Jak mobilne regały magazynowe zwiększają wydajność magazynu?

Jak mobilne regały magazynowe zwiększają wydajność magazynu?

Czy potrzebujesz elastycznego systemu składowania? Takiego, który świetnie spełni swoją funkcję w okresie wzmożonego ruchu, natomiast poza sezonem będzie go można złożyć? Obecnie duże firmy szukają różnych metod optymalizacji powierzchni w magazynie. Jedną z technik, która okazuje się skuteczna oraz niezwykle praktyczna dla przedsiębiorców, jest elastyczny system składowania Mobilrack. Łatwo go wdrożyć stosując mobilne palety słupkowe.

Co wyróżnia regały mobilne i palety słupkowe?

Budowa palety słupkowej metalowej

Palety słupkowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych regałów magazynowych. Stanowią jedno z najlepszych rozwiązań do magazynu. Modułowa konstrukcja i możliwość dokładania kolejnych palet sprawia, że każda firma może dopasować ten system magazynowy do własnych, aktualnych potrzeb. Regały magazynowe Mobilrack dostępne są w dużych ładownościach, dlatego dobrze nadają się do przechowywania towaru o sporych gabarytach.

Składają się one ze stabilnej podstawy oraz rur nośnych wykonywanych w różnych rozmiarach. Konstrukcja słupkowa pozwala na bezproblemowy montaż oraz demontaż regału. Uniwersalne zastosowanie palet słupkowych daje możliwość magazynowania towarów w kolumnie dzięki funkcji sztaplowania (układania w stosy).

Elastyczna budowa palet słupkowych tworząca regały magazynowe

Mobilracki metalowe są to takie regały, które mogą być w dowolnym momencie rozbudowane o kolejne piętra (nie tak jak w przypadku regałów, kiedy ilość półek jest ustalona przez producenta i nie ma możliwości ich demontażu czy domontowania następnych). Palety słupkowe to konstrukcje modułowe, dlatego tak dobrze sprawdzają się w magazynie. Jeśli mamy mało towaru do umieszczenia na nich – wystarczy podstawowa platforma. Gdy tylko potrzebujemy więcej miejsca – dodajemy kolejne piętra. To bardzo proste i skuteczne rozwiązanie.

Składowanie palet słupkowych

Dzięki możliwości dokładania kolejnych słupków i platform towar można odpowiednio rozłożyć. Takie metalowe palety słupkowe dostępne są w wersji podstawowej, ale też wzmocnionej za pomocą dodatkowych słupków, które zwiększają ich wytrzymałość. Oferujemy regały magazynowe pojedyncze, na których zmieści się jedna paleta, oraz podwójne regały magazynowe, które powiększają obszar składowania.

Łatwy montaż i demontaż, czyli oszczędność czasu

Regały mobilne są bardzo łatwe w montażu i demontażu bez konieczności wiercenia otworów, dotyczy to również podwójnych regałów magazynowych. Wymagania dotyczące magazynu często bardzo się różnią. Dlatego też, jeśli regał jest łatwy w eksploatacji, łatwo jest wykonać zadanie oraz oszczędzić czas potrzebny do wykonania innych prac w magazynie.

Regały magazynowe złożone oszczędzają miejsce w magazynie

Oszczędność miejsca w magazynie…

W niektórych branżach trudno jest dokładnie przewidzieć popyt i podaż w magazynie. Jednego dnia zapotrzebowanie na miejsce może być bardzo wysokie, ponieważ wiele towarów, musi być przechowywanych, a drugiego dnia cały magazyn jest pusty. Gdy w magazynie nie ma towarów, można zupełnie inaczej wykorzystać obszar składowania. Jednak nie stanie się to możliwe, jeśli puste regały zajmą całą przestrzeń. Ze składanymi regałami magazynowymi nie będzie to problemem.

…lub szybkie powiększenie powierzchni magazynowej

Elastyczny system składowania Mobilrack to wyjątkowo prosty i efektywny sposób na szybkie powiększenie swojego magazynu. Jego wysoką jakość potwierdzają certyfikaty TUV. Ten elastyczny i mobilny system magazynowy idealnie dopasuje się do każdego magazynu a w określonych warunkach, kiedy pozwala na to specyfika produktów - może być używany na zewnątrz. Wynika to z tego, że gdy nie są używane, regały te można łatwo złożyć na bardzo małej przestrzeni. Mobilrack można zdemontować, aby zajmował mniej niż 10% pierwotnej powierzchni.

Regały magazynowe dla produktów o nietypowych rozmiarach

Jest to także skuteczny system także przy produktach o nietypowych wymiarach. Po złożeniu zajmuje mało miejsca. System magazynowy mobilrack wspaniale nadaje się do transportu i przechowywania produktów trudnych w magazynowaniu. Spośród wielu możliwych rozwiązań oferujemy oferujemy też regały na opony samochodowe jako specjalne systemy dedykowane oponom dla aut osobowych, ciężarowych oraz maszyn rolniczych. Nasze regały magazynowe są przystosowane do każdego rodzaju załadunku, biorąc pod uwagę ich wagę i rozmiar. To tylko dla mobilracków pojedynczych i podwójnych. Przy tych do opon brak jest tej regulacji. Takie rozwiązanie pozwala na szybki montaż i demontaż. Dzięki temu można składować towary o różnych gabarytach.

Regały na opony samochodowe

Mobilracki do zadań specjalnych

Uzupełnieniem oferty dotyczącej mobilnego systemu składowania są Mobilracki dla kontenerów elastycznych (FIBC) big-bag. Rury nośne mają różną długość, dzięki czemu można samodzielnie dostosowywać wysokość piętra do własnych wymagań. Jest to zdecydowana zaleta, ponieważ big-bagi mogą mieć przecież różne wymiary, dzięki temu jednak każdy worek zmieści się na stojaku. Takie palety są dostosowywane także do przechowywania worków Big Bag. Bez wątpienia przynajmniej jedna paleta słupkowa powinna znaleźć się w każdym dobrze zorganizowanym magazynie.

Trwałość regałów mobilnych

Mobilracki nie wymagają wiele konserwacji, ponieważ są ocynkowane i posiadają dużą wytrzymałość na tarcie i uderzenia więc montując je u siebie w magazynie, nie będziesz ponosił dodatkowych kosztów eksploatacji.

Ile kosztują metalowe regały magazynowe

Niewątpliwie dużą zaletą Mobilracków jest fakt, że są nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale również nie kosztują dużo. Pozytywny jest fakt, że ​​cena tych regałów jest całkiem rozsądna, możesz to sprawdzić w Rotomshop. Jeśli jesteś zainteresowany większą ilością regałów mobilnych i ich komponentów, warto wysłać zapytanie, a zaoferujemy Ci korzystne warunki zakupu lub wynajmu.

Mobilne regały na wynajem - rozwiązanie dla magazynu i transportu

Jako Grupa Rotom zlokalizowana w 10 europejskich krajach posiadamy największą w Europie bazę wynajmu mobilnego systemu składowania. System ten sprawdza się idealnie w każdym magazynie bez dodatkowych kosztów jak w przypadku systemów stałych, których instalacja jest często bardzo kosztowna.

Mobilne regały mogą być wykorzystywane na zewnątrz

Wynajem mobilnych regałów magazynowych jest dla przedsiębiorców bardzo korzystny, ponieważ daje możliwość dowolnej, aranżacji magazynu w zależności od aktualnych potrzeb. System Mobilrack może być wykorzystywany nie tylko wewnątrz (w magazynie), ale również na zewnątrz. Jedynym wymogiem jest równa, płaska powierzchnia.

 

Konfiguracja regałów magazynowych również nie sprawi trudności - wystarczy dobrać odpowiednią wysokość wsporników do przechowywanego towaru. Zaletą wynajmu regałów magazynowa jest tzw. elastyczność czasowa, bo z łatwością można przedłużyć okres wynajmu. Poza tym jest to bezpieczne rozwiązanie, ponieważ wszystkie wynajmowane opakowania są przez nas sprawdzane przed każdym ponownym użyciem. Chcesz zapytać o możliwość wynajmu regałów mobilnych? Zapraszamy do kontaktu.

 

Produkty polecane