Branża papiernicza

Branża papiernicza zajmuje czołową pozycję na scenie europejskiej i obejmuje zarówno firmy zajmujące się przetwórstwem surowców takich jak masy i włókna celulozowe, jak i dystrybucją gotowych produktów z przetworzonego papieru.

Sukces w przemyśle celulozowo-papierniczym zależy od zintegrowanego łańcucha dostaw. Branża papiernicza i opakowaniowa stoi przed wieloma różnymi wyzwaniami, do których należą wysokie normy higieniczne, sezonowość produkcji, czy dopasowanie opakowania do produktu, tak by optymalizować koszty. Co więcej, logistyka branży wymaga szybkich dostaw na czas oraz kontroli nad przepływem opakowań logistycznych.

Bezpieczny transport papieru to priorytet

Standardy transportu papieru wymagają zachowania wysokich norm dotyczącymi jakości i środowiska przechowywania. Dbałość o czystość to dla operatorów logistycznych kluczowa sprawa. Główne cechy wyrobów papierniczych to higroskopijność i wrażliwość na temperaturę.

Aby uniknąć uszkodzenia ładunku, produkty papierowe transportowane są na mocnych paletach z dodatkowym zabezpieczeniem przed uderzeniami mechanicznymi w postaci pokryw (tzw. lidy). Rodzaj i rozmiar palety należy dobrać odpowiednio do transportowanego produktu oraz zastosowanego opakowania podstawowego i wtórnego. Pomagamy dobrać palety dostosowane do warunków transportu i funkcji opakowania. Dzięki dobrze dobranej palecie unika się strat finansowych powstałych przez uszkodzenie towaru.

Palety drewniane, które wytrzymają duże obciążenia

Palety drewniane to wypróbowane i przetestowane rozwiązanie do zabezpieczania towaru podczas transportu. Rotom jest wiodącym producentem, dostawcą i usługodawcą w zakresie ciężkich palet drewnianych dla przemysłu opakowaniowego. Palety Euro, jak i inne palety 1200x800 lub 1200x1000 mm zapewniają stabilną podstawę pod produkt, zwiększającą wytrzymałość i bezpieczeństwa przewożonego towaru. Palety drewniane posiadają certyfikat IPPC, dzięki czemu razem z towarem mogą być transportowane poza krajami UE. Fumigacja palet w specjalnych suszarniach powoduje, że palety są wolne od szkodników i bakterii, które mogłyby wpłynąć na jakość transportowanego papieru.

2 w 1 - higiena i wytrzymałość palet plastikowych

W przypadku gdy towar jest bardzo wrażliwy na warunki atmosferyczne, niezastąpione są higieniczne palety plastikowe. Wykonane z najlepszych materiałów palety plastikowe pozwalają na długą i bezpieczną eksploatację w transporcie i magazynie. Oprócz standardowych wymiarów 1200x800 i 1200x1000 oferujemy palety kontenerowe, tzw. półpalety 600x800 oraz „ćwierćpalety” 600x400. W naszej ofercie posiadamy palety, które znoszą duże obciążenia dynamiczne, sięgające nawet ponad 1500 kg. Uzupełnieniem oferty są również palety jednorazowe oraz lżejsze palety ażurowe z tworzywa sztucznego, dostosowane do przewozów lotniczych i kontenerowych.

Palety projektowane pod specjalne wymagania

Jeśli Twoje produkty wymagają specjalnego opakowania, zaprojektujemy i wykonamy dokładnie takie, jakie potrzebujesz. Korzystanie z np. palet projektowanych per produkt ma wiele zalet. Obniża koszty, zmniejsza uszkodzenia i zwiększa bezpieczeństwo przewożonego ładunku.

Każdy projekt zaczynamy od szczegółowej analizy Twoich potrzeb i wymagań w zakresie załadunku i przeładunku, sposobu transportowania produktu, stosunku obciążenia do wielkości palety i wielu innych czynników. Następnie nasz dział R&D projektuje niestandardowe drewniane palety. Te specjalnie dostosowane produkty są wykonywane zarówno ręcznie, jak i za pomocą automatyzacji. Wnikliwa wcześniejsza analiza czynników mających wpływ na opakowanie zapewni możliwie najlepszy produkt końcowy.

Dostawy Just In Time najlepszym wyjściem, gdy brakuje miejsca w magazynie

Duże ilości papieru na paletach powodują, że niekiedy w magazynach nie ma wystarczająco dużo miejsca na składowanie palet. Dlatego w takiej sytuacji najlepszą opcją są dostawy JIT - Just -In-Time.

Czym jest zarządzanie obiegiem opakowań?

Oznacza, że usprawniamy proces logistyki opakowań w firmie dbając o ciągłość łańcucha dostaw, na każdym etapie. Mamy specjalny elektroniczny system zarządzania transakcjami, który pozwala na uzyskanie kompletnych danych o miejscu i ilości opakowań w czasie rzeczywistym. Kontrolując cały proces ułatwiamy wszystkim stronom tego procesu efektywną pracę.

Wykorzystaj ponownie swoje palety poprzez odzysk i obieg opakowań

Aby zyskać wymierne oszczędności w łańcuchu dostaw, warto skorzystać z usługi zarządzanie obiegiem opakowań. Dzięki wdrożeniu tego procesu zoptymalizujesz swoje koszty. Kluczem jest tutaj wielokrotne użycie tego samego opakowania, które otrzymasz od nas we właściwym momencie. Pooling polega na zarządzaniu opakowaniami i maksymalizacji ich wykorzystania. Dzięki tej usłudze obniżysz swoje koszty i zadbasz o środowisko naturalne.

Jeśli masz problem z zalegającymi, niepotrzebnymi opakowaniami np. paletami, pomyśl o usłudze wykupu palet. Wycenimy i odkupimy uszkodzone lub sprawne opakowania abyś mógł bez przeszkód kontynuować swoją pracę.

Mamy wiele możliwości, by pomóc Ci efektywnie zarządzać opakowaniami w Twojej branży. Jeśli masz pytania dotyczące produktów lub usług skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści bezpłatnie udzielą Ci fachowej porady.

KOPIA ZAPYTANIA ZOSTANIE

WYSłANA DO CIEBIE E-MAILEM

Nie wybrano pliku
X Maksymalny rozmiar <5 MB
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

*Pola wymagane