Dostosuj opakowania do swojej produkcji i łańcucha dostaw

Dostosuj opakowania do swojej produkcji i łańcucha dostaw

"Prawdziwym motorem postępu jest innowacyjność" Bill Gates

Powyższy cytat podkreśla zasadność dokonywania zmian. Bez analizy produktów i możliwości ich zastosowania w konkretnej sytuacji, nie byłoby postępu cywilizacyjnego. Wyraźnie jest to widoczne w dziedzinie opakowań logistycznych, choćby palet drewnianych

Krótka historia zmian dokonywanych na paletach drewnianych

Współczesne palety zaczynają swoją historię na początku XX wieku od płozy, która była prostą, drewnianą powierzchnią, na której można było wozić towary. Następnie w 1915 roku powstał wózek widłowy, do którego dopasowano palety w kształcie, jakim znamy obecnie. Podczas gdy palety i wózki podnośnikowe znacznie poprawiły wydajność, to optymalizacja załadunku ładowni statków i innych ograniczonych przestrzeni za pomocą solidnych dwukierunkowych palet była prawdziwym wyzwaniem.

Choć od początku było widoczne, że palety poprawiały wydajność transportu towarów, jednak dopiero podczas II wojny światowej palety przeszły dużą metamorfozę, ze względu na ich zapotrzebowanie w transporcie wojskowym. Nowy kierunek zmian spowodował zaprojektowanie czterokierunkowej palety blokowej. Umożliwiła ona dostęp wideł wózka ze wszystkich czterech stron, a nie tylko z dwóch. Ten nowy projekt palety zaowocował większą elastycznością w umieszczaniu palet za pomocą wózków widłowych, dzięki czemu proces załadunku materiałów eksploatacyjnych jest znacznie łatwiejszy i szybszy.

To tylko niektóre z przykładów modernizacji opakowań, w tym palet drewnianych służących jak najlepszej wydajności pracy w transporcie i magazynowaniu. Dzisiaj również wiele branż dostrzega namacalne korzyści z posiadania niestandardowych opakowań zaangażowanych w aspekty ich logistyki. Obecnie wiele opakowań metalowych i drewnianych jest dostarczanych do zakładów z odpowiednimi opcjami dostosowania ich do określonych zadań.

Palety drewniane na specjalne zamówienie

Obecnie większość palet znajdujących się w międzynarodowym obiegu to palety standaryzowane, czyli palety 1200x800 mm lub 1200x1000 mm. Jednak mimo ich popularności, firmy z różnych branż stykają się z problemem w transportowaniu produktów wielkogabarytowych, ciężkich, bądź też z określonym miejscem na przestrzeń magazynową. Dlatego też szukają elastycznych i niestandardowych rozwiązań decydując się na palety wykonane według specjalnego projektu. Te drewniane palety wykonane na zamówienie koncentrują się na wprowadzaniu nowych funkcji, które rozwiązują niektóre z typowych problemów występujących w łańcuchu dostaw.

Paleta drewniana niestandardowa wykorzystywana w branży elektronicznej

Co wziąć pod uwagę zastanawiając się nad potrzebą projektowania palet?

Projektując paletę pod swoje potrzeby, weź pod uwagę następujące czynniki:

Jaki produkt będziesz przewozić ?

Czy będziesz przenosić obudowy produktu lub części maszyny? Odpowiedź na to pytanie pomoże Ci określić wszystkie inne czynniki projektowe.

Jakie zastosowanie będzie miało opakowanie?

Czy ta paleta będzie używana głównie do magazynowania, do transportu między magazynami lub zakładami, do wysyłek zewnętrznych, czy do czegoś zupełnie innego? Odpowiedź na to pytanie określa, na jakich cechach projektowych będzie Ci najbardziej zależeć.

Jak będzie wyglądał projekt opakowania np.palety?

W tym miejscu bierze się pod uwagę rozmiar towaru, nośność i cechy, których może potrzebować paleta, aby utrzymać towary na miejscu.

Ile będzie kosztować paleta niestandardowa?

Palety zaprojektowane na zamówienie nie muszą kosztować więcej niż standardowe, nawet gdy wymagają specjalistycznego projektu i zaangażowania. Zaletą specjalnie zaprojektowanego opakowania jest to, iż lepiej ochroni Twój produkt. Co więcej, na dłuższą metę pozwoli Ci zaoszczędzić stresu i pieniędzy spowodowanych uszkodzeniem komponentów, niepotrzebnych kosztów transportu, czy towarów zajmujących dużo miejsca.

Skrzynie drewniane niestandardowe

Unikalne skrzynie do transportu dużych części wymagają przemyślanego projektu. Takie opakowanie służy do transportu lub przechowywania produktów. W zależności od rodzaju transportu możesz wybrać skrzynie z pełnego drewnaażurowe, ze sklejki lub z płyty OSB. Przy wyborze materiału do produkcji skrzyni trzeba wziąć pod uwagę jego ciężar, ponieważ będzie to miało realne odniesienie w kosztach transportu. Jeśli zaś transport produktów będzie poza kraje UE konieczny jest certyfikat ISPM15 dotyczący przestrzegania przepisów fitosanitarnych.

Co zyskujesz decydując się na skrzynie drewniane wg indywidualnego projektu?

  • mocną i stabilną konstrukcję
  • świetne parametry nośności i optymalną stabilność
  • pewność, że produkt spełnia wszelkie normy eksportowe wymagane na rynku

Opakowania metalowe pod indywidualne potrzeby logistyczne

Wiele opakowań, począwszy od nietypowych pojemników siatkowych czy indywidualnych kontenerów rolkowych lub pojemników metalowych jest projektowanych indywidualnie. Daje to oszczędności w łańcuchu dostaw. Sprawia także, że Twoje produkty są bezpieczne w trakcie transportu i magazynowania, umożliwiając także ich ponowne wykorzystanie.

Dział projektowy w R&D posiada duże doświadczenie w projektowaniu opakowań metalowych. Oferujemy solidne i trwałe rozwiązania w zakresie przechowywania i transportu ciężkich produktów.

Wykonaliśmy do tej pory wiele opakowań metalowych dla różnych branż, między innymi regały metalowe na opony samolotowe, transportery metalowe, czy też specjalnie zaprojektowane kontenery metalowe dla wielu europejskoch firm. Oprócz projektu, wykonania wstępnego prototypu i wsparcia technicznego, dbamy o jakość produktów oferując ich regularną konserwację. Dzięki temu można być pewnym, że inwestycja w niestandardowe produkty metalowe przetrwa długie lata pracy.

Kontener metalowy na specjalne zamówienie dla firmy z branży budowlanej

Co zyskujesz decydując się na opakowania niestandardowe?

1. Bezpieczeństwo Twoich produktów oraz osób obsługujących

Opakowania zaprojektowane specjalnie dla Twoich produktów zapewniają dokładne dopasowanie i najlepszą ochronę, zmniejszając koszty transportu. Zaoszczędzisz również pieniądze na materiałach dodatkowych takich jak karton czy folia, ponieważ nie będziesz musiał już ich używać do zabezpieczenia towaru podczas transportu. Co więcej, dbasz o środowisko naturalne ponieważ takie opakowania możesz używać we własnym obiegu wielokrotnie.

2. Zmniejszone koszty transportu

Kompaktowe, starannie zaprojektowane opakowania zajmują mniej miejsca w pojazdach dostawczych, maksymalizując ilość przewożonych towarów. W ten sposób zaoszczędzisz na kosztach transportu i paliwa oraz zmniejszysz emisję CO2, pokazując klientom, że dbasz o środowisko.

3. Lepsza produktywność

Projektując opakowania na zamówienie dostosowujesz je do swojej linii produkcyjnej. Dzięki temu unikasz kosztownych przestojów lub wypadków wynikających z nieodpowiedniego opakowania. Dokonane ulepszenia pomogą Ci szybciej przygotować do transportu i wpasować w swój charakterystyczny dla branży łańcuch dostaw.

4. Wsparcie podczas całego procesu

Jesteśmy dla Ciebie podczas całego procesu produkcji opakowań. Przeprowadzamy testy i modyfikacje produktu podczas procesu implementacji. Jesteśmy również gotowi zadbać o stan twoich opakowań przeprowadzając naprawę i konserwację. Jeśli potrzebujesz zintegrować swojej niestandardowe opakowanie z łańcuchem dostaw oferujemy możliwość wdrożenia poolingu, czyli obiegu opakowań. Daje to znaczne oszczędności oraz pewność wysokiej jakości transportowanych produktów.

Projektowanie palet, kontenerów, skrzyń, regałów i wielu innych produktów drewnianych bądź metalowych to proces wart wysiłku. Zalety, które z niego wynikają, znacznie przewyższają koszty bądź czas na to poświęcony. Obecnie wiele firm nie wyobraża sobie braku innowacji bądź ergonomii urządzeń w miejscu pracy. Jeśli interesuje Cię możliwość zaprojektowania i realizacji opakowań zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści bezpłatnie dobiorą optymalne rozwiązania dla Twojego biznesu.