Nowy oddział Rotom Polska z certyfikatem EPAL

Nowy oddział Rotom Polska z certyfikatem EPAL

Z radością informujemy, że nasz nowy oddział Rotom w Pniewach koło Poznania otrzymał licencję na naprawę palet EPAL. Oznacza to, że naprawa i konserwacja palet Euro odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami.

Dlaczego palety EPAL są tak cenione?

Palety produkowane na licencji EPAL są w 100% bezpieczne. Dzięki zachowaniu określonej specyfikacji można wymieniać ją niemal na całym świecie. Fakt, iż firma Rotom posiada certyfikat naprawy palet według niezależnego towarzystwa Bureau Veritas, oznacza, że możesz w pełni zaufać naszym specjalistom co do jakości naprawianych palet.

Palety drewniane EPAL są powszechnie dostępne i popularne ułatwiając system wymiany palet. Są one wykonane zawsze z naturalnych surowców takich jak drewno, bez obróbki chemicznej. Od ponad 10 lat wszystkie palety EPAL są poddawane fumigacji czyli obróbce cieplnej aby mogły być transportowane poza granice UE, na przykład do Wielkiej Brytanii.

EPAL to oznaka wysokiej jakości palet oraz ujednoliconych wymiarów dopasowanych do łańcucha dostaw. Ułatwia to organizowanie wysyłki towarów. Na całym świecie w obrocie funkcjonuje już ponad 450 milionów palet EPAL.

Dbaj o środowisko korzystając z europalet

Palety euro funkcjonują często w systemach poolingu, dzięki czemu pracują cały czas w łańcuchach dostaw. Rotom Polska wspiera firmy w tych procesach naprawiając palety zgodnie z najwyższymi standardami oraz przybijając specjalny gwóźdź naprawczy z licencją EPAL. Korzystając z usługi poolingu, wynajmu czy konserwacji i naprawy dbasz o zmniejszenie liczby produkowanych, nowych nośników. Palety Euro dzięki temu, że są wymienne posiadają mają neutralny bilans emisji CO2.

Zainteresował Cię temat palet Euro? Zajrzyj na bloga, a tam dowiesz się: