Przygotuj swój magazyn na okres intensywnych zakupów korzystając z wynajmu opakowań

Przygotuj swój magazyn na okres intensywnych zakupów korzystając z wynajmu opakowań

Od września największe sklepy z branży e-commerce przygotowują się do szczytu zakupów w listopadzie i grudniu. Jest to najgorętszy czas w roku dla handlu internetowego, jak i dla logistyki ponieważ wiąże się z okresem wzmożonych zakupów.

Black Friday, Cyber Monday oraz święta Bożego Narodzenia to coroczny czas żniw dla przedsiębiorców. W tym roku może mieć jeszcze inny wymiar ponieważ w wyniku pandemii polski rynek e-handlu wzrósł o 30%, a najnowszy raport Gemius z lipca 2020 pokazał, że rośnie liczba osób decydujących się na zakupy online.

Biorąc pod uwagę obostrzenia wynikające z pandemii można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że część klientów zrezygnuje z przedświątecznych zakupów w galeriach handlowych, kierując się w stronę online. W 2019 r. rynek e-commerce wart był już ponad 61 mld zł. W 2020 r. eksperci spodziewali się, że wzrost ten zostanie zachowany. Przed pandemią zakładano, że wzrost w 2020 roku wyniesie około 70 mld zł. Dziś, na podstawie obserwacji trendów sprzedaży w sektorze e-commerce mamy pewność, że wynik w 2020 r. będzie rekordowy. Analitycy wskazują, że jeszcze w tym roku polski e-commerce osiągnie wartość w 120 mld zł!

Mimo że na ostateczne podsumowania jest jeszcze za wcześnie, warto mieć świadomość potencjału rynku i dobrze się przygotować do nadchodzącego szaleństwa zakupowego w branży e-commerce. Dlatego dobrze przemyślana logistyka magazynowa będzie kluczowym aspektem decydującym o przewadze konkurencyjnej oraz sukcesie sprzedażowym.

Wynajem opakowań pracuje na Twój sukces

Handel elektroniczny rośnie w siłę, ale rozwijanie biznesu jest prawdziwym wyzwaniem. Wielu sprzedawców internetowych i dostawców czuje się przytłoczonych skomplikowanym procesem logistycznym, który się z tym wiąże. Aby kontrolować koszty oraz przepływy wejściowe i wyjściowe, niezbędny jest wydajny łańcuch dostaw.

W związku z nagłymi skokami sprzedaży niezbędna jest pomoc doświadczonego partnera. Dlatego Grupa Rotom oferuje wiele usług, takich jak wynajem, czy pooling opakowań by maksymalnie ułatwić Ci prowadzenie biznesu.

Jaki związek ma możliwość wynajmu opakowań ze szczytem sezonu zakupowego?

W tym czasie detaliści i producenci muszą sobie radzić z większym niż zwykle zapotrzebowaniem Klientów na określone produkty. Trzeba znaleźć na nie miejsce w magazynie. Ale co wtedy gdy brakuje Ci określonej ilości nośników ładunków np. palet, pojemników plastikowych lub po prostu regałów paletowych? Możliwość wynajmu opakowań pozwala zadbać o bieżące potrzeby magazynowe bez konieczności płacenia za długoterminowe przechowywanie lub zakup nośników ładunku.

Jakie produkty możesz wynająć pracując w e-commerce?

Europalety i nadstawki paletowe

Rosnąca sprzedaż w e-commerce zwiększyła popyt na palety w magazynach i dystrybucji. W ofercie mamy ogromny wachlarz palet używanych do różnych celów. W zależności od jakości niektóre są specjalnie przystosowane do zautomatyzowanych systemów produkcji i magazynowania, inne pomagają pokryć sezonowe szczyty Dzięki wynajmie palet ograniczasz koszty tylko do zarządzania zapasami, zamiast planować zakup nowych opakowań. Z kolei nadstawki paletowe pozwolą Ci bezpiecznie składować produkty na paletach, a jednocześnie są elastyczne w transporcie i przechowywaniu, bo można je łatwo złożyć, gdy są puste.

Mobilne regały magazynowe

Mobilne regały paletowe tworzą elastyczne systemy przechowywania. Możesz łatwo ustawiać regały w zależności od zapotrzebowania i odpowiedniego miejsca w magazynie. Jeśli chcesz zrobić więcej miejsca na produkty w pobliżu strefy załadunku lub przedłużyć regały stacjonarne, możesz zrobić to w dowolnym momencie. Dokładanie dodatkowych poziomów jest również bardzo proste. Różna długość wsporników zapewni odpowiednią wysokość każdego z poziomów.

 Mobilrack to świetne narzędzie do zwiększenia powierzchni składowania

Możesz także poszerzyć poszczególne przejścia, aby dać pracownikom więcej miejsca na poruszanie się po przestrzeni, zwłaszcza jeśli używają wózków widłowych i transportowych. Pomoże to również poprawić bezpieczeństwo pracy w magazynie i przyspieszy kompletację towarów.

Największą zaletą systemów Mobilrack jest ich elastyczność i łatwość konfiguracji ponieważ po okresie świątecznym możesz je całkowicie złożyć, a my odbierzemy je z Twojej lokalizacji. Jeśli zdecydujesz się na ich wynajem, nie poniesiesz dodatkowych kosztów składowania, kiedy nie będą Ci potrzebne.

Pojemniki plastikowe gniazdowe i Euronorm

Pojemniki Euro upraszczają proces realizacji zamówień. Pasują do wózków do kompletacji i są łatwe w rozmieszczeniu, ze względu na standaryzację wymiarową. Dzięki dużej wytrzymałości materiału, dopasowaniu do wymiarów palet oraz łatwością w czyszczeniu, pojemniki euronorm są niezbędnym opakowaniem do przechowywania i kompletacji towaru w magazynie. Do tych korzyści możemy dodać jeszcze łatwą obsługę i możliwość przechowywania zamrożonej żywności w optymalnych warunkach. Dzięki temu mamy gwarancję jakościowego produktu, idealnego do dystrybucji i transportu

Pojemniki euro niezbędnym opakowaniem w magazynie

Plastikowe pojemniki gniazdowe z pokrywą mają opcję plombowania, co stanowi zabezpieczenie towarów przed kradzieżą. Gniazdowa konstrukcja powoduje oszczędność miejsca podczas składowania, a solidna zintegrowana pokrywa umożliwia ustawienie pojemników jeden na drugim. Świetnie się sprawdzają w pracy z rollkontenerami podczas kompletacji drobnych i wartościowych produktów.

Rollkontenery 2-ścienne i wózki do konfekcjonowania

Rollkontenery siatkowe to niezwykle praktyczne narzędzie w transporcie produktów z magazynu do sklepów. Są to mobilne konstrukcje na kółkach ze ścianami z siatki ocynkowanej, które głównie wykorzystasz do zaopatrzenia i przechowywania w sektorach takich jak przemysł spożywczy, handel detaliczny i supermarkety. Są niezwykle praktycznym narzędziem w okresie wzmożonych dostaw w czasie przedświątecznym. W Rotom możesz wynająć wózki siatkowe w wersji podstawowej, z 2,3 lub 4 ścianami, czy też z rozszerzoną ochroną, w przypadku rollkontenera antywłamaniowego.

Z kolei wózki do konfekcjonowania umożliwiają szybki „picking”, czyli kompletację zamówienia Klientów. W branży e-commerce czas realizacji zamówienia jest kluczowy przy wyborze dostawcy produktów. Dlatego wózki kompletacyjne przystosowane do szybkiej pracy w magazynie oraz wyposażone w pojemniki euro, kosz skanera i inne dodatki z pewnością ułatwią pracę w okresie przedświątecznej gorączki zakupów.

Wynajem opakowań umożliwia większą elastyczność działań

Wynajmując palety, nadstawki paletowe, pojemniki plastikowe czy rolkontenery uzyskujesz dużą elastyczność działań. Na przykład będąc dostawcą z branży detalicznej uwalniasz dużą część kapitału decydując się na wynajem pojemników euro, których potrzebujesz na krótki czas. W ten sposób zaoszczędzone środki możesz wykorzystać na rozszerzenie i wzmocnienie swojej podstawowej działalności.

Przechodząc na wynajem palet, pojemników, czy rollkontenerów oszczędzasz koszty, czas i nerwy. Dbamy o to, byś zawsze otrzymał właściwe opakowanie w wybranym przez siebie czasie i miejscu. Zapewnimy Ci każdą ilość potrzebną do transportu, składowania i zautomatyzowanych systemów magazynowych, niezależnie od tego, czy potrzebujesz europalet, wózków siatkowych, czy plastikowych składanych pojemników (ALC). Ponadto bierzemy na siebie administrowanie tymi produktami, naprawę, konserwację i transport.

W jaki sposób wynajem opakowań obniża Twoje koszty?

Oprócz korzyści wynikających z oszczędności dużej ilości miejsca, opcja najmu chroni Cię przed większym ograniczeniem kapitału.Nie musisz kupować nowych opakowań, ponieważ wynajmujesz produkty na ściśle określony czas, dzięki czemu znacznie obniżasz koszty.

Płacisz tylko za rzeczywisty okres najmu opakowań

Opłaty za wynajem opakowań w Rotom są proste. Informujesz nas o minimalnym okresie najmu i płacisz za każdy dzień użytkowania wynajmowanych produktów. Po złożeniu zamówienia wynajmu odbierasz od nas opakowania lub my dostarczamy je we wskazane przez Ciebie miejsce. Ta sama zasada dotyczy odbioru na koniec okresu wynajmu. Płacisz tylko wtedy gdy naprawdę potrzebujesz palet, czy innych nośników, nie wchodząc w dodatkowe koszty.

Masz pytania co do wynajmu określonych opakowań? Interesują Cię spersonalizowane rozwiązania? Skontaktuj się z nami, już dziś, a doświadczeni specjaliści bezpłatnie pomogą w dobraniu dla Ciebie najlepszych rozwiązań.

Nie trać czasu, ale już dziś przygotuj się na okres szczytu wynajmując palety, pojemniki plastikowe, rollkontenery i inne opakowania niezbędne w Twoim łańcuchu dostaw.