Rotom rozszerza usługę wynajmu opakowań poprzez przejęcie Roldo Rent

Rotom rozszerza usługę wynajmu opakowań poprzez przejęcie Roldo Rent

Rotom, europejski dostawca usług i produktów logistycznych do transportu i magazynowania, stale się rozwija. Dzisiaj chcielibyśmy poinformować, że spółki Rotom Europe i Roldo Rent osiągnęły porozumienie w sprawie przejęcia Roldo Rent. Spółka Roldo Rent będzie nadal działać jako niezależna organizacja w obrębie Rotom Europe.

"Przejęcie Roldo Rent wzmocni nasze portfolio jako dostawcy kompleksowych usług logistycznych, ze szczególnym uwzględnieniem wynajmu opakowań logistycznych" - mówi Arjan Kuiper, dyrektor generalny Rotom Europe. "Przejęcie daje nam możliwość lepszej obsługi sektora przeprowadzkowego i medycznego oraz zaoferowania klientom Roldo Rent szerszego pakietu zasobów logistycznych oraz obsługi tych procesów w kilku krajach europejskich.

Firma Roldo Rent, prowadzona przez Gerarda Geijtenbeeka i Gerdine Leeuwis, specjalizuje się w wynajmie trwałych i profesjonalnych opakowań do przeprowadzek, takich jak rollkontenery siatkowe i pojemniki plastikowe. Roldo Rent jest również specjalistą w dziedzinie opakowań dla sektora medycznego. Stworzony przez tą Spółkę system obiegu opakowań spełnia najwyższe standardy wymagane dla sektora medycznego i farmaceutycznego . Firma posiada oddziały w Holandii, Belgii, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Dzięki Scanalytic Roldo Rent posiada również cyfrowy system rejestracji do lokalizowania opakowań, śledzenia transakcji przychodzących i wychodzących oraz przeprowadzania cyfrowych inwentaryzacji swoich produktów.

Gerard Geijtenbeek, dyrektor Roldo Rent, mówi: "W imieniu Roldo Rent z przyjemnością witam Grupę Rotom jako głównego udziałowca w naszej firmie. Istnieje przyjemna synergia działań między naszymi firmami, która wzmacnia naszą pozycję i pozwala nam rozszerzyć zakres naszych usług. Strategicznie Roldo Rent jest ważną częścią europejskich planów ekspansji Rotom i z niecierpliwością czekamy na współpracę z innymi oddziałami w całej Europie w celu realizacji wspólnych projektów."

Przejęcie Roldo Rent jest częścią niedawno uruchomionej strategii rozwoju Rotom Europe. W sierpniu tego roku, europejska firma inwestycyjna Waterland dołączyła do Rotom Europe jako udziałowiec i partner strategiczny. Ambicją Rotom Europe jest zdobycie pozycji lidera na europejskim rynku zrównoważonych produktów logistycznych i związanych z nimi usług: wynajmu opakowań, naprawy i konserwacja a także obiegu i odzysku opakowań.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Roldo Rent zapraszamy od odwiedzenia strony internetowej