliwe dzięki RTI Management, czyli oprogramowaniu, które zarządzająca całym obiegiem opakowań, dając dostęp do wszystkich informacji na bieżąco. Dzięki temu optymalizujesz przepływ opakowań zwrotnych, tak żeby zmniejszyć koszty transportu, oraz efektywnie wykorzystać każde opakowanie.

Wynajem opakowań

Wynajem opakowań to elastyczny sposób na zaspokojenie swoich potrzeb logistycznych bezpotrzeby inwestowania w zakup nowych palet, skrzyń, czy pojemników. Otrzymujesz od nas konkretny produkt w ściśle określonym miejscu i czasie, który po sezonie odbierzemy, a Tobie nie będzie zalegał w magazynie. Możesz wynająć duże ilości opakowań na konkretny okres, z możliwością przedłużenia. Wykorzystując zasoby opakowań do wynajęcia jesteśmy w stanie w ciągu 24 godzin zapewnić Ci skrzynie gitterbox, regały magazynowe, metalowe pojemniki, czy palety. Dzięki temu nie musisz inwestować w utrzymywanie pustych opakowań przez resztę roku, a my oferujemy Ci wsparcie w Twoich działaniach oraz dostawę w jednym z 15 krajów europejskich.

Projektowanie opakowań

W tej branży bardzo często stosuje się opakowania specjalnie zaprojektowane dla potrzeb transportu i przechowywania bardzo nietypowych podzespołów. Następnie są one dostarczane od dostawcy wprost na linię montażową. Dzięki naszemu zespołowi R&D, dysponującemu odpowiednią wiedzą i doświadczeniem możemy zaprojektować i wyprodukować nawet najbardziej nietypowe opakowanie wykonane z metalu lub drewna. Oferujemy wsparcie na każdym etapie wdrażania nowego opakowania.

Standardowe opakowania niezbędne w branży automotive

Palety drewniane

Jako producent komponentów motoryzacyjnych, z pewnością używasz palet, jako niezbędnych produktów w transporcie towaru do klientów. Najczęściej używanym narzędziem są palety drewniane euro. Oprócz standardowych rozmiarów palet jak 1200x1000 mm lub 1200x800 mm możesz zaprojektować palety specjalnie pod swój łańcuch dostaw. Dzięki temu zwiększysz bezpieczeństwo transportowanych produktów oraz efektywniej wykorzystasz powierzchnię transportową. Palety niestandardowe oraz inne opakowania wykonane na zamówienie mogą wprowadzić wiele oszczędności na dodatkowych opakowaniach takich jak kartony, czy folia stretch.

Palety plastikowe

Ze względu na wysokie wymagania w branży automotive, gdzie nie można pozwolić sobie na błędy, dostawcy części preferują palety plastikowe jako główny nośnik transportu swoich produktów. Wynika to z faktu, że palety plastikowe są standaryzowane, mają zawsze ten sam rozmiar, dzięki czemu idealnie pasują do zautomatyzowanych linii montażowych. Dodatkowo eliminuje się zanieczyszczenia mogące wystąpić przy używaniu palet drewnianych.

Czy palety plastikowe bardziej się sprawdzą w mojej branży niż drewniane? Trzeba obliczyć koszty opakowań oraz ich eksploatacji. Co więcej, aby wewnętrzny przepływ materiałów w produkcji komponentów samochodowych przebiegał płynnie musi mieć jak najmniej zakłóceń. Dlaczego jest to istotne? Ponieważ przestoje produkcyjne wynikające z uszkodzonych opakowań są czasochłonne i kosztowne. Dlatego warto wybrać nośnik o ustabilizowanej jakości, dzięki czemu można się skupić na istotnych wymaganiach własnego łańcucha logistycznego.

Nadstawki paletowe

Aby jak najlepiej zabezpieczyć towar podczas transportu, stosuje się nadstawki paletowe. Razem z dopasowaną paletą tworzą praktyczne skrzynie, w których można układać towary. Można wybrać standardowe nadstawki drewniane, które mają również opcję składania, czy też nadstawki paletowe plastikowe lub siatkowe.

Tworzywa sztuczne wykorzystywane do budowy nadstawek plastikowych są mocne i trwałe oraz odporne na działanie skrajnych temperatur. Ciekawą alternatywą są też nadstawki siatkowe i kosze metalowe gitterbox. Ich konstrukcję stanowi siatka stalowa zabezpieczająca ciężkie i niewymiarowe produkty.

Pojemniki KLT i Euronorm

Stosujemy opakowania specjalnie dedykowane branży automotiv takie jak pojemniki plastikowe KLT. Są specjalnie zaprojektowane i standaryzowane przez organizację VDA (Verband der Automobilindustrie) tak, by dostosować się do zautomatyzowanych linii produkcyjnych.

Pojemniki metalowe Gitterbox i skrzyniopalety

W branży motoryzacyjnej transportuje się wiele ciężkich podzespołów oraz części o nieregularnych kształtach. Produkty te wymagają starannego pakowania tak, żeby ich nie uszkodzić. Bardzo popularnymi opakowaniami sa tu Gitterboxy oraz skrzyniopalety składane Smartbox i Magnum. Oferują one możliwość bezpiecznego pakowania, transportu i przechowywania. Są one bardzo często wykorzystywane w poolingu. Mają też możliwość składania, dzięki czemu oszczędza się dużo miejsca i kosztów w transporcie i magazynowaniu. Stanowi to elastyczne i zrównoważone rozwiązanie dla Twoich procesów logistycznych.

Procesy dotyczące kontroli i zarządzania jakością są bardzo złożone. Czy Wasze opakowania logistyczne spełniają najwyższe standardy?

Nasze procesy produkcyjne i usługi są zgodne z certyfikatem ISO:9001, który obejmuje wysoką jakość zarządzania produktami i usługami dotyczącymi opakowań drewnianych.

Posiadamy również certyfikat EPAL uprawniający do naprawy palet oraz skrzyni metalowych Gitterbox. Umożliwia to utrzymanie opakowań pracujących w obiegu logistycznym, w dobrym stanie.

Rozwój opakowań wynika obecnie z polityki zrównoważonego rozwoju biorącego pod uwagę najnowsze technologie, jak i troskę o środowisko. Sprawdź jakość naszych opakowań oraz korzyści płynące naszych usług, które mogą być dużym wsparciem w Twoim łańcuchu dostaw.

KOPIA ZAPYTANIA ZOSTANIE

WYSłANA DO CIEBIE E-MAILEM

Nie wybrano pliku
X Maksymalny rozmiar <5 MB
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

*Pola wymagane