Potrzebujesz palet, nadstawek, czy pojemników na „już”? Skorzystaj z wynajmu opakowań

Potrzebujesz palet, nadstawek, czy pojemników na „już”? Skorzystaj z wynajmu opakowań

"Powinniśmy przyzwyczaić się do tego, że zmiany i niepewności będą nam towarzyszyły w dużo większym stopniu niż dotychczas. Kwestia antykruchości łańcuchów dostaw staje się więc bardziej istotna. Trzeba działać bezpiecznie nawet kosztem większych wydatków na logistykę, bo ważniejszy staje się zapas i towar na półce".1

Ta wypowiedź profesor Haliny Brdulak (prof. warszawskiej SGH z Katedry Zarządzania Międzynarodowego) pochodzi z konferencji Impact’21 poruszającej temat wykorzystania szans gospodarczych stworzonych przez pandemię. Nacisk na umiejętnie prowadzoną logistykę i analizę łańcuchów dostaw ukazuje ważną rolę umiejętnego gospodarowania środkami finansowymi. Jest to szczególnie istotna kwestia w obecnym czasie zakłóceń logistycznych, rosnącej inflacji oraz rekordowego wzrostu cen surowców.

W związku z tym ważne jest szukanie rozwiązań umożliwiających dalszy rozwój w momencie, kiedy jako przedsiębiorca zmagasz się z pełnym wyzwań i nieprzewidywalnym klimatem ekonomicznym. Każda firma ma swoje własne wyzwania, dlatego odpowiednie dysponowanie opakowaniami i właściwe zarządzanie logistyczne potrafi nie tylko pomóc w kontynuacji działalności, ale również przyczynić się do zwiększenia oszczędności. Zastanówmy się nad tym, jak wynajem opakowań może pomóc w sytuacjach wymagających szybkiego działania.

Kiedy może zaistnieć potrzeba wynajmu opakowań?

Rozbudowa powierzchni magazynowej

Jeśli powiększasz przestrzeń magazynową lub przenosisz się do większego obiektu konieczne jest też odpowiednie przechowywanie wyprodukowanego towaru. Gdzie go składować? Zastanawiasz się jak obniżyć koszty działalności? W sytuacji, gdy nie ma potrzeby nabycia towaru możesz obniżyć koszty działalności korzystając z możliwości wynajmu regałów mobilnych Mobilrack, które od razu powiększają powierzchnię magazynową. Są to regały dedykowane do składowania tymczasowego, a dzięki elastycznej konstrukcji można je dowolnie ustawiać i od razu przenosić towar na palecie. Oprócz regałów, możesz skorzystać z wynajmu wielu innych potrzebnych opakowań takich jak palety, nadstawki paletowe, skrzyniopalety itd.

Sezonowość zamówień

W czasie tak zwanego "wysokiego sezonu" przed świętami lub intensywnym sezonem wiosenno-letnim potrzebujesz większej ilości opakowań niż zwykle. Nie musisz ich kupować, możesz je wynająć. Co to daje? Wysyłasz nam zamówienie na konkretną ilość opakowań, których potrzebujesz w danym terminie, a my przywieziemy Ci to w ustalonym czasie i miejscu. Nie musisz wtedy angażować dodatkowych środków finansowych, a po okresie szczytu po prostu je zwracasz. Jeśli jednak potrzebujesz ich na dłuższy czas, bez problemu możesz przedłużyć okres wynajmu. Im dłużej wynajmujesz opakowania, tym tańszy jest koszt opakowania za dany dzień. Co więcej, nie musisz się martwić o jakość opakowań bo zawsze są wcześniej sprawdzane i dostarczane we właściwej kondycji.

Skorzystaj z wynajmu opakowań logistycznych

Długi czas oczekiwania na zamówione wcześniej opakowania

Czy zamówiłeś opakowania i czekasz na nie już 2,3 miesiące? Produkcja musi być kontynuowana, a potrzebujesz nośników do magazynowania na „już”, co zrobić w takim momencie aby jak najlepiej zarządzać dysponowanymi środkami finansowymi i zasobami?

Żadna firma nie chce być uziemiona przez wolne tempo procesów, które wpływają na produktywność. Kluczowa jest w tym przypadku jest minimalizacja kosztów oraz jak najlepsze wykorzystanie skali produkcji. Obecnie wskutek zakłóceń dostaw czas oczekiwania na niektóre produkty jest znacznie dłuższy. Jeśli masz okres intensywnej produkcji, a brakuje ci potrzebnej ilości nośników, możesz skorzystać z usługi wynajmu. W ten sposób uzyskasz szybszą, silniejszą i skuteczniejszą reakcję na zakłócenia. Zmniejsza to przestoje operacyjne i pomaga wznowić działalność w możliwie najkrótszym czasie.

Zbliża się przerwa produkcyjna, a więc czas konserwacji maszyn

Zbliżają się wakacje, czas remontu, konserwacji maszyn. Jeśli w tym okresie potrzebujesz wykonać naprawę i konserwację swoich urządzeń, wcześniej musisz wyprodukować więcej towaru, aby móc zatrzymać produkcję. Aby mieć miejsce na przechowywanie towaru tymczasowo idealnym rozwiązaniem jest wynajem opakowań na określony czas.

Dlaczego to się opłaca? Kupowanie nowych opakowań często może kosztować Twoją firmę więcej, niż są warte produkty. Uwzględniając dodatkowo koszty przechowywania, nie wydaje się to warte zachodu. Rezygnując z zakupu nowych opakowań do krótkoterminowych prac, ale wynajmując tylko tyle ile potrzeba w danym momencie, oszczędzasz czas i pieniądze.

Wiele firm korzysta z rozwiązań tego typu. Na przykład jeden z naszych partnerów zajmujący się produkcją AGD planował konserwację linii produkcyjnej w miesiącach letnich. W związku z tym zwiększył produkcję wcześniej i wynajął pojemniki Gitterbox do przechowywania podzespołów na 2-3 miesiące.

Rotom jako doświadczony partner rozumie Twoje wymagania. Zakup określonych pojemników może nie zawsze być wykonalny. Dlatego oferujemy różnorodne produkty, które można wynająć w zależności od Twoich potrzeb. Wynajem opakowań stanowi opłacalną opcję.

Korzyści z wynajmu opakowań

Możliwość wynajmu opakowań to uzyskanie trwałych, niezawodnych nośników po niższych kosztach. Jeśli decydujesz się na wynajem naczep lub przestrzeni magazynowej jako normalną praktykę logistyczną w swojej firmie, dlaczego nie wynajmować również opakowań? Oto kilka kluczowych korzyści.

1. Wynajem pozwala zaoszczędzić pieniądze

Jeśli wynajmujesz opakowania, możesz zaoszczędzić zarówno na kosztach utrzymania, jak i napraw. Produkujemy i naprawiamy nasze opakowania w magazynach w całej Europie dbając o ich jakość i trwałość.

2. Niskie miesięczne koszty

Decydując się na wynajem opakowań, nie musisz długo czekać. Natychmiast otrzymujesz nośniki logistyczne, z których od razu możesz korzystać. Możesz rozłożyć koszt wynajmu i zapłacić w miesięcznych ratach. Może to pomóc w uzyskaniu znacznych oszczędności.

3. Nie martwisz się brakiem powierzchni do przechowywania

Jeśli kupujesz palety jednorazowe po wykorzystaniu musisz najczęściej je sprzedać lub znaleźć na nie miejsce w magazynie. Zbyt duża ilość opakowań zalega w Twoim magazynie po okresach szczytu? Przy wynajmie opakowań zwracasz je do nas niezwłocznie a wolną przestrzeń możesz wykorzystać w lepszy sposób.

4. Elastyczność czasowa

Podobnie jak elastyczność płatności, zyskujesz również elastyczność czasu wynajmu. Oznacza to, że możesz wybrać okres, na jaki chcesz wynająć potrzebne opakowania w zależności od potrzeb i zakresu wykonywanych prac. W każdej chwili możesz ten okres przedłużyć.

5. Lepsze zarządzanie finansami

Płatność za wynajem jest rozłożona na miesiące lub tygodnie. Pomoże Ci to sprawnie zarządzać miesięcznym budżetem i finansami,dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się ogromnymi kosztami zakupu opakowań do przechowywania. Co więcej, wynajem opakowań nie blokuje finansów firmy, które można wykorzystać do innych obszarów działalności.

6. Zrównoważony i ekologiczny

Wynajem opakowań może pomóc w przejściu na “zieloną logistykę”, czyli opcji ponownego wykorzystania materiałów. Nasze palety, nadstawki, skrzynie, czy rollkontenery na wynajem są regularnie poddawane konserwacji i naprawie w naszych magazynach, dzięki czemu pracują w bardzo dobrym stanie wiele lat.

To niektóre z głównych zalet, które sprawiają, że wynajem opakowań jest dla wielu korzystniejszą opcją niż zakup nowych nośników. Wynajem opakowań na krótkoterminowe i długoterminowe projekty to świetny sposób na obniżenie kosztów. Przy tak wielu korzyściach łatwo zrozumieć, dlaczego coraz więcej firm decyduje się na wynajem opakowań zarówno do projektów długoterminowych, jak i krótkoterminowych. Obecnie koszta wielu surowców gwałtownie rosną, dlatego oferujemy kompleksowe usługi wynajmu i obiegu opakowań dopasowane do Twoich potrzeb związanych z wysyłką.

Nasze zespoły pracują nad zminimalizowaniem zakłóceń w pozyskiwaniu i zarządzaniu opakowaniami i oraz przez cały czas utrzymują regularną i przejrzystą komunikację z naszymi i partnerami. Chciałbyś porozmawiać o potrzebach swojej firmy? Skontaktuj się z nami wypełniając formularz lub zadzwoń, a nasi specjaliści z pewnością udzielą Ci fachowej pomocy.

Jeśli zainteresował Cię temat wynajmu opakowań przeczytaj jeszcze na blogu:

Źródło:

1forsal.pl