Grupa Rotom otrzymuje srebrny certyfikat Ecovadis za zrównoważony rozwój

Grupa Rotom otrzymuje srebrny certyfikat Ecovadis za zrównoważony rozwój

Grupa Rotom, działająca w 11 krajach europejskich, uzyskała srebrny certyfikat od Ecovadis - uznanej organizacji, wspierającej i oceniającej w kompleksowy sposób firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Podwyższenie wyniku i uznanie Ecovadis jest wynikiem kompleksowego, trwającego programu zrównoważonego rozwoju uruchomionego pod koniec 2022 roku. Inicjatywa ta zaangażowała międzynarodowy zespół, działający na wielu obszarach zrównoważonego rozwoju. Program Rotom priorytetowo traktuje rozwiązania logistyki opakowań zwrotnych, działania środowiskowe, zrównoważony proces zakupowy oraz inicjatywy w sferze społecznej i etycznej.

Gerwin Bukkems, Chief Sustainability Officer i Group Procurement Director, wyraża głęboką dumę, stwierdzając:

To duże osiągnięcie dla całego zespołu, które nie tylko czyni Grupe Rotom bardziej zrównoważoną organizacją ale także umożliwia zrównoważone wsparcie dla naszych Klientów w ich procesach logistycznych - tak zwany Rotom Handprint

Ecovadis to uznana na całym świecie platforma oceniająca wyniki firm w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ocenia aspekty środowiskowe, społeczne i etyczne, zapewniając ratingi, które umożliwiają firmom poprawę ich zrównoważonych praktyk. Ecovadis odgrywa kluczową rolę w prowadzeniu organizacji w kierunku bardziej odpowiedzialnych i wpływowych działań, wspierając bardziej zrównoważony krajobraz biznesowy w skali globalnej.