EPAL świętuje podwójny jubileusz

EPAL świętuje podwójny jubileusz

EPAL w tym roku świętuje swoje 30 lecie. W tym czasie organizacja wyrosła na lidera rynku. Obecnie dąży do tego, aby europaleta stała się nośnikiem inteligentnym. Digitalizacja poolu paletowego to produkcja palet iPAL z unikatowym kodem QR, który nanoszony będzie bezpośrednio na linii produkcyjnej. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo i efektywność łańcucha logistycznego.

Warto dodać, że EPAL działa w ponad 30 krajach poprzez 14 komitetów narodowych, przyznając licencję producentom i warsztatom. Podlegają one stałym i niezależnym inspekcjom zewnętrznych organizacji kontroli jakości. Gwarantuje to silnego partnera, który zapewnia trwałą jakość. Na całym świecie istnieje wiele punktów kontroli produkcji i napraw EPAL, a w obiegu znajduje się ponad 600 milionów europalet. Jako ciekawostkę możemy dodać, że obecnie do EPAL należy 69 proc. polskiego rynku palet, a w 2020 roku na całym świecie wyprodukowano i naprawiono łącznie ponad 123 mln nośników firmowanych logo EPAL.

Podwójny jubileusz - 30 lat EPAL i 60 lat europalety

EPAL jest prawdziwym liderem na rynku z największą otwartą pulą palet na świecie. Od 1961 roku paleta Euro podbija rynek logistyczny. Palety o charakterystycznych wymiarach 1200x800x144 mm są uniwersalnym i ekologicznym nośnikiem ładunków od 60 lat. EPAL jest synonimem jakości, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju w łańcuchu dostaw. Aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku europalety produkowane są według wytyczonych norm. Nad ich przestrzeganiem pieczę sprawuje powołana w tym celu 30 lat temu organizacja EPAL.

Co sprawia, że paleta Euro jest tak wyjątkowa?

Paleta Euro jest wykonana z drewna o wymiarach 1200x800x144 mm i maksymalnym udźwigu 1500 kg. Europaleta jest solidna i niezawodna, co sprawia, że nadaje się do ciężkich ładunków. Palety są naprawiane oraz poddawane recyklingowi. Europaleta jest wielofunkcyjnym, trwałym i przyjaznym dla środowiska nośnikiem ładunku. Paleta produkowana jest z drewna pozyskanego w sposób zrównoważony i neutralny pod względem emisji CO2.

Palety Euro w praktyce

Oferowane przez nas nowe Palety Euro są poddawane obróbce ISPM15 ( ang. International Standards For Phytosanitary Measures No. 15) czyli suszone w certyfikowanych suszarniach do drewna. Dzięki temu zmniejszamy procentową zawartość wilgoci, a tym samym zapobiegamy powstawaniu pleśni. W ten sposób palety są gotowe do eksportu i transportu również poza Europę. Paletę Euro można łatwo rozpoznać po jej wymiarach i oznaczeniach. Na naszych oczach prosta i niepozorna europaleta staje się najważniejszym nośnikiem ładunku w wielu łańcuchach dystrybucji.

Rotom Polska - autoryzowany partner EPAL

Od wielu lat, dzięki bliskiej współpracy Komitetem Narodowym EPAL dbamy o palety Euro pod kątem technicznym oraz weryfikujemy ich oryginalność. Obecnie w trzech naszych oddziałach: w Komornikach, w Pniewach i Kwidzynie posiadamy licencję organizacji EPAL, która uprawnia nas do naprawy oraz sprzedaży używanych palet drewnianych EUR Epal.

Warto pamiętać, że dzięki naszym usługom poolingu, wynajmu czy konserwacji zadbasz o zmniejszenie liczby produkowanych nowych nośników, a tym samym wspólnie przyczynimy się do zmniejszenia emisji CO2.