Działaj szybko i sprawnie w branży e-commerce dzięki rollkontenerom i wózkom siatkowym

Działaj szybko i sprawnie w branży e-commerce dzięki rollkontenerom i wózkom siatkowym

Internetowy handel detaliczny obecnie przeżywa rozkwit, podobnie jak logistyka. Aktualne dane przewidują, że do 2040 r. 95% zakupów na całym świecie będzie dokonywanych online. W związku z pandemią Covid-19, która doprowadziła do bezprecedensowego wzrostu sprzedaży online, oczekuje się, że nawet gdy kraje wyjdą z ograniczeń pandemijnych, konsumenci będą preferować zakupy online. 

Postępująca cyfryzacja wyraźnie wpływa na zmianę zachowań zakupowych konsumentów na całym świecie. Od innowacyjnych firm rozpoczynających działalność, poprzez sprzedawców detalicznych posiadających sklepy internetowe, aż po największych graczy internetowych, sprzedawcy e-commerce muszą być konkurencyjni nie tylko pod względem ceny. Szybkość dostawy odgrywa coraz większą rolę w zadowoleniu klienta.

Dlatego też firmy decydują się na zwiększenie powierzchni magazynowej oraz optymalizację procesów logistycznych począwszy od kompletacji po wysyłkę. Najnowszy raport opracowany przez międzynarodową firmę doradczą Savills wskazuje, że w latach 2021-2025 firmy kurierskie w Europie będą potrzebowały dodatkowo 8,6 mln m kw. powierzchni magazynowej, aby dotrzymać kroku rosnącemu popytowi w sektorze handlu internetowego. W związku z tym szybko rozwijający się handel internetowy wymaga inteligentnych i niezawodnych nośników ładunków, które umożliwiają wydajną kompletację, obsługę i dystrybucję pojedynczych lub seryjnych produktów.

Od osoby do towaru, czyli zaplanuj sprawny proces

Jeśli odpowiadasz za procesy logistyczne z pewnością zdajesz sobie sprawę jak ważne jest regularne sprawdzanie swoich wewnętrznych procesów logistycznych pod kątem słabych punktów i potrzeby optymalizacji. Wiąże się to z analizą procesu przyjmowania towaru, kompletacji, pakowania i wysyłki.

W zależności od asortymentu produktów i zapotrzebowania klientów, kompletacja zamówień może odbywać się w systemie osoba - do towaru lub półautomatycznie w systemie towar-do osoby. Możliwa jest również kombinacja tych dwóch systemów, która jest stosowana w połączeniu z systemami równoległej kompletacji zamówień. Niezależnie od tego,w jakim systemie pracujesz, pomożemy Ci szybko przygotować towar z magazynu. Jest to możliwe dzięki różnym typom wózków do kompletacji pracujących na każdym etapie przygotowania produktów do wysyłki.

Strefa odbierania towaru

Niezależnie od tego, czy są to zaplanowane zamówienia, czy nieplanowane zwroty, towary muszą być sprawdzone przy odbiorze, a następnie niezwłocznie zaksięgowane. Dobrze jest przygotować mobilne stanowisko pracy bezpośrednio przy miejscu rozładunku, aby uniknąć niepotrzebnego pokonywania dużych odległości.

Towar często musi zostać rozpakowany przed dalszym transportem. Idealnie wtedy sprawdzają się kontenery rolkowe które znajdują się w pobliżu i mają dużą ładowność więc pomieszczą sporo towaru lub odpadów do utylizacji takich jak kartony i folie. Na przykład rollkontener 4 ścienny może służyć jako pojemnik na odpady. Jest dostępny w wysokości 1.620 mm ze składanymi dwoma klapami z przodu i zestawem kół z hamulcem. Idealnie nadaje się do transportu wewnętrznego oraz zaopatrzenia w łańcuchu dostaw.

Rollkontener moze służyć jako pojemnik na odpady, na przykład niepotrzebne kartony 

Na uwagę zasługują również solidne wózki transportowe z półką metalową lub gniazdowe z solidną platformą plastikową, lub metalową. Są one dostępne w wielu wariantach i rozmiarach. Łatwo się je prowadzi, a opcja gniazdowania jeden w drugi, oszczędza miejsce.   

W strefie odbioru towar nie powinien być zbyt długo, ale raczej szybko transportowany do magazynu do kompletacji, dzięki czemu zmniejszy się ilość zajętej powierzchni w strefie odbioru. Posiadamy szeroki asortyment rollkontenerów i wózków transportowych różnej wielkości, które pomogą w realizacji tych zadań.

Magazyn kompletacji zamówień

Statyczny system komisjonowania obejmuje część magazynu, w którym jest bezpośredni dostęp do wszystkich artykułów. Jest on również odpowiedni dla towarów masowych, ponieważ ze względu na wielkość towarów ilość przestrzeni magazynowej może być różna.

Kompletacja zamówień jest prosta i łatwa do wykonania przy stosunkowo niskich kosztach inwestycji. W wielu magazynach osoby kompletujące transportują zamówienia za pomocą specjalnych wózków do komisjonowania Dzięki zoptymalizowanej trasie, mogą oni obsługiwać kilka zamówień jednocześnie. Oferujemy szeroki wybór wózków do kompletacji z licznymi akcesoriami. Specjalna konstrukcja wózków pozwala na pobieranie zamówień internetowych na zapleczu, w salonie sprzedaży lub w magazynie. Dzięki tej formie kompletacji przetwarzanie i pakowanie zamówień klientów jest łatwiejsze.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na ergonomię wózka do kompletacji z pojemnikami Euronorm. Rozwiązanie to jest dostosowane do potrzeb intralogistyki. Zostało zaprojektowane tam, gdzie wymagana jest wielokrotna kompletacja zamówień z różnych lokalizacji w magazynie. Ten wózek do kompletacji jest wykonany ze stali o wysokiej wytrzymałości i ma pojemność 8 plastikowych pojemników. Jest on także wyposażony w wieszak na torbę, kosz skanera i kosz do przechowywania. Wózek ten ma modułową konstrukcję i może być dostosowany do potrzeb klienta. Jest to produkt szeroko stosowany przez firmy, które muszą kompletować wiele zamówień z różnych obszarów magazynu,dzięki niemu możesz systematycznie i starannie wypełniać zamówienia oraz sortować materiały do ​​dystrybucji.

Wózek do kompletacji niezbędny w branży e-commerce

Drugi rodzaj wózka do komisjonowania pokazany na zdjęciu od lat przemierza magazyny na całym świecie, niezawodnie wspierając pickerów w ich pracy. Dzięki modułowej konstrukcji i licznym dodatkom można go łatwo dopasować do danej koncepcji logistycznej i asortymentu produktów. Ściany boczne, dno i półki wykonane są z mocnej siatki drucianej. Półki można łatwo dopasować do potrzeb (co 50 mm). Powierzchnia jest galwanizowana i chromowana na wysoki połysk. Cztery produkowane przez nas wysokiej jakości kółka z odpornymi na ścieranie gumowymi bieżnikami sprawiają, że wózek porusza się lekko i jest zwrotny. Nośność wynosi od 100 do 450 kg, w zależności od wersji.

Strefa wysyłki to rollkontenery gotowe do zapakowania

Zarówno w przypadku pojedynczych stanowisk pakowania, jak i linii pakowania, zawsze należy zapewnić wystarczającą ilość materiału opakowaniowego. Dzięki naszym rollkontenerom do transportu można szybko przetransportować duże i małe kartony do stanowisk pakowania i skrócić czas realizacji wysyłki.

W sytuacji, gdy zamówione towary są transportowane z magazynu centralnego do wybranego oddziału, a potem dostępne do odbioru przez klienta, załadunek i rozładunek ciężarówek odbywa się zazwyczaj szybko za pomocą kontenerów rolkowych które w pełni załadowane wjeżdżają na powierzchnię ładunkową. Ta forma transportu jest również idealna dla sklepów meblowych, supermarketów, sklepów z elektroniką i sklepów odzieżowych. W naszym asortymencie posiadamy wiele kontenerów rolkowych w różnych wersjach. W zależności od potrzeb mogą one być całkowicie zamknięte, puste, gniazdowe lub składane.

Rollkontenery - wiele możliwości:

  • antywłamaniowe - zabezpieczona i całkowicie zamknięta konstrukcja
  • z możliwością gniazdowania
  • składane, gdy są puste - można je wsuwać jeden w drugi aby oszczędzić miejsce w magazynie

Wynajem i naprawa rollkontenerów czyli usługi dobrane do Twoich potrzeb

 

Jeśli używasz rollkontenerów siatkowych do wysyłki to pewnie zastanawiasz się nad opcją zakupu odpowiednich kontenerów siatkowych. Jeśli jednak nie chcesz na razie ponosić w wysokich kosztów w zakresie zakupu, a czeka cię intensywny szczyt sezonu, warto zdecydować się na wynajem rollkontenerów.

Jest to wygodne i praktyczne rozwiązanie, które ma zastosowanie, gdy potrzebujesz bardzo szybko rollkontenerów w okresie zwiększonej ilości zamówień czy na czas szczytu lub też, kiedy nie możesz czekać dłuższy czas na dostawę zakupionych kontenerów. Możemy dostarczyć wózki siatkowe na wynajem w ciągu 24 godzin! Tak szybkość działania jest możliwa dzięki dużym zapasom produktów na wynajem w 16 magazynach w całej Europie. W Rotom dbamy także o to by rollkontenery spełniały wszystkie wymogi bezpieczeństwa ponieważ dbamy o naprawę i konserwację wózków, dzięki czemu wynajmowane rollkontenery są sprawdzone i ergonomiczne.

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej na temat rollkontenerów dla branży e-commerce przeczytaj artykuły poniżej lub skonsultuj się z naszymi doświadczonymi specjalistami. Przygotują ofertę typowo pod Twoje potrzeby i wyjaśnią ewentualne wątpliwości.

Kontenery siatkowe - porady, wskazówki i rozwiązania: