Rosnąca cena drewna? Wykorzystaj palety używane

Rosnąca cena drewna? Wykorzystaj palety używane

Pandemia Covid-19 spowodowała sytuację, w której ceny drewna podskoczyły do ​​najwyższego poziomu od dwóch lat. Od początku stycznia do końca sierpnia 2020 roku cena kontraktów na drewno urosła aż o 158%! Nietrudno sobie wyobrazić, iż odbiło się to na cenach transportu produktów w wielu branżach, w końcu dotykając odbiorcę końcowego.

 

Dlatego też w obawie przed ewentualnym spowolnieniem gospodarczym wiele branż prognozuje zmniejszenie popytu na wiele towarów, w tym na drewno (więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Coraz wyższe ceny drewna na europejskim rynku")

Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy to właśnie palet drewnianych potrzebujemy? Paleta drewniana wciąż jest podstawowym nośnikiem dostaw, który łączy producentów, dystrybutorów i sprzedawców detalicznych w wielu branżach. Biorąc pod uwagę obecną sytuację gospodarczą, jak i fakt, że żyjemy w świecie o ograniczonych zasobach, to drewno jest jednym z surowców, którym należy mądrze dysponować.

Okazuje się, że po wykonaniu pracy dla jednej firmy, paleta drewniana może zostać ponownie użyta przez inną. Kiedy palety ulegną uszkodzeniu, można je naprawić i ponownie użyć. Jeśli nie są już przydatne, można je sprzedać lub poddać recyklingowi. Im dłużej palety drewniane pozostają w użyciu, tym lepiej dla środowiska oraz portfela przedsiębiorcy.

Używane, naprawione, regenerowane to kilka terminów, które można usłyszeć w przypadku palet, które zostały naprawione lub zbudowane częściowo ze zużytego materiału paletowego do ponownego wykorzystania. Stanowią one świetną alternatywę dla nowych palet drewnianych i mogą w dalszym ciągu skutecznie transportować towary o różnych kształtach i rozmiarach. Istnieje wiele innych powodów, dla których warto naprawiać i ponownie używać palety drewniane, przeanalizujmy kilka z nich.

Korzystna cena palet używanych

Nowe palety drewniane oznaczają spory wydatek dla firmy w porównaniu z używanymi paletami. Koszt ciągłego zakupu nowych palet może szybko się sumować. W rezultacie im większą liczbę nowych palet drewnianych trzeba kupić, tym bardziej kosztowne może się to stać dla firmy.

Natomiast zmniejszenie kosztów palet może pomóc w osiągnięciu ogromnych ogólnych oszczędności w łańcuchu transportowym. Oferujemy w pełni funkcjonalne i niedrogie nośniki ładunku po naprawdę niewielkich kosztach. W przypadku magazynów lub firm, które rozważają zmniejszenie kosztów zapasów, jest to skuteczna opcja.

Bardzo dobry stan techniczny palet

Używane palety drewniane wcale nie odbiegają jakością od nowych palet, ponieważ są mocne i mają dużą nośność dynamiczną, więc nadają się do transportu ciężkich ładunków. Na przykład na używanej palecie EPAL o wymiarach 1200x800 mm można transportować towar o wadze 1500 kg, natomiast statycznie ma udźwig aż 4000 kg! Mocna i solidna konstrukcja drewnianych palet oznacza, że ​​są one mniej podatne na uszkodzenia, co pomaga obniżyć koszty wymiany i zapewnia płynność łańcucha dostaw.

Pracownicy Rotom naprawiają palety używane na linii montażowej

Paleta drewniana przechodzi proces naprawy i pełnej konserwacji, więc absolutnie nie odbiega stanem technicznym od nowej palety. Posiadamy licencję do naprawy palet EPAL zgodnie ze standardami organizacji. W naszych zakładach w całej Europie całkowicie odnawiamy używane palety drewniane. Gdy nowa paleta uszkodzi się podczas pracy, zostaje poddana konserwacji w celu ponownego użycia. Dzięki regeneracji palet nie musisz rezygnować z jakości, ponieważ Twoje palety będą nadal w 100% sprawne.

Szybka dostępność

Jako producent palet, dysponujemy ogromnymi zapasami palet używanych, dzięki czemu z łatwością możesz zakupić odpowiednie palety, które spełnią wymagania Twojego łańcucha dostaw. Jeśli potrzebujesz wsparcia w doborze odpowiedniego modelu palety używanej, która zastąpi nowe palety, skontaktuj się z nami, chętnie Ci doradzimy.

Szukanie palet w lokalnych magazynach może okazać się żmudne i niepewne ponieważ nie wiesz, w jakim stanie są palety, czy mają jakiekolwiek uszkodzenia konstrukcyjne, szkodliwe substancje chemiczne, źle wykonane naprawy. Natomiast kupując palety używane w Rotom jako u producenta, nie martwisz zakupem większej ilości palet używanych. Wiesz, skąd pochodzą Twoje palety, jak są wykonane i czy są bezpieczne w użyciu. Możesz sprawdzić, czy posiadają potrzebny certyfikat ISPM15 świadczący o tym, że paleta przeszła proces obróbki cieplnej. Na dłuższą metę może to ostatecznie zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Ogromne stosy palet nowych i regenerowanych znajdują się w całej Europie

Jeśli akurat w Twojej branży masz szczyt sezonowych zamówień i potrzebujesz dodatkowej ilości palet, nie ma problemu. Możesz wynająć palety drewniane na określony czas, a po wyznaczonym okresie odbierzemy je od Ciebie.

Pozytywny wpływ na środowisko

Jako produkt naturalny, palety drewniane mogą być naprawiane wielokrotnie, do momentu, kiedy ta naprawa jest nieopłacalna. W takiej sytuacji palety mogą zostać poddane recyklingowi. Jeśli drewniana paleta ulegnie uszkodzeniu, zamiast ją wyrzucać lepiej poddać ją konserwacji i wykorzystać ponownie.

Rotom od wielu lat korzysta z używanych i naprawionych palet drewnianych, aby być bardziej przyjaznym dla środowiska i rozwijać się w zrównoważony sposób. Możesz przyczynić się do bardziej ekologicznego podejścia, kupując drewniane palety od firmy, która aktywnie pracuje nad ponownym wykorzystaniem palet, wykonując regularną naprawę i konserwację.

Możliwość odsprzedaży palet

Jeśli Twoje wymagania opakowaniowe ulegną zmianie lub jeśli Twój Klient, lub partner zażąda zmiany opakowania (palety), chętnie wykupimy od Ciebie zbędne palety. Przychód ze sprzedaży tych palet pozwoli na zmniejszenie inwestycji w nowe opakowania.

Zakup palet używanych, ale spełniających wszystkie wymogi transportowe, jest świetną opcją nie tylko dla firm o mniejszym budżecie, ale również dla wszystkich, którzy po prostu chcą zaoszczędzić. Opcja używana może stanowić około 60% kosztu nowych palet. Możesz kupić używane palety w korzystnej cenie i wysokiej jakości.

Zakup palet używanych, ale spełniających wszystkie wymogi transportowe, jest świetną opcją nie tylko dla firm o mniejszym budżecie, ale również dla wszystkich, którzy po prostu chcą zaoszczędzić. Opcja używana może stanowić około 60% kosztu nowych palet. Możesz kupić używane palety w korzystnej cenie i wysokiej jakości.

Kupuj bezpośrednio od producenta palet.

Kupując duże ilości palet drewnianych bezpośrednio od producenta uzyskujesz wiele korzyści, które towarzyszą zakupowi. Chociaż zakup palet drewnianych z innych źródeł może na początku wydawać się tanim i łatwym rozwiązaniem, może to jednak kosztować Cię czas i pieniądze ze względu na powstałe problemy z użytkowaniem tych opakowań.

Zawsze najlepiej zostawić to profesjonalistom, którzy robią wszystko by tchnąć nowe życie w palety używane wykonując ich naprawę i konserwację. Specjaliści Rotom znają stan zapasów naszych palet i mogą Ci pomóc w podjęciu decyzji dotyczących naprawy, recyklingu lub zakupu palet nowych bądź używanych.