Rozszerzamy swoją obecność w Europie poprzez przejęcie firmy Hoppichler w Czechach

Rozszerzamy swoją obecność w Europie poprzez przejęcie firmy Hoppichler w Czechach

Jako wiodący europejski dostawca w dziedzinie zrównoważonych nośników ładunków i usług, rozszerzamy swoją strukturę i zdolności produkcyjne poprzez przejęcie firmy Hoppichler Spol Sro z siedzibą w Kaplicach w Czechach.

Hoppichler od ponad 20 lat produkuje i dostarcza duże ilości wysokiej jakości palet drewnianych i nośników ładunku dla różnych klientów przemysłowych, zwłaszcza w Austrii i Niemczech. Do ich klientów należą największe europejskie firmy z branży motoryzacyjnej i dóbr konsumpcyjnych, producenci mebli, rozlewnie napojów i firmy transportowe.

Przejęty podmiot zachowa na razie własną tożsamość i markę, a w przyszłości skupi się bardziej na budowaniu biznesu w Czechach i na Słowacji. Przy wsparciu Grupy Rotom i jej szerokiego portfolio produktów, istotna jest także mozliwość znacznego zwiększenia udziałów w rynku dzieki ofercie ników logistycznych wykonanych z plastku i metalu.

Nawet po przeniesieniu Hoppichler Spol Sro do Grupy Rotom, zakład będzie nadal ściśle współpracował z Hoppichler GmbH w Austrii. Ponadto, Pan Hoppichler będzie towarzyszył i wspierał działania biznesowe przez okres do jednego roku. Hoppichler GmbH w Austrii, która działa niezależnie i jest własnością Prywatnej Fundacji Hoppichlera i dr Friedricha Hoppichlera, pozostaje bez wpływu na przejęcie.

Rozszerzamy swoją obecność w Europie poprzez przejęcie firmy Hoppichler w Czechach
Hermann Hoppichler, Bart Salman M&A manager Rotom, Andreas Rudas Waterland i Mr Arjan Kuiper CEO Rotom

Dzięki tej integracji w nieodległej przyszłości zamierzamy rozszerzyć gamę produkowanych wyrobów. Poszerzona zostanie również oferta trwałych nośników ładunków oraz usług, takich jak logistyka zwrotów palet.

Dzięki temu Hoppichler jest mile widzianym uzupełnieniem do Grupy Rotom i jej działalności oraz strategii rozwoju na rynku europejskim.

Rotom wspiera firmy zasobami logistycznymi w zakresie transportu i magazynowania w 10 krajach w Europie. Wzrost ten tworzy jeszcze silniejszą obecność, która od jesieni 2022 roku będzie obsługiwać rynek europejski za pomocą 27 własnych oddziałów w 10 krajach. Obrót grupy przekracza 210 milionów euro w 2022 roku, a liczba pracowników wynosi ponad 500.

W przyszłości firmę w Czechach będzie reprezentował doświadczony dyrektor zarządzający Rotom Germany i Rotom Austria, Uwe Steingräber. Dyrektor zarządzający jest wspierany przez lokalny zespół w zakresie sprzedaży i produkcji. Oprócz wiedzy i doświadczenia dyrektora generalnego Grupy Rotom Arjana Kuipera, szerokie zasoby są również dostępne z siedziby Rotom w Holandii.

Arjan Kuiper, CEO Rotom Europe: "Hoppichler Pallets, Boxes, Wood Packaging Spol Sro to bardzo solidna firma, która przez lata miała doskonałą pozycję dzięki dobrym, wysokiej jakości produktom, nowoczesnym zakładom produkcyjnym i zmotywowanym pracownikom. Dzięki przejęciu Hoppichler zyskujemy dodatkowe udziały w rynku i klientów w Europie Środkowej i jesteśmy przekonani, że integracja z Grupą Rotom jest kolejnym krokiem w rozbudowie kompleksowej sieci w Europie w zakresie logistyki dostaw i zwrotów nośników ładunków".