7 zalet plastikowych pojemników do dystrybucji

7 zalet plastikowych pojemników do dystrybucji

Pojemniki plastikowe i ich produkcja to dziś jeden z najbardziej rozwiniętych sektorów gospodarki. Można powiedzieć, że praktycznie każdy sprzedawany dzisiaj produkt jest w jakiś sposób zależny od produkcji pojemników z tworzyw sztucznych. Tego rodzaju pojemniki i kontenery są dziś używane zarówno w przemyśle, handlu, jak i usługach, a współczesny świat nie mógłby się tak łatwo bez nich obejść.

Plastikowe pojemniki z pokrywą to kontenery z tworzywa sztucznego stanowiące idealne rozwiązanie do przechowywania towarów wysokiej jakości. Pojemniki są wykonane z solidnego tworzywa PP (polipropylen) i zaspokajają potrzeby logistyczne wielu branż. Pojemniki dystrybucyjne doskonale sprawdzają się przy konfekcjonowaniu towaru oraz przy przeprowadzkach.

Pojemnik gniazdowy z 2 -częściową pokrywą

Możliwość plombowania dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność. Pojemniki mają możliwość zaplombowania, co oznacza, że ​​towary wewnątrz są chronione przez cały czas Pojemniki posiadają również zintegrowaną 2-częściową pokrywę na zawiasach, przez co stanowią zabezpieczenie przed kradzieżą towarów wysokiego ryzyka lub towarów o wysokiej wartości. Są idealnymi skrzynkami dystrybucyjnymi do szerokiej gamy zastosowań w sektorach produkcji, handlu i usług.

Dlaczego wybrać pojemniki plastikowe z pokrywami?

Obecnie wiele branż korzysta z pojemników plombowanych, ponieważ mają wiele zalet w związku z przechowywaniem produktów oraz obniżeniem kosztów opakowań. Zalety gniazdowych pojemników z pokrywami obejmują:

1. Bezpieczne przechowywanie

Zamontowanie plomb zabezpieczających z widocznym zabezpieczeniem chroni towary o wysokiej wartości w transporcie. Blokujące się plomby na pokrywach zapobiegają otwarciu pokrywy, zamykają pojemnik plastikowy i uszczelniają go. Można łatwo sprawdzić, czy do zawartości pojemników plastikowych uzyskano dostęp podczas dystrybucji; jeśli plomba zostanie zerwana, pojemnik został otwarty przez osoby niepowołane. Dzięki solidnej konstrukcji pojemników wszystkie Twoje eksponaty będą właściwie zabezpieczone podczas transportu na terenie kraju czy zagranicy. Jest to szczególnie przydatne, jeśli przewozisz towary o wysokiej wartości.

2. Oszczędność kosztów

Zmiana jednorazowych pudeł kartonowych na plastikowe pojemniki z pokrywami wielokrotnego użytku pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze poprzez zmniejszenie kosztów łańcucha dostaw. Każdy pojemnik plastikowy z pewnością może zastąpić setki pojedynczych kartonów, ponieważ możesz używać go wiele razy. Jest także znacznie bardziej wytrzymały i trwały. Takie pojemniki są bezobsługowe, oszczędzają na kosztach utylizacji lub montażu (takich jak taśmy) i można je gniazdować, aby zaoszczędzić cenne miejsce podczas transportu powrotnego. Oszczędność wynika też z faktu, że nie musisz od razu kupować tych pojemników na własność, ale możesz je wynająć w Rotom szybko i łatwo na pojedyncze wydarzenie lub dostawę.

3. Oszczędność miejsca

Czy wiedziałeś, że gniazdowanie pustych pojemników plastikowych oszczędza aż do 76% przestrzeni? Dzięki swojej trapezowej konstrukcji puste pojemniki chowają się jeden w drugi, co pozwala zaoszczędzić na transporcie powrotnym pustych opakowań. Kiedy pokrywa jest zamknięta, można pojemnik spiętrzać w stos, natomiast przy otwartej składować gniazdowo jeden w drugi, dzięki czemu można zaoszczędzić miejsce podczas transportu lub przechowywania.

Możliwość gniazdowania pojemników oraz układania w stos

4. Budowanie marki

Drukowane informacje lub kody na pojemnikach plombowanych również reklamują działalność użytkownika, szczególnie w zastosowaniach skierowanych do klientów w sektorze detalicznym i usługowym. Duża powierzchnia nadrukowanego pojemnika z pokrywą umożliwia wyraźne prezentowanie zarówno logo firmy, jak i danych kontaktowych. Stosując pojemniki plastikowe z pokrywami działalność Twojej firmy prezentuje się profesjonalnie w porównaniu do pudełek i kartonów papierowych czy worków.

5. Zapobieganie zanieczyszczeniom i trwałość

Dużą zaletą pojemników plastikowych do dystrybucji jest ich trwałość i odporność na uderzenia. Nasze produkty wykonane z polipropylenu są odporne na wyjątkowo skrajne temperatury zakresie od -20 ° C do 40 ° C. Dzięki dołączonej pokrywie do pojemnika wszystko, co przechowujesz, będzie chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Prawidłowo założone plomby chronią przed próbą manipulacji produktem. Jest to szczególnie ważne w przypadku gdy celowe zanieczyszczenie może stanowić ryzyko, szczególnie w przypadku dystrybucji w branży farmaceutycznej.

6. Różnorodność zastosowań

Plastikowe pojemniki z pokrywą zostały opracowane z myślą o bezpieczeństwie i dlatego są popularne na rynkach, które wymagają dodatkowej uwagi, takich jak farmaceutyki, elektronika, biżuteria czy produkty kosmetyczne, które przechowują i transportują cenne i pożądane towary. Najczęściej pojemniki gniazdowe do ustawiania w stos używane w branżach dystrybucyjnych takich jak np. FMCG — czyli przemyśle szybkozbywalnych towarów konsumpcyjnych takich jak produkty gospodarstwa domowego, leki bez recepty, artykuły spożywcze i artykuły higieny osobistej, kosmetyki wyroby z tworzyw sztucznych, artykuły papiernicze, farmaceutyki, elektronika użytkowa itp. Są niezbędnym ogniwem logistycznym w przewozie produktów z centrum dystrybucyjnego do sklepu, gdzie pracownik wyjmuje produkty z zaplombowanego pojemnika.

Szeroki wybór pojemników plastikowych używanych w logistyce

7. Wiele produktów wspierających obsługę pojemników

Jeśli przewozisz duże ilości przechowywanych towarów, możesz mieć pewność, że nasze dołączone pojemniki plastikowe gniazdowe można ustawiać jeden na drugim. Nie wspominając, że można je łatwo przenosić za pomocą naszych wózków transportowych Dolly. Możesz przewozić wiele pojemników jednocześnie, co znacznie zmniejsza ryzyko pęknięcia. Zaoszczędzi ci to wysiłku i czasu. Chcąc jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo swojego towaru, możesz pojemniki plastikowe przewozić specjalnym roll kontenerem siatkowym antywłamaniowym.

Zakup czy wynajem pojemników?

Jako doświadczony producent opakowań logistycznych oferujemy możliwość zakupu plastikowych pojemników. Poznaj szeroką gamę pojemników plastikowych, które mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Jeśli jednak na razie nie planujesz większego zakupu pojemników plastikowych, oferujemy możliwość wynajmu tych opakowań. Możesz wtedy uniknąć kosztownego składowania nieużywanych pojemników u siebie w magazynie. Jeśli aktualnie potrzebujesz zrealizować większą ilość zamówień możesz skorzystać z wynajętych pojemników bez dodatkowej inwestycji w zakup opakowań. Obecnie wiele firm wynajmuje od Rotom dziesiątki tysięcy pojemników gniazdowych z pokrywami.

Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu i ponad 16 lokalizacjom w Europie możemy objąć Twoje pojemniki plastikowe usługą poolingu, czyli obiegu opakowań. Dzięki temu możesz użyć ponownie swoich pojemników. Rotom zajmuje się odbiorem pustych opakowań od Twoich Klientów i dostarczeniu do Ciebie w ilości takiej, jaką dokładnie potrzebujesz w odpowiednim czasie.

 

Produkty polecane