Mało miejsca w magazynie? Odkupimy od Ciebie niepotrzebne opakowania

Mało miejsca w magazynie? Odkupimy od Ciebie niepotrzebne opakowania

Święta, święta, i…po świętach! Okazuje się, że po intensywnym okresie szczytu, w magazynach zostają ogromne zapasy opakowań. Przejście z najbardziej pracowitej pory roku na bardziej regularny harmonogram oznacza posiadanie większej ilości palet niż potrzeba. Te dodatkowe opakowania zajmują cenną przestrzeń, którą można wykorzystać do innych działań przynoszących dochód.

Obecnie typową praktyką w wielu firmach i centrach dystrybucji jest gromadzenie dużej ilości palet w całym procesie łańcucha dostaw. Znalezienie miejsca do przechowywania nadwyżek opakowań może być sporym wyzwaniem dla każdego właściciela firmy. Dlatego rozumiemy potrzebę uprzątnięcia powierzchni magazynowej w celu zwiększenia przepustowości, rotacji zapasów i uporządkowania obszarów roboczych.

Jeśli masz dużą ilość niepotrzebnych palet, pojemników plastikowych, czy metalowych i chcesz się ich pozbyć, możemy Ci pomóc! Niezależnie od tego, czy Twoje palety są w idealnym stanie, czy też wymagają drobnej naprawy, będziesz mógł pozbyć się nadwyżki zapasów, a nawet otrzymać zapłatę za ilość i jakość palet, które chcesz sprzedać.

Jakie opakowania skupujemy?

Do najczęściej skupowanych opakowań należą palety drewniane i plastikowe. Głównie dotyczy to rozmiarów standardowych opakowań jak w przypadku palet drewnianych 1200x800 mm, 1200 x 1000 mm, 800 x 600 mm, palet CP, palet plastikowych H1, palet wzmocnionych typu Düsseldorfer i innych. Jesteśmy gotowi przyjąć wszystkie Twoje nadwyżki paletowe bez względu na ich stan jakościowy. Wszystkie opakowania kupujemy po uczciwej cenie rynkowej. Jeśli masz dużą ilość o rozmiarze niewymienionym powyżej, płatność jest nadal możliwa w zależności od całkowitej ilości i klasy palety.

Może ulepszyłeś procesy produkcyjne lub magazynowych i potrzebujesz nowych pojemników Gitterbox, aby dopasować je do innego układu fabryki? Sprzedaż starszych opakowań to prosty sposób na zwolnienie miejsca i wprowadzenie nowych produktów do Twojej firmy. W Rotom regularnie kupujemy używane kosze siatkowe, pojemniki metalowe, regały paletowe, rollkontenery, nadstawki metalowe i pojemniki plastikowe od firm w celu renowacji i odsprzedaży.

Składowane rollkontenery na placu magazynu

Co wziąć pod uwagę, jeśli chcesz pozbyć się używanych opakowań?

Przed skontaktowaniem się z nami, jako specjalistą w zarządzaniu opakowaniami, warto wziąć pod uwagę kilka spraw:

Czy jesteś właścicielem palet?

Może to zabrzmieć dziwnie, ale ważne jest, aby mieć pełne prawo własności opakowań. Ważne jest byś upewnił się, że wszystkie palety, które chcesz sprzedać, należą do Ciebie i możesz nam je sprzedać wystawiając odpowiedni dokument (faktura VAT).

Ilość zapasów i częstotliwość używania

Oceń obiektywnie ile opakowań jest w zapasie oraz jak często się gromadzą. Jeśli w Twoim magazynie systematycznie wzrasta ilość niepotrzebnych palet, chętnie nawiążemy stałą współpracę w ramach wykupu. Jako producent i odbiorca opakowań, możemy z łatwością zorganizować plan odbioru dopasowany ściśle do Twoich potrzeb biznesowych. Akceptujemy również „wymianę palet” (stare na nowe) dla klientów chcących odświeżyć swoje stany opakowaniowe.

Kwestia zarządzania odpadami

W Rotom zapewniamy kompleksowe zarządzanie i kontrolę opakowań. Pomaga to zaoszczędzić czas i pieniądze. Jest to również zgodne z polityką zrównoważonego rozwoju, niosącej ze sobą troskę o środowisko. Jeśli chcesz sprzedać opakowania, których już nie używasz, wystawiasz nam kartę przekazania odpadu. Jest to ważne ze względu na obowiązek ewidencji ilości i rodzaju wytwarzanych odpadów podanych w art. 66 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach. Dzięki temu zapłacisz znacznie mniejszą lub 0 stawki opłaty środowiskowej.

Wykorzystując skup palet, nadstawek, pojemników metalowych i innych opakowań, zyskujesz miejsce w magazynie jednocześnie dając im drugie życie. W ten sposób wspólnie dbamy o środowisko naturalne ponieważ prowadzimy szerokie działania mające na celu wprowadzenie powtórnie na rynek palet używanych bez konieczności wykorzystania nowych zasobów leśnych.

Składowane kosze metalowe Gitterbox

Korzyści z wykupu opakowań

Jeśli posiadasz palety drewniane, plastikowe, nadstawki paletowe, pojemniki metalowe, czy inne opakowania, których już nie używasz, oferujemy szybki odbiór z miejsca, które nam wskażesz. Gwarantujemy również dokładną ocenę jakości i liczebności opakowań, dzięki czemu zawsze uzyskasz prawidłową wartość zapasów używanych palet.

Usługa wykupu opakowań wiąże się z realnymi korzyściami dla Ciebie. Możesz zyskać środki na inne inwestycje lub połączyć sprzedaż używanych, niepotrzebnych opakowań z zakupem nowych. W ten sposób na przykład obniżysz koszty zakupu nowych palet, jednocześnie rozwiązując problem starych oraz zyskasz wolne miejsce w magazynie.

Odpowiednie planowanie odbiorów wpływa na optymalizację kosztów a co za tym idzie, wyższą cenę skupu opakowań. Odsprzedaż palet jest nie tylko wyjątkowo dobrą praktyką środowiskową, ale może również pomóc w zmniejszeniu ilości odpadów i zwiększeniu wydajności, oszczędzając pieniądze firmy w dłuższej perspektywie!

Jak pozbyć się niepotrzebnych opakowań?

Zrób zdjęcie opakowaniom, które chcesz sprzedać i prześlij je mailem lub wypełnij formularz – kopię zapytania wyślemy na Twój adres e-mail. Możesz również zapytać o cenę odkupu opakowania wprost ze strony konkretnego produktu na naszej stronie. W obu przypadkach skontaktujemy się z Tobą i po ocenie opakowań przedstawionych do wykupu, bezpłatnie przedstawimy naszą ofertę.

 

Skup palet i innych opakowań w wielu miejscach w Polsce i Europie

Posiadamy w 5 miejscach w Polsce profesjonalne zespoły zajmujące się wykupem opakowań. Zapewniają one szybką i niedrogą usługę skupu palet w Twojej okolicy — już następnego dnia. A jeśli Twoje opakowania znajdują się w wielu magazynach w innych krajach? Nie stanowi to dla nas problemu, ponieważ dzięki 20 magazynom w 9 krajach jesteśmy w stanie odebrać i przetransportować opakowania do najbliższego magazynu Rotom w Europie. Dzięki temu możesz uzyskać wyższą cenę.

Zaufaj doświadczonym specjalistom

Niezależnie od tego, czy chcesz kupić opakowanie, odsprzedać je, czy też zlecić nam kompleksową obsługę swoich zapasów, Grupa Rotom posiada rozwiązania, które zoptymalizują Twój łańcuch dostaw w dowolnym miejscu w Polsce, czy Europie. Od wielu lat dbamy o wysoką jakość opakowań dla różnych branż. Posiadamy również niezbędną wiedzę i doświadczenie potrzebne do szybkiego i niezawodnego działania, koncentrując się na Twoich potrzebach.

Chociaż okresy szczytu zmieniają się jak w kalejdoskopie, podaruj sobie w nowym roku porządek w magazynie! Dzięki naszemu wsparciu zarządzanie paletami i innymi opakowaniami nie będzie już problemem.

Czytaj jeszcze na blogu: