Wykorzystaj każdy metr przestrzeni magazynowej dzięki mobilnym regałom paletowym

Wykorzystaj każdy metr przestrzeni magazynowej dzięki mobilnym regałom paletowym

Czy postanowiłeś przenieść swoje działania logistyczne do nowego magazynu? A może potrzebujesz elastycznego systemu przechowywania do wielkogabarytowych produktów? Jak rozwiązać pilną potrzebę znalezienia miejsca na produkty w okresie szczytu produkcji?

Głównym celem każdego magazynu jest efektywny sposób przechowywania produktów. Aby zwiększyć wydajność i zyski na tym obszarze, bardzo ważne jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Każdy właściciel magazynu przyjmuje inną strategię odpowiadającą potrzebom swojej firmy aby uzyskać maksymalne korzyści.

Obecnie wiele przedsiębiorców decyduje się na system mobilnych regałów paletowych. Wynika to z różnych przyczyn np.

 • Czasowego zapotrzebowania na powierzchnie regałowe
 • Składowania niestandardowych produktów
 • Wyposażenia magazynów oraz hal produkcyjnych

Przedstawiamy więc zalety tego typu systemu oraz powszechne pytania, które mogą się nasunąć decydując się na zakup lub wynajem mobilnych regałów paletowych.

Czym są mobilne regały paletowe?

Mobilrack, znany jako paleta słupkowa to stalowy stojak z możliwością układania w stosy z prostokątną podstawą. Regały paletowe umożliwiają szybką i łatwą budowę konstrukcji magazynowej za pomocą ocynkowanych podstaw metalowych oraz gamy wsporników o różnych długościach. Cechą szczególną palet słupkowych jest innowacyjna konstrukcja dzięki której można szybko zbudować regałowe zaplecze dla palet, zbiorników czy opon, a w razie potrzeby złożyć w celu zaoszczędzenia miejsca.

Opony samochodowe są składane na mobilnych regałach paletowych.

Gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Służą do przechowywania i transportu, szczególnie w przypadku większych, nieporęcznych przedmiotów. Palety słupkowe są cenione w środowiskach magazynowych i często używane do przechowywania półstałego. Regały tego typu dostosowuje się do potrzeb magazynu, ponieważ służą do przechowywania materiałów o nieregularnych rozmiarach. Systemy Mobilrack są zwykle używane do przechowywania i transportu większych, nieporęcznych przedmiotów, w tym tych, które już znajdują się na drewnianych paletach lub w plastikowych skrzyniach.

Zajmujące niewiele miejsca regały paletowe, znajdują szerokie zastosowanie w następujących branżach:

 • Przemysł produkcyjny
 • Branża automotiv
 • Magazynowanie
 • Logistyka

W jaki sposób zwiększają przestrzeń magazynową?

Dzięki regałom paletowym można zmienić cały układ magazynu, aby był bardziej efektywny pod względem zajmowanej przestrzeni. Optymalizacja przestrzeni jest możliwa dzięki pionowemu systemowi składowania. Większa pojemność magazynowa pomaga zwiększyć zyski biznesowe, ponieważ masz więcej miejsca na przechowywanie większej liczby produktów i towarów w magazynie.

Palety słupkowe można układać w stosy do czterech pieter (1+3), co czyni je idealnym rozwiązaniem dla towarów, które w przeciwnym razie zajmowałyby zbyt dużo miejsca na podłodze. Regały paletowe można łatwo składować i obsługiwać za pomocą wózka widłowego. Przenośne regały sztaplowane są idealnym rozwiązaniem do oszczędzania miejsca, gdy wymagana jest duża pojemność magazynowa.

Palety z towarem są układane na mobilnych regałach magazynowych

Czy towar będzie składowany bezpiecznie?

System regałów paletowych zapewnia maksymalne bezpieczeństwo pracowników magazynu. Mocną cechą regałów paletowych jest to, że są wykonane z wysokiej jakości ocynkowanej stali. Posiadają certyfikat TÜV, oznaczający, że metal użyty w konstrukcji regałów jest odpowiedni do transportu i przechowywania produktów.

Regały są ocynkowane, co zapobiega tworzeniu się rdzy, są odporne na zarysowania i bardziej wytrzymałe. Co ważne, pojemność regału paletowego jest zależna od długości rur dystansowych. W praktyce oznacza to, że bez trudu będą w stanie wytrzymać ciężar masywnych przedmiotów o dużej wadze. Dzięki określonym parametrom projektowym i zestawowi wymiarów regał zapewnia równowagę i bezpieczeństwo podczas załadunku. Oznacza to mniejsze ryzyko wypadków z powodu źle zaprojektowanej konstrukcji.

Czy regały paletowe można dowolnie dostosowywać do potrzeb magazynu?

Wygodna konstrukcja regałów paletowych zapewnia maksymalne wykorzystanie przestrzeni, niezależnie od powierzchni. Jest to widoczne dzięki możliwościom dostosowania. Regały magazynowe Mobilrack składają się podstawy nośnej (wersja na 1 lub 2 palety o rozmiarze euro) oraz gamy wsporników o różnych wymiarach. Dają one możliwość szybkiego i elastycznego konstruowania regałów magazynowych. Możesz dostosować swoje rozmiary regałów do przepływu aktualnie przechowywanego ładunku.

Towary na paletach plastikowe mogą być składowane tymczasowe na regałach mobilnych

Regały paletowe to skuteczny sposób przechowywania zapasów magazynowych. Jest to opłacalna opcja, która pomoże Ci zmaksymalizować przestrzeń w sposób, o którym nigdy wcześniej nie pomyślałeś. Daje to większą wygodę, zwiększa produktywność, oraz umożliwia różnorodność konfiguracji.

Na czym polega „mobilność” regałów paletowych?

Niektórzy mają błędne przekonanie, że regały do układania w stosy z magazynowanym towarem są nieprzenośne, a transport z jednego miejsca do drugiego jest trudny. Okazuje się nie ma takiego problemu w przypadku przenośnego regału Mobilrack.

Korzystając z tego rozwiązania do układania w stosy, możesz z łatwością przenosić towar za pomocą wózków widłowych na poziomie jednego regału. Okazuje się to niezwykle przydatne w logistyce ponieważ ułatwia ​​przenoszenie i ładowanie ciężkich towarów. Inną zaletą jest fakt, że po opróżnieniu regałów można je złożyć i odzyskać potrzebną przestrzeń w magazynie.

Czy można je układać w stosy?

Układanie w stosy jest znaną od dawna strategią przechowywania i jest idealnym rozwiązaniem w zakresie magazynowania. Okazuje się, że naprawdę oszczędza miejsce i skutkuje czystym i uporządkowanym rozmieszczeniem towarów w magazynie. Regały te pomagają w efektywnym układaniu towarów na wyższym poziomie. Oprócz tego, że można je układać w stosy, dostęp do towarów jest bardzo łatwy.

O czym pamiętać przy układaniu w stosy?

Kolejność i ciężar układanego ładunku

Jedną z najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy układaniu w stosy, jest upewnienie się, że towary są w odpowiednio ułożonej kolejności. Przede wszystkim najcięższe ciężary powinny być trzymane na dole. Następnie wraz ze wzrostem poziomu należy zmniejszyć wagę. Ważne jest by w czasie ładowania towaru nie przekraczać maksymalnej wagi na poziom. Skutkuje to efektywnym zarządzaniem składowaniem w magazynie.

Ładowanie towarów do odpowiedniego poziomu

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych w magazynie jest ustawianie zbyt wysokich stosów towarów, powyżej ich maksymalnego limitu. Ważne jest, aby utrzymywać ładowność na regałach zgodną z zaleceniami dostawcy.

Znajomość planu składowania

Zachowaj odpowiedni układ regałów aby zapewnić optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Pamiętaj o właściwym odstępie między regałami potrzebnym do wygodnego operowania wózkiem paletowym.

Specyfikacja techniczna mobilnych regałów paletowych

Czy regały można ustawiać na zewnątrz?

System regałów mobilnych Mobilrack sprawdza się wewnątrz i na zewnątrz magazynu. Ważne jest aby przy ustawianiu na zewnątrz zapewnić równą, płaską i stabilną powierzchnię

W przypadku każdego regału ważne jest, aby przez długi czas zachowywał on swoją jakość. Korozja jest jednym z najpowszechniejszych zjawisk obniżających jakość. Dlatego zawsze zaleca się stosowanie ocynkowanych regałów jak systemy paletowe Mobilrack. Dzięki temu nie dochodzi do uszkodzeń regałów pracujących na zewnątrz.

 

Podsumowując, dlaczego zdecydować się na regały paletowe?

 • elastycznie zwiększasz powierzchnię do składowania towarów
 • dowolnie konfigurujesz wysokość każdego pietra
 • możesz ustawić regały wewnątrz i na zewnątrz magazynu
 • masz do wyboru wersję 1 i 2-paletową
 • bardzo szybki montaż i demontaż
 • dostępne na wynajem
 • certyfikat TUV

Szczyt sezonu lub nadprodukcja? Wynajmuj regały paletowe

Gdy w firmie masz intensywny czas produkcji lub wiele zamówień, potrzebujesz dodatkowego miejsca do składowania. Możesz wynająć w tym czasie palety słupkowe, gdy Twoja firma najbardziej ich potrzebuje. Posiadamy ogromne zapasy regałów, stanowiące idealne rozwiązanie na sezonowe zapotrzebowanie lub nagłe okresy wzmożonego ruchu. Dzięki opcji elastycznego wynajmu nie potrzebujesz dodatkowych nakładów kapitałowych. Po okresie szczytu odbieramy regały od Ciebie, a ty nie musisz się martwić o konserwację i przechowywanie nośników.

Zainteresował cię temat mobilnych regałów magazynowych? Chcesz kupić lub wynająć większe ilości? Wypełnij formularz lub zadzwoń a nasi specjaliści doradzą najlepsze rozwiązania opakowaniowe dla Twojej branży.

O roli odpowiednich opakowań i rozwiązań magazynowych przeczytasz na blogu: