Zwiększamy możliwości produkcyjne dzięki inwestycji w kolejne roboty

Rotom Polska stawia na jakość i przyspieszenie produkcji poprzez coraz większą automatyzację. Dzięki kolejnej inwestycji w roboty do produkcji palet i skrzyń drewnianych zwiększymy naszą wydajność o ponad 30% przy zachowaniu najwyższej jakości.


Zgodnie z przyjętymi założeniami rozwoju i unowocześniania naszego parku maszynowego, o którym pisaliśmy w 2020 roku, Rotom Polska konsekwentnie realizuje politykę zwiększenia wydajności produkcji. Nasz plan, który zakładał kolejne inwestycje w roboty do produkcji palet i skrzyń drewnianych jest z powodzeniem realizowany.


Od kilku tygodni w naszej fabryce w Komornikach koło Środy Śląskiej pracują już nie 2 ale 4 roboty ABB RN4017, dzięki którym realizujemy zlecenia naszych Klientów jeszcze sprawniej. Oprócz zwiększenia wydajności o 30%, roboty pozwalają na 100% powtarzalność, czyli utrzymanie najwyższej jakości w każdej wyprodukowanej palecie.


Zwiększona wydajność to nie tylko przyspieszenie tempa produkcji ale również odciążenie naszych pracowników z innych czynności, które towarzyszą na każdym etapie produkcji palet. Robot sam układa komponenty i elementy palet, które czasem mogą osiągać dość dużą wagę.


Jesteśmy pewni, że ta inwestycja uczyni naszą firmę jeszcze bardziej konkurencyjną, a nasi Klienci docenią krótsze terminy realizacji zamówień.