Rotom Europe rozszerza swoją działalność poprzez przejęcie firmy Poolback w Hiszpanii

Rotom Europe rozszerza swoją działalność poprzez przejęcie firmy Poolback w Hiszpanii

Rotom ma misję zostania europejskim liderem w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań w zakresie nośników logistycznych. Dzięki przejęciu Poolback, Rotom może rozszerzyć swoje usługi logistyczne w Hiszpanii, Francji i Niemczech. Poolback jest prywatną firmą z siedzibą w Madrycie, oferującą usługi z zakresu zrównoważonej logistyki: pooling paletowy, pallet banking, wynajem palet oraz wiele innych. Firma posiada sieć magazynów i lokalizacji w całej Europie, co będzie miało znaczącą wartość dodaną dla Grupy Rotom.

„Zarządzamy całym procesem logistycznym, od dostawy do klienta po odbiór z miejsca przeznaczenia”, mówi Javier Escudero, MD Poolback. „Wynajmujemy palety na określony czas na dostawy w cyklu zamkniętym. Dodatkowo ustalamy trasy logistyczne odbioru nośników ładunku w miejscu ich zwolnienia. Ponadto przechowujemy i kontrolujemy nośniki logistyczne, aby móc zwrócić do Klientów tylko te, które nadają się do ponownego użycia. Oferujemy również opcje naprawy i konserwacji dla wielu rodzajów opakowań."

Podstawową działalnością Poolback jest pooling i pallet banking w całej Europie, co doskonale wpisuje się w zrównoważony sposób myślenia Rotom. Według dyrektora generalnego Arjana Kuipera „teraz dzięki PoolBack możemy zaoferować naszym klientom w Europie także pooling standardowych nośników, takich jak palety Epal i palety plastikowe H1, podczas gdy inna firma należąca do Rotom „2Return”, oferuje rozwiązania w zakresie odzyskiwania opakowań indywidualnych i niestandardowych. Obie koncepcje są bardzo komplementarne i przyczyniają się do obiegu zamkniętego i ponownego wykorzystania nośników ładunku, takich jak palety, pojemniki itp.”

Poolback zachowa własną tożsamość i markę, otrzymując wsparcie przez Grupę Rotom i jej bogate portfolio produktów i usług. Celem jest rozszerzenie oferty i znaczny wzrost wynikający z wprowadzenia nowych usług, które bazują nie tylko na nośnikach logistycznych z drewna i plastiku. Obecni właściciele Poolback, Javier Escudero i Maria Martin, pozostają na swoich stanowiskach, aby wspierać płynną integrację z Grupą Rotom i wspierać dalszy rozwój firmy.

Rotom wspiera Klientów oferując usługi i produkty logistyczne do transportu i magazynowania w 10 krajach Europy. Jest w stanie zarządzać kompletną logistyką opakowań w całym łańcuchu dostaw klienta, od miejsca produkcji, aż do odbioru na końcu łańcucha, z centralnym punktem zarządzania, wspieranym przez gęstą sieć lokalizacji w Europie.

Rozwiązania firmy Rotom w zakresie logistyki opakowań zapewniają bardziej wydajny i zrównoważony łańcuch dostaw do klientów (w tym redukcję kosztów łańcucha dostaw oraz zwiększenie ilości ponownie wykorzystywanego sprzętu i nośników logistycznych). Rotom obsługuje klientów za pośrednictwem szerokiej gamy produktów i usług w zakresie sprzętu logistycznego, takich jak:

  • Sprzęt logistyczny (standardowy i wykonany na zamówienie, nowy i używany): palety drewniane, palety plastikowe, nadstawki paletowe, kontenery rolkowe, systemy magazynowe, pojemniki plastikowe, skrzyniopalety plastikowe, skrzynie metalowe, sprzęt do transportu wewnętrznego
  • Usługi: Wynajem, pooling, odzyskiwanie opakowań, zarządzanie opakowaniami zwrotnymi („RTI”), projektowanie opakowań, naprawa i konserwacja, wykup sprzętu logistycznego

Obrót Grupy Rotom przekroczy w 2022 roku 220 milionów euro, a liczba pracowników przekroczy 500. Arjan Kuiper, dyrektor generalny Rotom Europe: „Poolback to bardzo solidna firma, która dzięki wysokiej jakości usługom oraz zmotywowanemu i doświadczonemu zespołowi pracowników, od lat zajmuje doskonałą pozycję na rynku. Wraz z przyjęciem Poolback do Grupy Rotom stawiamy kolejne kroki do rozbudowy kompleksowej sieci w Europie w zakresie logistyki dostaw i zwrotów nośników logistycznych."