Poczta&Przesyłki

Dynamicznemu wzrostowi zakupów online, towarzyszy wzrost obsługi paczek. Najczęstszą cechą zamówień internetowych jest fakt, iż wielkość zamówień jest niewielka, a ludzie chcą otrzymywać swoje produkty tak szybko, jak to możliwe. Co zrobić, by dopasować łańcuch dostaw do zmieniających się warunków?

Poczty oraz firmy kurierskie posiadają sieć własnych centrów dystrybucyjnych. Należą do nich magazyny sortownie i inne lokalizacje obsługujące przeładunek towaru i wysyłkę drobnicową. Cały łańcuch logistyczny musi być zaprojektowany tak, by działać sprawnie i szybko, a stosowane opakowania ułatwiać obsługę listów i paczek.

Jakie opakowania wpływają na płynność operacji?

Niezbędnym narzędziem w wysyłce ładunków o dużych gabarytach są palety drewniane euro. Wysyłanie towaru na europalecie to usługa wybierana zarówno przez klientów indywidualnych, jak i firmy z różnych branż takich jak na przykład logistyka, przemysł czy sklepy internetowe. Najczęściej wykorzystywane są europalety, które mają standardowe wymiary 1200 x 800 x144 mm i można na nich umieścić ładunek o maksymalnej wadze 1000 kg. Są to standardowe palety, mocne, z certyfikatem EPAL oraz IPPC, dzięki czemu nadają się do transportu i wysyłki międzynarodowej.

W sortowniach warto wykorzystywać pojemniki dystrybucyjne z pokrywą i możliwością gniazdowania. Idealnie mieszczą się na standardowych paletach, czy w kontenerach rolkowych. Są to produkty wykonane z solidnych materiałów i doskonale sprawdzają się przy sortowaniu poczty oraz w transporcie. Posiadają możliwość plombowania, co dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność ponieważ dodatkowo dba się o bezpieczeństwo przechowywanego towaru. Dzięki trapezowej konstrukcji puste pojemniki “wsuwa” się jeden w drugi, co oszczędza koszty transportu powrotnego z pustymi opakowaniami.

System dostaw w punktach pocztowych opiera się na dedykowanych rollkontenerach oraz wózkach platformowych i ręcznych. Nasi specjaliści z działu R&D starają się jak najlepiej zadbać o potrzeby firm z danej branży, dlatego projektujemy opakowania pod specjalne potrzeby biznesowe. Taki produkt wykonany na specjalne zamówienie zwiększa wydajność w firmie oraz optymalizuje czas wysyłki przesyłek.

Sezonowość a szybkość pracy w sortowniach

Firmy pocztowe i kurierskie stają w obliczu wyzwań logistycznych szczególnie w sezonowych okresach zwiększonego ruchu np. przed świętami. Dodatkowo wpływ na sezonowość ma branża e-commerce, która zachęca Klientów do dokonywania zamówień wprowadzając czasowe okresy wyprzedaży i promocji. Co wtedy warto wziąć pod uwagę?

Wiele zależy od długofalowego planowania oraz sytuacji finansowej danej firmy. Możesz kupić potrzebne opakowania, ale również wynająć kontenery siatkowe, wózki, czy palety na określony czas, po czym odbieramy je z określonego punktu.

Mamy duży wybór kontenerów rolkowych oraz wózków do komplementacji zamówień. Rollkontenery to niezbędny produkt w branży pocztowej. Każdego dnia są w nich przewożone paczki, muszą być też dostępne w wystarczającej liczbie zarówno w magazynach dużych klientów, jak i centrach dystrybucyjnych. Nasze kontenery i wózki siatkowe są używane codziennie w największych międzynarodowych firmach pocztowych. Wykonane z wysokiej jakości ocynkowanego metalu gwarantują długą żywotność.

Czy można śledzić opakowania?

Dzisiaj to konieczne, aby mieć dokładne dane, gdzie znajdują się nasze przesyłki oraz opakowania, które je zawierają. Posiadamy zintegrowany system zarządzania transakcjami (RTI Management), który umożliwia uzyskanie dokładnych informacji o każdym etapie tego procesu w czasie rzeczywistym. Każda wysyłka Twoich opakowań jest rejestrowana w naszym systemie, następnie stajemy się kontrolerami Twoich opakowań, aby zapewnić Ci efektywną pracę oraz dokładne dane o ilości i lokalizacji opakowań np. rollkontenerów, czy palet. Twoim zadaniem w tym procesie jest jedynie wysyłka lub przyjęcie opakowań zwrotnych.

Co zrobić z zużytymi opakowaniami zajmującymi miejsce w magazynie?

Jeśli w twoich magazynach znajduje się wiele palet od Klientów wysyłających swoje przesyłki, warto skorzystać z opcji wykupu opakowań. Nasi specjaliści sprawdzają wtedy jaką wartość mają Twoje palety i przedstawiają korzystną ofertę wykupu, którą możesz połączyć z zakupem innych opakowań. Jest to bardzo korzystna opcja ponieważ pozbywasz się starych opakowań zyskując potrzebne miejsce w punktach dystrybucyjnych.

Zarządzaj opakowaniami w zrównoważony sposób

W branży pocztowej jest ogromne tempo pracy, ponieważ każdy dzień to zadowolenie Klienta z czasu realizacji usługi. Jednak taki system wiąże się niestety z posiadaniem dużej ilości odpadów opakowań, czy też koniecznością utrzymania floty nieustannie pracujących opakowań w odpowiednim stanie.

W tym celu przychodzimy Ci z pomocą. Mamy doświadczenie w usłudze poolingu, czyli obiegu opakowań. Obecnie wiele platform handlu elektronicznego, dostawców i kurierów paczkowych coraz częściej polega na tym systemie zarządzania paletami.

Jak to wygląda? Odbieramy puste opakowania od Twoich Klientów i dostarczamy do Ciebie w ilości, jakiej dokładnie potrzebujesz i we wskazanym przez Ciebie momencie (Just In Time). Co więcej, dbamy o jakość tych opakowań dbając o ich regularną naprawę i konserwację. Przechodząc na pooling palet nie wysyłasz produktów na paletach jednorazowych, ale na trwałych, wysokiej jakości drewnianych paletach zbiorczych. System poolingowy umożliwia pełne zarządzania paletami: od administracji i konserwacji po transport na każdym etapie łańcucha dostaw. Decydując się na taki model współpracy zużywasz mniej zasobów naturalnych, redukujesz ilość odpadów i oszczędzasz koszty.

Podsumowując, masz wiele możliwości współpracy z Rotom Polska, aby przyśpieszyć rozwój swojej firmy. Możesz zakupić potrzebne Ci opakowania, wynająć, naprawić lub skorzystać z całościowej obsługi poolingu połączonej z inteligentnym systemem zarządzania opakowaniami. Wybór należy do Ciebie! Skontaktuj się z naszymi specjalistami, a oni bezpłatnie dokonają analizy Twoich potrzeb i znajdą najlepsze rozwiązania. Możesz na nas liczyć!

KOPIA ZAPYTANIA ZOSTANIE

WYSłANA DO CIEBIE E-MAILEM

Nie wybrano pliku
X Maksymalny rozmiar <5 MB
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

*Pola wymagane