Robot do produkcji palet i skrzyń - nowa inwestycja w fabryce Rotom Polska

Od kilku tygodni w fabryce Rotom pracuje robot do produkcji palet i skrzyń drewnianych ABB RN4017. Celem zakupu było usprawnienia procesów produkcyjnych, poprzez zwiększenie jakości i wydajności. Zakup robota w pełni spełnia nasze oczekiwania, ponieważ znacznie przyspieszył naszą produkcję oraz zapewnił wysoką jakość dzięki 100% powtarzalności wykonywanych działań. Obecnie jest on w stanie wyprodukować przeszło 1500 sztuk palet jednego dnia!

Co o jakości zakupionego sprzętu uważa Prezes Spółki Rotom Polska, Pan Arkadiusz Żak?

” Inwestycja w robota do produkcji palet i skrzyń drewnianych okazała się bardzo dobrym wyborem. Rodzaj modelu w pełni spełnia swoje funkcje, więc z zadowoleniem mogę stwierdzić, że okazał się strzałem w dziesiątkę. W niedalekiej przyszłości planujemy dalszą automatyzację produkcji oraz powiększenie przestrzeni magazynowej, co mamy nadzieję uczyni Rotom jeszcze bardziej konkurencyjnym na rynku”

Plany rozwoju firmy

Na 2020 rok zaplanowaliśmy zakup kolejnych robotów przemysłowych, jak również powiększenie powierzchni magazynowej żeby jak najbardziej zautomatyzować procesy produkcyjne i zwiększyć możliwości sprzedażowe. Uważamy, że zrobotyzowane stanowiska pracy pozwalają w pełni na seryjną produkcję przy zachowaniu identycznych parametrów wykonawczych. Dzięki pracy robotów możemy w pełni nadzorować każdy etap produkcji palet i skrzyń drewnianych.

Produkty polecane