Rotom France rozszerza działalność poprzez przejęcie Maxi Palettes

Rotom France rozszerza działalność poprzez przejęcie Maxi Palettes

Rotom robi kolejny krok w kierunku zostania europejskim liderem w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań w zakresie produktów i usług logistycznych. Dzięki przejęciu Maxi Palettes, Rotom rozszerza swoją działalność na północy Francji i w południowej Belgii. Maxi Palettes to prywatna firma z siedzibą w Hallennes-lez-Haubourdin.

Firma Maxi Palettes prowadzi swoją działalność w zakresie handlu i naprawy palet drewnianych, zaopatrując klientów w ok. 2,5 miliona palet rocznie. Istniejąca sieć obejmuje trzy lokalizacje na północy Francji, które idealnie uzupełniają istniejącą sieć Rotom w tym regionie. Maxi Palettes ma własną firmę transportową (Agitrans), która zajmuje się transportem palet, umożliwiając Maxi Palettes dostarczanie i odbiór palet od klientów lub dostawców w krótkim czasie.


„Zarządzamy całą pętlą logistyczną palet drewnianych w północnym regionie Francji i południowej Belgii, od dostawy do klienta po odbiór palet od naszych Klientów” mówi Jean Lehoucq, dyrektor generalny i założyciel Maxi Palettes. „W ostatnich latach rozwijaliśmy się bardzo szybko i firma jest gotowa na kolejną fazę wzrostu. Jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do mocnego połączenia z Rotom pod względem kultury i ambicji i pragniemy uzupełnić usługi naszych klientów o portfolio produktów i usług Grupy Rotom”.


Maxime Bortolotti, Dyrektor Zarządzający Rotom France: „Działalność Maxi Palettes w zakresie obrotu używanymi paletami drewnianymi i powiązanymi z tym usługami doskonale wpisuje się w zrównoważony sposób myślenia Rotom. Jesteśmy teraz w stanie znacznie rozszerzyć naszą ofertę usług i produktów, takich jak standardowe i wykonane na zamówienie nośniki logistyczne (nowe i ponownie używane) wykonane z drewna, plastiku i metalu oraz uzupełniające usługi poolingu i odzyskiwania opakowań dla naszych klientów w regionie”. Działalność obu firm będzie stopniowo integrowana z Rotom France, a Jean Lehoucq pozostanie na pokładzie, aby wspierać płynny proces integracji i dalszy rozwój biznesu.


Rotom wspiera firmy zrównoważonymi rozwiązaniami w zakresie zamkniętych obiegów opakowań w 11 krajach Europy. Jest w stanie zarządzać całą logistyką nośników logistycznych w całym łańcuchu dostaw klienta, od miejsca produkcji do odbioru na końcu łańcucha, z jednym punktem zarządzającym, wspieranym przez gęstą sieć lokalizacji w Europie. Rozwiązania firmy Rotom w zakresie opakowań zwrotnych zapewniają bardziej wydajny i zrównoważony łańcuch dostaw do klientów (w tym redukcję kosztów łańcucha dostaw oraz wzrost ponownego wykorzystania opakowań). Rotom obsługuje klientów za pośrednictwem szerokiej gamy produktów i usług w zakresie sprzętu logistycznego, takich jak:

  • Sprzęt logistyczny (wymiary standardowe i indywidualne, nowe i używane): palety drewniane, palety plastikowe, nadstawki paletowe, rollkontenery, systemy magazynowe, pojemniki plastikowe, skrzyniopalety plastikowe, skrzynie metalowe, sprzęt do transportu wewnętrznego.
  • Usługi: wynajem opakowań, pooling, odzysk opakowań, zarządzanie opakowaniami zwrotnymi, projektowanie opakowań, naprawa i konserwacja, wykup używanych opakowań.

Obrót Grupy Rotom w 2022 roku wyniósł ponad 220 milionów euro, a liczba pracowników przekracza 500. Arjan Kuiper, dyrektor generalny Rotom Europe: „Maxi Palettes osiąga znakomite wyniki w branży palet drewnianych dzięki mocnej grupie niezawodnych klientów oraz zmotywowanemu zespołowi pracowników. Wraz z przyłączeniem Maxi Palettes do Grupy Rotom robimy znaczący krok w kierunku rozwoju naszej działalności we Francji i międzynarodowej ekspansji naszej kompleksowej sieci w Europie w zakresie logistyki dostaw i zwrotów nośników logistycznych.”