Dlaczego wykup opakowań się opłaca?

Dlaczego wykup opakowań się opłaca?

Brakuje Ci miejsca w magazynie z powodu nieużywanych lub uszkodzonych palet drewnianych, lub plastikowych? Czy szukasz nowych sposobów na obniżenie kosztów produktów logistycznych? Program wykupu opakowań z pewnością jest dla Ciebie korzystny! Poniżej w artykule zdefiniujemy program odkupu opakowań i omówimy trzy korzyści, jakie z niego wynikają.

 

Wykup opakowań takich jak palety, nadstawki paletowe, czy skrzynie Gitterbox polega na tym, że możesz sprzedać swoje nieużywane lub uszkodzone produkty, dzięki czemu zyskujesz miejsce w magazynie i środki finansowe. Uzyskane pieniądze możesz przeznaczyć na potrzebne produkty w Twoim łańcuchu dostaw.

Wykup opakowań - jak to działa?

Sama oferta i weryfikacja stanu opakowań jest bezpłatna. Można ją podzielić na dwa etapy:

  1. Najpierw sprawdzimy stan techniczny Twoich opakowań przeznaczonych do sprzedaży, następnie przedstawimy Ci ofertę odkupu. Jeśli opakowania nie będą nadawać się do naprawy otrzymasz od nas wsparcie w procesie recyklingu uszkodzonych opakowań.
  2. Kolejnym krokiem może być połączenie wykupu starych opakowań z zakupem nowych produktów, dzięki czemu obniżysz koszty standardowego zakupu palet, nadstawek, wózków itp.

Przed wykupem pojemników plastikowych trzeba sprawdzić ich stan techniczny

Co zyskujesz dzięki usłudze wykupu opakowań?

#1 Obniżasz koszty łańcucha dostaw i oszczędzasz środki dla swojej firmy

Ulepszyłeś procesy logistyczne i potrzebujesz nadstawek paletowych, aby dopasować je do innego układu zakładu? Posiadasz większą liczbę palet potrzebnych Twojej firmie lub nie potrzebujesz już tylu opakowań, co w przeszłości? Sprzedając je nam możesz odzyskać część kosztów początkowej inwestycji. Sprzedaż opakowań tworzy dodatkowy strumień przychodów.

Czy badając opcje inwestycji biznesowych, bierzesz pod uwagę zwrot z inwestycji za każdy zakup? Oceniając sposób wysyłania i przechowywania produktów, możesz zastanowić się nad ilością palet, nadstawek, czy innych opakowań, których potrzebujesz do skutecznego prowadzenia działalności. Jedną z korzyści programu wykupu opakowań, który pomaga w optymalizacji łańcucha dostaw, jest obniżenie ogólnych kosztów zakupów.

Logistyk w magazynie ocenia koszt zakupu nowych palet

Na przykład, jeśli w twojej firmie postanowiono zmienić obsługę palet drewnianych na palety plastikowe, możesz przeznaczyć środki ze sprzedaży palet drewnianych na zakup palet plastikowych. W ten sposób wykup może być częścią transakcji sprzedaży.

#2 Zwiększasz przestrzeń magazynową

W przypadku firm, które mają ograniczoną przestrzeń magazynową, przechowywanie nieużywanych opakowań może wydawać się bardzo kosztowne. Być może otrzymujesz regularne przesyłki produktów na paletach i zgromadziłeś spore zapasy palet, które zaczynają wypełniać Twój magazyn. Trzymanie ich nie przynosi Twojej firmie żadnych korzyści, zwłaszcza że ​​możesz wykorzystać tę przestrzeń na coś, co pomoże Twojej firmie przynieść większe dochody.

Alternatywnie możesz zwiększyć powierzchnię magazynową, sprzedając nieużywane lub niechciane palety, wózki, czy nadstawki paletowe. Sprzedaż niepotrzebnych opakowań to prosty sposób na zwolnienie miejsca i wprowadzenie nowych produktów do Twojej firmy.

Po sprzedaży opakowań zyskujesz miejsce w magazynie

#3 Wpływasz pozytywnie na ochronę środowiska

Wielu konsumentów chętniej współpracuje z firmami, które stawiają na zrównoważony rozwój. Jako jedna z czterech zasad recyklingu (redukcja, ponowne użycie, recykling, odzysk), sprzedaż używanych palet z powrotem do kupującego umożliwia innym ponowne wykorzystanie tej palety bez konieczności wykorzystania nowych zasobów leśnych. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule “Poznaj 4 zasady zrównoważonej logistyki opakowań”.

Rotom pomaga środowisku, biorąc udział w programie zrównoważonego recyklingu palet i innych opakowań. Prowadzimy bardzo szerokie działania mające na celu wprowadzenie powtórnie na rynek palet używanych. Dbamy w ten sposób o środowisko naturalne i przyczyniamy się do ograniczania wycinania lasów. Dlatego duży nacisk kładziemy na staranną naprawę opakowań, aby jak najlepiej wykorzystywać nasze zasoby naturalne. Regularna konserwacja opakowań wydłuża ich żywotność. W ramach usługi odzysku i wykupu opakowań dbamy o to by Twoje produkty logistyczne były zawsze sprawne i gotowe do pracy.

Recykling palet jest kluczowym elementem w dbaniu o środowisko

Jakie opakowania możemy odkupić?

  • Palety drewniane

Skupujemy palety drewniane w najbardziej typowych wymiarach czyli: 1200×800 mm i 1200×1000 mm oraz palety Euro EPAL. Dzięki posiadanemu certyfikatowi EPAL na naprawę palet dbamy o zachowanie wysokich standardów produkcji i naprawy palet drewnianych.

  • Palety plastikowe

Najczęściej skupujemy palety w standardowych wymiarach 1200×800 mm i 1200×1000 mm. Są to palety o solidnej konstrukcji na płozach lub tzw gniazdowe na stopach. Skupujemy jedynie palety sprawne ze względu na brak możliwości naprawy tych opakowań.

  • Drewniane nadstawki paletowe

Najczęściej występujące nadstawki drewniane występują w wymiarach 1200×800 mm i 1200×1000 mm. Z czterema lub sześcioma zawiasami. Wysokość 200 mm.

  • Skrzyniopalety Gitterbox

Popularne skrzynie metalowe Gitterbox często używane w branży motoryzacyjnej i przemyśle ciężkim. Certyfikat EPAL na naprawę skrzyniopalet metalowych gwarantuje jakościowe produkty. Skupujemy sprawne i uszkodzone skrzyniopalety Gitterbox.

  • Kontenery rolkowe

Najczęściej skupowanymi kontenerami są wózki siatkowe 2-ścienne, które można gniazdować jeden w drugi i składować niczym wózki sklepowe.

  • Pojemniki i skrzyniopalety plastikowe

Skupujemy standardowe pojemniki plastikowe typu euronorm i pojemniki KLT odpowiednie do przemysłu automotiv, Dzięki klasycznym wymiarom 400 × 600 mm idealnie mieszczą się na standardowych europaletach, w wózkach dolly, czy rollkontenerach.

Współpracuj już dziś z nami w zakresie wykupu opakowań logistycznych

Nasz zespół stara się znaleźć korzystne rozwiązania dla wszystkich Twoich potrzeb związanych z transportem opakowań, wykupem i magazynowaniem. Możemy odkupić Twoje nadwyżki lub niepotrzebne palety drewniane, lub rollkontenery. Jesteśmy również do Twojej dyspozycji, jeśli chciałbyś kupić używane opakowania na potrzeby eksportu lub dystrybucji zamiast nowych. Aktywnie dążymy do zwiększenia zapasów używanych opakowań, aby pomagać Ci, w przystępnej cenie spełnić Twoje potrzeby transportowe. Dobrze wykorzystujemy Twoje produkty abyś mógł zwiększyć efektywność swojej przestrzeni.

Dlatego, jeśli zechcesz się z nami spotkać, przedstawimy Ci bezpłatnie ofertę na wykup opakowań oraz pomożemy Ci zdecydować, które opakowania logistyczne najlepiej odpowiadają potrzebom Twojej branży.

Jeśli w Twojej firmie zalegają duże ilości palet, nadstawek, wózków czy innych opakowań, które nie są już potrzebne skontaktuj się z nami. Chętnie ocenimy ich wartość i zajmiemy się transportem.