5 najważniejszych korzyści z wynajmu produktów logistycznych

5 najważniejszych korzyści z wynajmu produktów logistycznych

Biorąc pod uwagę zmieniający się rynek dostaw trzeba być przygotowanym na różne okoliczności w kwestii wzrostów lub spadków zapotrzebowania na różne produkty. To z kolei zwiększa presję na sieć dystrybucji i łańcuch dostaw.

Być może Twoja firma musi sprostać nagłemu zwiększeniu zamówień związanych z popytem lub podpisałeś nowy kontrakt i nie masz gwarancji na jego przedłużenie albo otwierasz nowy magazyn i nie możesz czekać tygodniami na dostawę zamówionego wyposażenia. W takich sytuacjach niezbędne jest posiadanie rozwiązania, które umożliwi skuteczne i bezpieczne funkcjonowanie łańcuchów dostaw. Jednym z nich jest wynajem zasobów logistycznych.

Rotom pomaga w optymalizacji dostaw

Być może potrzebujesz tylko dodatkowego miejsca na krótki okres, w związku z czym wolałbyś raczej wynająć produkty niż je kupić. W Rotom oferujemy szeroką gamę produktów do wynajęcia w przystępnej cenie, np kontenery siatkowe, pojemniki plastikowe, palety drewniane i plastikowe, gitterboxy i wiele innych. Dzięki temu produkty nie tracą na jakości, a ty niepotrzebnie nie inwestujesz pieniędzy.

Rotom umożliwia wynajem produktów logistycznych

5 najważniejszych korzyści z wynajmu produktów logistycznych

#1 Brak niepotrzebnych inwestycji

Wynajmując produkty koncentrujesz się na zwiększeniu wydajności Twojego łańcucha dostaw, a nie na szukaniu możliwości sfinansowania kolejnego zakupu palet lub kontenerów siatkowych. Kupując nowe produkty nie masz gwarancji, że po okresie wzmożonej produkcji nie zostaniesz z nieużywanym sprzętem, który będzie zajmował miejsce w magazynie. Natomiast wynajem umożliwia Ci zaoszczędzić środki, które przeznaczysz na inne cele.

#2 Elastyczność

Możliwość wynajmu konkretnego produktu w ilości, jaką potrzebujesz w określonym czasie to świetne rozwiązanie. Nic obecnie nie jest stałe i pewne, więc im bardziej elastyczne są Twoje rozwiązania, tym większe sukcesy będziesz osiągał. Chcemy Ci w tym pomóc. Potrzebujesz więcej? Niezwłocznie uzupełnimy brakujące ilości. Potrzebujesz dodatkowych, innych produktów – dostarczymy je bardzo szybko aby Twoja praca przebiegała bez zakłóceń.

#3 Niskie koszty

Kluczowa sprawa, prawda? W wynajmie płacisz tylko za czas, w którym wynajmujesz produkty. W ten sposób unikasz dodatkowych kosztów magazynowania, kiedy dodatkowa ilość produktów nie będzie już potrzebna (poza sezonem). Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ bardzo łatwy sposób obliczysz wszystkie koszty związane z transportem czy magazynowaniem dzięki czemu Twoja oferta dla Klienta będzie atrakcyjniejsza. Szczególnie jest to zauważalne w kontraktach terminowych z klientami.

#4 Mamy duże zapasy

Zawsze dostaniesz produkt, na który masz zapotrzebowanie. Mamy do dyspozycji duże zapasy produktów dostępnych do wynajęcia w każdym momencie. W przypadku dużego popytu na konkretny produkt przekraczającego nasze zapasy, brakujące ilości niezwłocznie uzupełniamy.

#5. Magazyny w całej Europie

Wiemy, że czas to pieniądz. Dlatego umożliwiamy szybką dostawę z każdego z 16 magazynów w Europie! Co więcej, jeśli po wynajmie używane przez Ciebie produkty „utkną” w innym kraju, z łatwością będziesz mógł je zwrócić (bądź my je odbierzemy) do odpowiedniego magazynu. Znowu nie ponosisz strat! Powyższe korzyści powodują, że ta forma pozyskiwania produktów do realizacji własnych celów jest coraz bardziej popularna. W sytuacji, gdzie najważniejszym czynnikiem jest czas, czyli konieczność natychmiastowej dostępności produktów pozwalającej na płynną pracę Twojej firmy, wynajem staje się idealnym rozwiązaniem, który znacznie obniży Twoje koszty.

Jakie produkty często wynajmujemy?

Kontenery rolkowe i wózki magazynowe

Bardzo często firmy z branży spożywcze wynajmują rollkontenery. Wózki siatkowe znacząco optymalizują dystrybucję towarów w dużych halach magazynowych oraz na terenie handlu lokalnego. Wynajem rolkontenerów znakomicie uzupełni brakujące ilości w każdym magazynie szczególnie przypadku zwiększonego zapotrzebowania na wózki magazynowe, w tak zwanym „sezonie” lub niespodziewanym wzroście zamówień. Zapewniamy potrzebną ilość kontenerów siatkowych na dowolnie wyznaczony czas. (czytaj więcej o rollkontenerach na blogu)

Kontenery rolkowe ułatwiają dystrybucję produktów

Pojemniki plastikowe

Możesz wynająć małe pojemniki plastikowe np. pojemniki typu euronorm o wymiarach 600x400 ze specjalnym modelem do mięsa (pojemnik E2) oraz 300x400. Rekordy popularności w tej grupie ustanawiają pojemniki gniazdowe z pokrywą. Pozwalają zaoszczędzić miejsce w magazynie a także umożliwiają plombowanie. Ofertę uzupełniają pojemniki KLT używane w branży motoryzacyjnej. (czytaj więcej o zaletach plastikowych pojemnikach z pokrywą na blogu)

Gniazdowane pojemniki plastikowe powiększają miejsce w magazynie

Metalowe pojemniki Gitterbox

To chyba obecnie jedne z najpopularniejszych pojemników metalowych wykorzystywanych obecnie na magazynach w całej Europie. Pojemniki Gitterbox, które możesz u nas wynająć są wykonane zgodnie z licencją Epal i stosownie oznakowane. Pozwalają pomieścić w nich towar o sporym ciężarze, często wykorzystywane w branży automotiv. (Przeczytaj na blogu artykuł, dlaczego wynajem gitterboxów się opłaca)

Wynajem pojemników gitterbox dla branży automotive

Począwszy od regałów magazynowych i kontenerów siatkowych po pojemniki plastikowe i wiele innych przedmiotów do przechowywania, Rotom może zaspokoić wiele Twoich potrzeb związanych z wypożyczaniem produktów do przechowywania.

Wszystkie oferowane przez nas produkty do wynajmu to starannie wyselekcjonowana grupa nośników logistycznych, która z łatwością dopasują się do Twojego łańcucha dostaw. Dzięki elastyczności, jaką oferujemy w ramach naszych umów najmu, w połączeniu z naszym zaangażowaniem w dostarczanie najlepszych rozwiązań do przechowywania w najlepszych cenach, pomożemy Ci jak najlepiej zoptymalizować Twój łańcuch dostaw.

Produkty polecane