Branża medyczna i farmaceutyczna

Przemysł farmaceutyczny, kosmetyczny, czy medyczny stawia wysokie wymagania producentom i dystrybutorom w zakresie higieny produktów. Ze względu na ścisłe regulacje medyczne, rozwiązania użyte w logistyce i dystrybucji wymagają użycia środków, zapewniających utrzymanie wysokiej jakości i bezpieczeństwa Twoim produktom.

Gotowe produkty takie jak leki, kosmetyki, czy niezbędne zaopatrzenie szpitali są bardzo wrażliwe, co sprawia, że ​​przestrzeganie przepisów higienicznych jest koniecznością we wszystkich procesach intralogistycznych.

Jakim wyzwaniom musi sprostać producent, dystrybutor lub firma 3PL, zanim produkty dotrą do apteki bądź szpitala? Jak wykorzystać opakowania logistyczne w sposób wydajny zarazem kierując się wskazówkami od wiodących dostawców i producentów?

Zadbaj o bezpieczeństwo i ochronę towaru od początku łańcucha dostaw

Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny ma bardzo złożony łańcuch dostaw, począwszy od odbioru surowców po dystrybucję gotowych produktów. W grę wchodzi organizacja transportu drogowego, drogą morską, lotniczą lub koleją, zarządzanie magazynami i opakowaniami, czy też logistyka zwrotów.

Odpowiednie palety ochraniające ładunek

W transporcie produktów od producenta do dystrybutora wykorzystuje się często nowe palety EPAL. Są to palety z certyfikatem IPPC, posiadające specjalne oznaczenia wskazujące na ich oryginalność i kraj pochodzenia. Ze względu na charakterystykę transportu w tych branżach, używa się zwykle tylko nowych palet drewnianych.

Coraz częściej w transporcie oraz w zautomatyzowanych liniach produkcyjnych używane są palety plastikowe. Zastosowanie plastikowych nośników ładunku może znacząco przyczynić się do wspierania wysokich norm higienicznych. Rotom oferuje wysokiej jakości palety plastikowe, oferujące rozwiązania dla wielu obszarów przemysłu farmaceutycznego i medycznego — od wysoce wrażliwych czystych pomieszczeń po linie produkcyjne i wysyłkę.

Spora część palet w ofercie Rotom, jest wykonana z czystego tworzywa HDPE. Jednym z przykładów palet nadających się do pracy w warunkach o podwyższonym reżimie sanitarnym jest paleta plastikowa higieniczna, odpowiednia do pomieszczeń czystych. Jest całkowicie zamknięta o gładkiej powierzchni co sprawia, że nawet podczas nieostrożnego obchodzenia się z nią, jest wolna od zanieczyszczeń, oraz łatwa w utrzymaniu czystości.

Jeśli po pewnym okresie korzystania z opakowań, masz zbyt dużą ilość niepotrzebnych palet drewnianych lub plastikowych możemy wykupić je od Ciebie. Dzięki temu zyskasz dodatkowe miejsce w magazynie oraz dodatkowe środki do wykorzystania na inne cele lub zakup zupełnie nowych opakowań.

Do palet plastikowych o standardowych rozmiarach 1200x800 mm i 1200x1000 mm można dopasować składane nadstawki paletowe również wykonane z mocnego tworzywa HDPE. Są skutecznym opakowaniem do stosowania w branży kosmetycznej, czy farmaceutycznej. Asortyment skrzyń i pojemników plastikowych, które posiadamy w swojej ofercie może usprawnić sposób, w jaki firmy otrzymują surowce lub wysyłają płyny do firm pakujących, lub użytkowników końcowych.

Pojemniki plastikowe ułatwiające magazynowanie

Jednym z największych wyzwań dla wielu firm jest utrzymanie porządku na liniach produkcyjnych i w magazynach. Staje się to jeszcze trudniejsze, gdy ten sam budynek mieści zarówno magazyny surowców, obszary produkcyjne, jak i procesy komisjonowania, pakowania, inwentaryzacji oraz dystrybucji krajowej i międzynarodowej. Odpowiednio dostosowane pojemniki euro, bądź pojemniki gniazdowe z pokrywą ułatwiają znalezienie odpowiednich produktów na danej przestrzeni.

Przechowywanie i transport to największe wyzwania w tym sektorze. Artykuły te są przeznaczone do spożycia przez ludzi, więc nawet najmniejszy błąd może mieć niebezpieczne konsekwencje. Producenci farmaceutyczni najczęściej używają pojemników plastikowych do wysyłania swoich produktów do placówek medycznych i placówek opieki zdrowotnej. Plastik ma potrzebną wytrzymałość, by zapewnić bezpieczeństwo tym towarom podczas transportu. Pojemniki plastikowe do sztaplowania lub gniazdowania są również wielokrotnego użytku. Dzięki temu producenci i dystrybutorzy nie muszą martwić się o recykling lub zamawianie większej ilości materiałów do przechowywania.

Specjalne wymagania środowiskowe, czyli kontrolowana temperatura przechowywania

Branża kosmetyczna i farmaceutyczna ma ściśle określone regulacje informujące o sposobie przechowywania i traktowania określonych produktów. Leki i kosmetyki wymagają różnych temperatur przechowywania więc niezbędne jest utrzymanie ich w idealnej kondycji z aktualnymi datami przydatności. Łańcuchy dostaw w branży medycznej czy kosmetycznej muszą być dostosowane do transportu produktów bardzo wrażliwych, powstałych z materiałów organicznych. Ich logistyka obejmuje dostarczanie surowców do zakładów produkcyjnych, transport gotowego produktu do sprzedawców detalicznych, a następnie odbieranie produktów, które nie zostały sprzedane przed datą ważności.

W tej sytuacji rodzaj używanego pojemnika magazynowego odgrywa główną rolę w decydowaniu o skuteczności przechowywania. Istotne jest, aby zawsze wybierać idealny rodzaj pojemnika do przechowywania, kierując się wskazówkami od producentów. W takim przypadku ważne jest odpowiednie oznakowanie pojemników plastikowych mieszczących określone produkty, a do transportu, który powinien być możliwie jak najkrótszy stosować kontenery chłodzące lub inne opakowania z wkładami utrzymującymi odpowiednią temperaturę.

Przygotuj się na okresy wzmożonego zapotrzebowania

Sezonowość w branży farmaceutycznej często wynika z pór roku, kiedy wzrasta ilość osób chorujących np. na grypę bądź w okresach świątecznych. Podobnie na trendy i zmiany zachowań konsumentów jest wystawiona branża kosmetyczna. Tam na popyt wpływa marketing i szeroko pojęte trendy, to, co dziś jest modne, jutro może być przestarzałe.

Szybkie spełnienie żądań Klientów może stanowić wyzwanie; w związku z tym łańcuch dostaw, który szybko reaguje, może stać się wyróżnikiem na rynku. Dlatego też im lepiej jesteś przygotowany pod kątem logistycznym na taki czas, tym wyższe jest zaufanie klienta do Twojej marki, a produkty są zawsze dostępne w odpowiednim czasie. Aby Ci w tym pomóc, oferujemy usługę wynajmu opakowań, czyli możliwość uzyskania palet, pojemników plastikowych, wózków siatkowych i innych potrzebnych opakowań na określony czas. Po tym okresie odbieramy od Ciebie te produkty, a ty nie ponosisz zbędnych kosztów.

Odpowiedni transport od dystrybutora do apteki lub drogerii....

Aby dostarczyć drobne towary od dystrybutora do poszczególnego punktu handlowego, ważna jest przemyślana logistyka transportowa. Należy zwrócić szczególną uwagę na wymagania dotyczące przechowywania. Istnieją różne produkty, które należy przechowywać oddzielnie oraz w taki sposób, by nie doprowadzić do uszkodzenia. Dużą pomocą okazują się w tym przypadku rollkontenery siatkowe, czyli specjalne wózki transportowe, w których znajduje się miejsce na pojemniki gniazdowe z towarami trafiającymi na półkę. Mogą to być rollkontenery 2, 3 lub 4 ścienne w zależności od potrzeb w danym łańcuchu dostaw.Ich główną zaletą jest fakt, że pomagają w odpowiednim zabezpieczeniu leków i kosmetyków przed zniszczeniem i niepowołanym dostępem osób z zewnątrz.

...oraz ze szpitala do pralni

Rollkontenery to grupa produktów mająca wiele zastosowań. Specjalnie skonstruowane rollkontenery pralnicze w idealny sposób spełniają swoją funkcję w szpitalach, czy sanatoriach. Wysoka trwałość, łatwość obsługi, ocynkowanie zabezpieczające przed wilgocią, to tylko niektóre z funkcji tych praktycznych wózków transportowych przystosowanych do dużych obciążeń. Rollkontenery używane w szpitalach mają koła z pełnej gumy, tak, by były ciche i nie zakłócały spokoju pacjentów.

Jeśli kontenery rolkowe ulegną zniszczeniu, wykonujemy w Rotom usługę naprawy i konserwacji opakowań metalowych i drewnianych. Nie musisz się martwić o swoje wózki, wszystkie zregenerowane rollkontenery dotrą do twojej placówki z powrotem w ściśle w określonym czasie.

Nie sposób opisać wszystkich zastosowań opakowań logistycznych lub usług, które posiadamy w swojej ofercie. Jeśli masz pytania, odnośnie dopasowania opakowań do swojej branży, skontaktuj się z. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dobrać optymalne rozwiązania.

KOPIA ZAPYTANIA ZOSTANIE

WYSłANA DO CIEBIE E-MAILEM

Nie wybrano pliku
X Maksymalny rozmiar <5 MB
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

*Pola wymagane