Rotom Europe pozyskuje kapitał na rozwój od Waterland

Rotom Europe pozyskuje kapitał na rozwój od Waterland

Rotom Europe, wiodący ogólnoeuropejski dostawca usług i produktów logistycznych, pozyskał kapitał na rozwój od nowego udziałowca - firmy Waterland.

Rotom Europe, z siedzibą w Son (Eindhoven, Holandia), z powodzeniem rozwinął się w ogólnoeuropejskiego dostawcę kompleksowych usług na rynku produktów logistycznych, o rocznych obrotach przekraczających 140 milionów euro. Obecnie Rotom działa operacyjnie w 10 krajach Europy, posiada 26 lokalizacji w całej Europie i zatrudnia 500 pracowników. Grupa projektuje, produkuje, sprzedaje, wykupuje, wynajmuje i naprawia szeroką gamę produktów logistycznych takich jak: palety drewniane, palety plastikowe, metalowe kontenery rolkowe, regały mobilne oraz plastikowe pojemniki dla szerokiego grona klientów.

Po 30 latach pomyślnej ekspansji, obecni członkowie zarządu i akcjonariusze mają ambicję przyspieszenia rozwoju Rotom Europe poprzez przekształcenie firmy w wiodącego europejskiego gracza w dziedzinie szytych na miarę produktów logistycznych i powiązanych z nimi usług. Aby osiągnąć ten cel, potrzebne jest dodatkowe wsparcie strategiczne i kapitał, który pomoże realizować dodatkowe przejęcia i jednocześnie wzmocni istniejące spółki w grupie. Dlatego też, po dokładnej ocenie opcji strategicznych, Rotom Europe wybrał europejską firmę inwestycyjną Waterland jako swojego przyszłego partnera finansowego i strategicznego. Arjan Kuiper, CEO Rotom Europe, mówi: „Naszym celem jest wspieranie naszych klientów, aby ich firmy stały się bardziej zrównoważone dzięki stosowaniu zwrotnych opakowań i rozwiązaniom potrzebnym do ich odzyskiwania w skali całej Europy. To właśnie dla nich udało nam się pozyskać odpowiedniego partnera strategicznego”.

W ciągu najbliższych kilku lat Grupa Rotom planuje przejąć kilka firm dostarczających produkty logistyczne i powiązane z nimi usługi, aby zwiększyć gęstość sieci europejskiej w istniejących krajach: Holandii, Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii oraz wejść na nowe rynki europejskie takie jak: Skandynawia, Włochy i Europa Wschodnia. Oprócz planowanej rozbudowy sieci, Rotom zamierza rozszerzyć działalność serwisową, umożliwiającą grupie poszerzenie oferty zrównoważonych rozwiązań, które wydłużają żywotność opakowań. Należą do nich: odzysk, pooling, wynajem oraz naprawa i konserwacja opakowań.< /p>

Arjan Kuiper kontynuuje: „Dzięki firmie Waterland znaleźliśmy odpowiedniego przyszłego partnera biznesowego aby zrealizować naszą ambicję stania się europejskim liderem na rynku zrównoważonych usług i produktów logistycznych. Rotom ma głęboką wiedzę na temat europejskiego rynku opakowań, a jednocześnie Waterland ma ogromne doświadczenie w strategii buy&build, a także może zapewnić wystarczające środki finansowe i solidne wsparcie strategiczne. To idealne połączenie”. Założyciele i obecni akcjonariusze Rotom Europe pozostają jako współudziałowcy wraz z Waterland. Transakcja nadal oczekuje na zezwolenie na fuzję w Holandii i Polsce.