Englmeier staje się częścią Rotom Europe

Englmeier staje się częścią Rotom Europe

Robimy kolejny krok w kierunku stania się europejskim liderem w zakresie zrównoważonych rozwiązań dla transportu ładunków. Osiągneliśmy porozumienie z Englmeier Paletten & Verpackungen, który będzie częścią grupy Rotom i tym samym dalej będzie rozwijać się w południowo-wschodnich Niemczech.

Spółka Englmeier ma siedzibę w Hengersberg (Bawaria) i została założona w 1996 roku przez dyrektora zarządzającego Ferdinanda Englmeiera. Firma koncentruje się zarówno na nowych, jak i używanych paletach drewnianych i powiązanych produktach opakowaniowych.

Pan Ferdinand Englmeier (Dyrektor Zarządzający, Englmeier):

W ciągu ostatnich dziesięcioleci zbudowaliśmy solidną bazę klientów w kilku branżach w Niemczech. Dzięki silnej mentalności "can-do" pomogliśmy wielu klientom w zaspokojeniu ich potrzeb logistycznych w najlepszy i najbardziej efektywny sposób. Ponadto stale rozwijamy naszą firmę w sposób zrównoważony, co ostatnio doprowadziło do zainstalowania systemów ogrzewania zrębkami drzewnymi i paneli słonecznych. Dzięki temu sami produkujemy większość energii potrzebnej do naszej działalności, co skutkuje ekologicznym i neutralnym dla klimatu procesem, który posiada certyfikat DIN ISO EN 14001".

Arjan Kuiper (CEO, Rotom Europe):

Transakcja ta doskonale wpisuje się w strategię Rotom, by stać się europejskim liderem w zakresie zrównoważonych rozwiązań dla opakowań logistycznych. Dzielimy zorientowane na usługi podejście do klienta i mentalność "can-do", która pozwala połączonej firmie rozszerzyć działalność Englmeiera o portfolio produktów i usług Rotom, takich jak szerszy zakres palet drewnianych i powiązanych usług poolingowych, ale także plastikowych i metalowych opakowań logistycznych.

Uwe Steingräber (Dyrektor Zarządzający, Rotom Niemcy)

Znam pana Englmeiera jako bardzo profesjonalnego i rzetelnego przedsiębiorcę i nie mogę się doczekać współpracy z nim i poprowadzenia firmy i jej zespołu pracowników do kolejnego etapu rozwoju.

Centrum naszej grupy mieści się w Holandii. Jesteśmy wiodącym dostawcą usług i rozwiązań w zakresie opakowań logistycznych, np. palet drewnianych i plastikowych, metalowych kontenerów rolkowych a także usług: logistyki zwrotnej, wynajmu i poolingu opakowań. Posiadamy oddziały w 11 krajach europejskich. W 2022 r. obroty grupy przekroczyły 220 mln euro i obecnie zatrudniamy ponad 500 pracowników.

Optymalizujemy łańcuchy dostaw klientów - od początku do końca - wykorzystując innowacyjną gamę sprzętu logistycznego do transportu i magazynowania. Jest to możliwe dzięki pojedynczemu punktowi kontaktowemu, który analizuje wszystkie dane i jednocześnie wspierany jest przez rozległą europejską sieć ponad 30 firm.