Nadstawki paletowe pomocą edukacyjną dla dzieci niepełnosprawnych

Nadstawki paletowe pomocą edukacyjną dla dzieci niepełnosprawnych

Bardzo dziękujemy za miłe słowa od Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Uśnicach (woj.pomorskie). Rotom Polska wsparł działania terapeutyczne pedagogów mających na celu pomoc dzieciom niepełnosprawnym.

” Pragniemy serdecznie podziękować Firmie Rotom - Oddział Północ, za wsparcie naszego przedsięwzięcia. Niewiele jest firm tak hojnych i chętnych do pomocy. Wasza darowizna była dla nas bardzo znacząca. Dzięki niej udało się zagospodarować przestrzeń ogrodu do hortiterapii przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Uśnicach. Dziękujemy za okazaną dobroć”.

Wspaniali pedagodzy w SOSW Uśnice kształcą oraz wychowują dzieci i młodzież z umiarkowaną, znaczną i głęboką niepełnosprawnością intelektualną oraz osoby z autyzmem i sprzężonymi niepełnosprawnościami. Celem funkcjonowania szkoły jest przygotowanie swoich wychowanków do samodzielnego udziału w życiu społecznym oraz integracji ze środowiskiem.

W tym celu wykorzystuje się różne formy terapii. Jedną z nich jest hortiterapia. Czego ona dotyczy? Jak wskazuję definicje, jest to typ terapii ogrodniczej , która za pomocą kontaktu z przyrodą leczy stany lękowe, depresje. Umożliwia również psychiczne wyciszenie, dzięki skupieniu się na pracy w otoczeniu przyrody.

Czynny udział w hortiterapii polega na tym, że dzieci wykonują lekkie prace ogrodowe takie jak, np.: sadzenie, pikowanie, podlewanie, podcinanie czy rozmnażanie roślin; wysiewanie nasion kwiatów, owoców, warzyw. Oznacza to też planowanie prac w ogrodzie, czy szklarni.

Drewniane nadstawki paletowe umożliwiły stworzenie grządek ogrodowych służących do terapii

Choć nadstawki paletowe są bardzo ważnym nośnikiem logistycznym służącym do ochrony towarów w transporcie i magazynach, to jednak obecnie cieszą się coraz większą popularnością w innych branżach. Dotyczy to rolnictwa, ogrodnictwa, czy branży DIY.

Jak nadstawki paletowe mogą się sprawdzić w takich zastosowaniach? O tym można przeczytać w artykule Nadstawki drewniane w produkcji rolnej, ogrodnictwie i branży DIY. Niewątpliwie prace w ogrodzie wpływają pozytywnie na stan zdrowia i lepsze samopoczucie

Cieszymy się, że nasze produkty nie tylko są niezbędnymi opakowaniami w łańcuchach dostaw, ale również pomagają w rozwoju i poprawie stanu zdrowia dzieci niepełnosprawnych.