Rotom Europe rozszerza działalność poprzez przejęcie Go Plastic Pallets i All Pallets.

Rotom Europe rozszerza działalność poprzez przejęcie Go Plastic Pallets i All Pallets.

Rotom robi kolejny krok w kierunku zostania europejskim liderem w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań w zakresie logistyki opakowań. Dzięki przejęciu Go Plastic Pallets (GPP) i All Pallets (AP) Rotom może rozszerzyć swoje usługi w Wielkiej Brytanii i jeszcze bardziej wzmocnić działalność w Europie. GPP i AP to prywatne firmy z siedzibą w Eastbourne i Newhaven.

GPP jest wiodącym dystrybutorem plastikowych opakowań w Wielkiej Brytanii, oferującym szeroką gamę plastikowych palet, pojemników oraz skrzyń. Dzięki ponad 160-letniemu doświadczeniu w logistyce, GPP dysponuje wysoce oddanym zespołem ekspertów, kładącym duży nacisk na zrównoważone rozwiązania w zakresie opakowań, w których 93% sprzedawanych produktów zawiera tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu.


All Pallets Ltd specjalizuje się w sprzedaży nowych i używanych drewnianych palet oraz skrzyń dla klientów w całej Wielkiej Brytanii. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu AP prowadzi silną działalność handlową i usługową, w tym wewnętrzną działalność transportową, zapewniającą atrakcyjne dostawy w krótkim terminie i odbiór palet od klientów lub dostawców.


„Obie firmy rozwijały się bardzo szybko w ostatnich latach i są gotowe na kolejną fazę wzrostu. Jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do współpracy z Rotom pod względem wspólnych działań, kultury biznesowej i ambicji na nadchodzące lata. Widzimy wyraźne możliwości rozszerzenia usług dla naszych klientów o portfolio produktów i usług Grupy Rotom. Jesteśmy bardzo podekscytowani potencjałem połączonych spółek w Wielkiej Brytanii i Europie”. mówi Jim Hardisty, dyrektor zarządzający i współzałożyciel GPP/AP.


Według dyrektora generalnego Rotom Europe, Arjana Kuipera, „obszerne portfolio produktów i usług GPP/AP oraz model biznesowy najlepszych praktyk w zakresie plastikowych opakowań stworzy wiodącą pozycję w Wielkiej Brytanii i znacznie wzmocni nasze podejście rynkowe w sąsiednich krajach UE. Działalność w zakresie opakowań logistycznych, wykonanych z przetworzonego plastiku i ponownie wykorzystanych palet drewnianych doskonale wpisuje się w zrównoważony sposób myślenia Rotom. Działalność obu spółek będzie stopniowo integrowana z Rotom, a właściciele Jim Hardisty, Chris Adam i Denzil Davies będą w dalszym ciągu kierować spółkami i wspierać dalszy rozwój biznesu w ramach grupy Rotom.


Rotom wspiera firmy oferujące zrównoważone rozwiązania logistyczne dla opakowań pracujących w obiegu zamkniętym w 11 krajach Europy. Jest w stanie zarządzać kompletną logistyką opakowań w całym łańcuchu dostaw klienta, od miejsca produkcji, aż do odzyskania opakowania na końcu łańcucha, z jednym punktem kontaktowym, wspieranym przez gęstą sieć lokalizacji w Europie. Rozwiązania firmy Rotom w zakresie logistyki opakowań zapewniają bardziej wydajny i zrównoważony łańcuch dostaw klientów (w tym redukcję kosztów łańcucha dostaw oraz zwiększenie liczby ponownie wykorzystywanych opakowań i materiałów). Rotom obsługuje klientów poprzez szeroką gamę produktów i usług w zakresie sprzętu logistycznego, takich jak:


  • Sprzęt logistyczny (opakowania standardowe i wykonane na zamówienie, nowe i używane): palety drewniane, palety plastikowe, nadstawki paletowe, wózki rolkowe, systemy magazynowania, skrzynie i pojemniki plastikowe, skrzynie metalowe, sprzęt transportu wewnętrznego.
  • Usługi logistyczne: sprzedaż i wykup opakowań, wynajem, Pooling, odzysk opakowań, zarządzanie opakowaniami zwrotnymi („RTI”), projektowanie opakowań oraz naprawa i konserwacja sprzętu logistycznego.

Grupa Rotom zatrudnia ponad 500 pracowników, a obrót osiągnięty 2022 roku przekroczył 220 mln euro.