Branża elektroniczna

Branża elektroniczna jest bardzo dynamiczna. Produkt, który dzisiaj jest nowinką techniczną, „jutro” jest wyprzedawany. W związku z dużą konkurencją i gwałtownym tempem wzrostu firmy są zmuszone do udoskonalania łańcucha dostaw.

Logistyka wymagana do wsparcia przemysłu elektronicznego jest zróżnicowana i rozległa. Branża elektroniki konsumenckiej jest dynamiczna, co miesiąc pojawiają się na rynku nowe produkty, a technologia zmienia się błyskawicznie. Wiele marek elektroniki użytkowej ma sezonowe, świąteczne lub promocyjne skoki, które mogą wyraźnie wpłynąć na wielkość zamówień. Zdolność do przygotowania wprowadzenia odpowiednich opakowań pracujących w danym miejscu i czasie, jest niezwykle ważna dla Twojej marki.

Branża elektroniczna to jeden z tych obszarów rynku, gdzie wymagana jest od firm logistycznych wyjątkowa dbałość o szczegóły. Specyfika produktu w połączeniu z wymogami rynku sprawiają, że oczekiwania względem nich są tu stosunkowo wysokie

Podstawową zasadą jest odpowiednie obchodzenie się z wartościowym i zwykle delikatnym ładunkiem. Obsługa branży elektronicznej wymaga świetnie zaplanowanych rozwiązań logistycznych ze względu na dużą różnorodność, wrażliwość (podatność na uszkodzenia) i wartość dostarczanych produktów.

Rozbudowany proces dystrybucji

Dystrybucja produktów elektronicznych jest dużym wyzwaniem. Aby dostarczyć nowinki elektroniczne dla Klientów szybko i sprawnie, kluczowe są doprecyzowane procesy logistyczne. Produkty z tej branży pokonują duże odległości drogą lotniczą, morską, następnie są transportowane do magazynów centralnych i mniejszych punktów dystrybucyjnych.

Aby zoptymalizować koszt transportu, wykorzystuje się jednorazowe palety drewniane. Wynika to z faktu, że palet nie można odzyskać, by użyć ponownie ze względu na olbrzymie odległości, które pokonują towary. W przypadku transportu lotniczego wykorzystuje się ażurowe palety plastikowe, które ze względu na swoją niską wagę obniżają koszt przesyłki.

Wysoki koszt jednorazowych opakowań zabezpieczających ładunek

Aby dbać o środowisko i uniknąć niepotrzebnej produkcji kartonów, folii stretch itp stosuje się opakowania projektowane na specjalne zamówienie. Takie opakowanie jak np. produkowane specjalnie na zamówienie, palety niestandardowe, skrzynie drewniane itp są dobierane specjalnie pod wymagania klienta, jego linię produkcyjną, specyfikę transportowanego towaru, a także sposób i rodzaj transportu. Odpowiednie dostosowanie opakowania nabiera szczególnego znaczenia przy najbardziej wrażliwych ładunkach jak monitory czy telewizory LCD. Rotom od wielu lat projektuje opakowania dla firm z branży elektronicznej.

Takie opakowania mogą być też używane w obiegu zamkniętym, gdzie właścicielem palet jest Klient, a Rotom jedynie obsługuje, naprawia i konserwuje taki produkt dostarczając go do klienta w odpowiednim czasie i miejscu.

Najlepsza ochrona ładunku

Opakowania w branży elektronicznej powinny być dostosowane do łańcucha dostaw, w którym funkcjonują. Oprócz wcześniej wspomnianych palet na zamówienie i wykorzystuje się jeszcze inne produkty praktyczne w łańcuchu dostaw z magazynów centralnych do drobniejszych centrów dystrybucyjnych.

Produkty elektroniczne zazwyczaj przyjeżdżają do magazynu na paletach, następnie zaś, po przydzieleniu im lokalizacji, przechodzą do stref niskiego lub wysokiego składowania. Przyjęcie i odpowiednie składowania towaru jest bardzo newralgiczne, bowiem już na tych etapach uszkodzeniu mogą ulec nie tylko same produkty, ale np. opakowania produktów, które – najczęściej stanowią podstawę do reklamacji produktu.

Dlatego też jednym z najważniejszych zadań operatora jest zapewnienie odpowiedniego zabezpieczenia produktu, aby w stanie nienaruszonym dotarł do klienta. Odpowiednie pojemniki, folie rodzaje wypełniaczy, sposoby łączenia produktów w pakiety oraz przygotowanie do transportu – to tylko kilka elementów, o które musi zadbać firma logistyczna.

Pojemniki plastikowe Euro

W przemyśle elektronicznym muszą być spełnione rygorystyczne wymagania dotyczące czystości pojemników. Nośniki ładunków są starannie czyszczone przy użyciu nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska myjni oraz starannie przygotowywane do kolejnych etapów produkcji. W razie potrzeby spełnione są wszelkie odpowiednie wymagania ESD. Oferujemy duży wybór pojemników plastikowych o różnych wymiarach, konstrukcji pełnej lub ażurowej. W przypadku dużych kosztów transportu powrotnego pustych opakowań najlepszym rozwiązaniem są pojemniki składane. Ich konstrukcja pozwala w łatwy sposób rozkładać i składać pojemniki. Oszczędza to koszt transportu i magazynowania w drodze powrotnej.

Skrzyniopalety plastikowe

Plastikowe pojemniki przemysłowe firmy dla firm działających w branży elektrycznej i elektronicznej są wyjątkowo wytrzymałe i odporne zarówno na zmiany temperatury, jak i korozyjne działanie środków chemicznych. . W ten sposób gwarantują lepszą konserwację materiałów elektrycznych i elektronicznych, a jednocześnie zapewniają znaczne oszczędności w długim okresie.

Te modele kontenerów zapewniają znaczną oszczędność miejsca podczas operacji magazynowania. W rzeczywistości oprzyrządowanie elektryczne i elektroniczne oraz inne materiały można nawet przechowywać w plastikowych pojemnikach, które nadają się do ustawiania w stosy.

Idealne do integracji z systemami logistycznymi i produkcyjnymi, te plastikowe pojemniki przemysłowe takie jak skrzyniopalety Magnum są nawet wyposażone w wygodne obrotowe kółka, pokrywy, przegródki i inne akcesoria, z których wszystkie mają na celu uproszczenie i przyspieszenie obsługi materiałów elektrycznych i elektronicznych w trakcie produkcji, a także podczas operacji magazynowania i transportu. Duży wybór skrzyniopalet składanych, umożliwi dopasowanie jak najbezpieczniejszego rodzaju cennych towarów do transportu.

Sezonowość zamówień

W branży daje się zauważyć także sezonowość związaną z zakupami pod koniec roku. Wynika to ze wzrostu sprzedaży w okresie świątecznym, a także następujących po tym wyprzedaży. Ta sytuacja wymaga od sprzedawców i dostawców usług odpowiedniego plano wania zapasów i efektywności w realizacji przedświątecznych dostaw do sklepów. W trakcie sezonowego wzrostu zamówień wiele firm decyduje się na wynajmu opakowań, które spełnią swoje zadanie w danym czasie, ale nie ma potrzeby inwestować w dodatkowe koszty zakupu biorąc pod uwagę standardowy łańcuch dostaw. W Rotom Polska oferujemy usługę wynajmu opakowań na korzystnych warunkach, a po ustalonym okresie odbieramy wynajmowane opakowania.

Jeśli masz pytania w zakresie opakowań i możliwości wsparcia w Twoim łańcuchu dostaw, chętnie pomożemy dobrać najlepsze rozwiązania. Skontaktuj się z nami już dziś już dziś a nasi specjaliści pomogą określić Twoje potrzeby i odpowiadające im produkty.

KOPIA ZAPYTANIA ZOSTANIE

WYSłANA DO CIEBIE E-MAILEM

Nie wybrano pliku
X Maksymalny rozmiar <5 MB
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

*Pola wymagane