Rotom Polska nagrodzony brązowym medalem EcoVadis

Rotom Polska nagrodzony brązowym medalem EcoVadis

Zrównoważony rozwój a w szczególności społeczna odpowiedzialność w biznesie zawsze miała dla nas priorytetowe znaczenie. Oddziaływanie na środowisko naturalne, etyka prowadzonego biznesu oraz optymalny łańcuch dostaw to zagadnienia, które są nam bliskie od wielu lat. Nasze działania w tym zakresie zostały właśnie docenione poprzez otrzymanie brązowego medalu od EcoVadis.

EcoVadis to bardzo znana międzynarodowa agencja raitingowa, oceniająca praktyki przedsiębiorstw w zakresie społecznej odpowiedzialności prowadzonego biznesu. Firmy oceniane są w ramach czterech najważniejszych kryteriów: środowisko naturalne, działania społeczne, etyka i łańcuch dostaw. Weryfikacja opiera się na międzynarodowych standardach: Dziesięć zasad ONZ Global Compact, konwencje międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO), standardy GRI, normę ISO 26000, plan działania CERES oraz wytyczne ONZ dotyczące biznesu i praw człowieka.

Dzieki stosowanym od lat dobrym praktykom oraz odpowiedzialnemu podeściu do biznesu, nasza firma w tym roku została nagrodzona brązowym medalem. Ta ocena jest dla nas bardzo ważna, ponieważ stanowi z jednej strony potwierdzenie dobrze obranego kursu rozwoju, a zdrugiej motywuje do ciągłej poprawy w kilku obszarach. Wyróżnienie przyjmujemy z ogromną radością ale również z lepszym zrozumieniem obszarów, w których musimy wprowadzić jeszcze dalej idące udoskonalenia. Wierzymy, że przyszłoroczna weryfikacja pozwoli na wejście co najmniej o stopień wyżej w tym ważnym dla nas rankingu.