Logistyka

Branża usług logistycznych jest obecnie jednym z najsilniejszych sektorów na świecie. Globalizacja łańcuchów transportowych spowodowała, że międzynarodowi dostawcy usług logistycznych są niezbędnym ogniwem między producentami a odbiorcami.

Logistyka 3PL, zwykle odnosi się do firmy, która zarządza łańcuchem dostaw klienta, jego pojedynczą częścią, albo całym łańcuchem transportowym od początku do końca procesów. Jest to niezwykle ważna część globalnej sieci dostaw, która często działa niestrudzenie za kulisami, aby zapewnić klientom i właścicielom firm terminowe otrzymanie przesyłek.

Procesy te obejmują kompleksowe zadania logistyczne w obszarach planowania, magazynowania, komisjonowania i wysyłki. Istnieją różni dostawcy logistyczni w zależności od rodzajów branż, którymi się zajmują. Jednak niezależnie od obszaru specjalizacji, dostawca 3PL musi efektywnie zarządzać łańcuchem dostaw.

W wyniku ciągłych zmian i podnoszenia standardów jakości, firmy logistyczne muszą nieustannie znajdować nowe rozwiązania, aby zapewnić ochronę ładunku przy dostawie.

Niewątpliwie jednym z kluczowych czynników bezpośrednio wpływających na ochronę produktów jest opakowanie. Rozwiązania w zakresie palet, skrzyń, pojemników, czy wózków transportowych, mogą usprawnić Twój biznes. Rotom Polska od lat współpracuje z wieloma operatorami w tym sektorze. Potrafimy rozpoznać wiele wyzwań związanych z radzeniem sobie z różnorodnymi produktami, sezonowymi wymaganiami i ciągłym intensywnym użytkowaniem.

Maksymalna wytrzymałość opakowania w codziennych operacjach

PALETY DREWNIANE

Oferujemy palety drewniane z certyfikatem IPPC, czyli przygotowane do eksportu, poddane obróbce cieplnej. Solidne palety euro i standardowe palety w rozmiarach 1200x800 mm lub 1200x1000 mm skracają czas załadunku i rozładunku. Prawidłowo dobrane do rodzaju załadunku i sposobu składowania, obniżają koszty magazynowania i usprawniają logistykę. Aby palety pracowały jak najdłużej, warto skorzystać usługi naprawy i konserwacji opakowań. Nasza wiedza potwierdzona certyfikatem EPAL daje Ci gwarancję, iż naprawione palety są zgodne z oryginalną specyfikacją i nie zawiodą w ciężkiej pracy.

PALETY PLASTIKOWE

W zastosowaniach logistycznych szczególny nacisk kładzie się na jakość, trwałość i wytrzymałość nośnika ładunku. Aby udowodnić swoją wartość na dłuższą metę, palety muszą być wyjątkowo odporne na pękanie i uderzenia, aby wytrzymać intensywną pracę.

Plastikowe palety do dużych obciążeń sprawdzają się szczególnie dobrze w zautomatyzowanych systemach wysokiego składowania i zapewnia najwyższą stabilność wymiarową. Oferujemy szeroką gamę palet plastikowych, od palety higienicznej H1, po ciężkie palety blokowe.

Zgodność z normami dotyczącymi magazynowania i transportu poza UE

Bierzemy pod uwagę międzynarodowe przepisy fitosanitarne dlatego wszystkie palety i nadstawki drewniane przechodzą proces fumigacji, jeśli mają pracować poza granicami UE. W przypadku ścisłego reżimu sanitarnego można wybrać palety plastikowe, które są higieniczne i łatwe w czyszczeniu (szczególnie dotyczy to palet z pełnym blatem).

Dodatkowa możliwość magazynowania w szczycie sezonu

Korzystając usługi wynajmu opakowań można w łatwy sposób powiększyć swoją przestrzeń magazynową, szczególnie w okresach wzmożonej pracy. Kiedy może się to okazać konieczne? Jeśli Twój Klient złożył przykładowo 5-krotnie większe zamówienie niż zwykle, zmieniły się ceny surowców, lub inne lokalne zachwiania gospodarcze mają wpływ na czasowe zwiększenie ilości wymaganych dostaw.

W takich sytuacjach dostarczamy szybko potrzebne mobilne regały paletowe oraz inne opakowania w określonym przez Ciebie miejscu i czasie. Zaletą wynajmu jest fakt, że po szczycie sezonu odbieramy niepotrzebne opakowania. Jesteśmy gotowi bardzo szybko zapewnić Ci dodatkowe palety, pojemniki i inne produkty wtedy, gdy jest to niezbędne, abyś nie musiał ponosić dodatkowych kosztów zakupu.

Dzięki naszym paletom z drewna i tworzywa sztucznego możesz bezpiecznie dostarczać swoje towary, a dzięki kompatybilnym nadstawkom paletowym możesz łatwo zamienić dowolną paletę w skrzynię paletową. Sprzęt, który oferujemy jest bardzo wysokiej jakości, długiej żywotności i nadaje się do pracy w wielu gałęziach przemysłu.

Szybka kompletacja towaru oraz ochrona ładunku przed kradzieżą

Jeśli działasz na rynku e-commerce, najważniejsza staje się szybka i sprawna kompletacja zamówionych towarów. Bez względu czy jest to komisjonowanie z poziomu palety, czy regałów wysokiego składowania, służymy pomocą. Oferujemy palety drewniane, plastikowe, nadające się do zastosowań w regałach, wózki do kompletacji wraz z pasującymi pojemnikami euronorm i wiele innych przydatnych produktów.

Jeśli chcesz ochronić swoje produkty przed nieuprawnionym dostępem lub kradzieżą warto skorzystać z pojemników gniazdowych ALC z dwuczęściową pokrywą i możliwością plombowania. Korzystając z rollkontenerów antywłamaniowych nie boisz się o utratę kosztownego towaru, ponieważ są to wózki siatkowe zabudowane z każdej strony i zamykane.

Wykup opakowań

Jeśli posiadasz wiele niepotrzebnych opakowań, np. palet, chętnie je odkupimy od Ciebie. Bardzo często opakowania, które dostarczają Klienci nie mogą być zagospodarowane powtórnie w łańcuchu dostaw. Dlatego skupujemy, naprawiamy palety, kontenery rolkowe, pojemniki metalowe i wiele innych opakowań. Możemy też połączyć wykup starych opakowań z zakupem nowych, dzięki czemu oszczędzisz czas i pieniądze poświęcone na regenerację palet i innych produktów.

To oczywiście nie wszystkie produkty i usługi Rotom Polska. Jeśli masz indywidualne zapotrzebowanie na jakiś produkt albo chciałbyś się skonsultować z naszymi specjalistami w sprawie współpracy, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub wypełniając poniższy formularz.

KOPIA ZAPYTANIA ZOSTANIE

WYSłANA DO CIEBIE E-MAILEM

Nie wybrano pliku
X Maksymalny rozmiar <5 MB
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

*Pola wymagane