Szukasz oszczędności? Naprawiaj palety, rollkontenery i gitterboxy

Szukasz oszczędności? Naprawiaj palety, rollkontenery i gitterboxy

"Zasada nr 1: Nigdy nie trać pieniędzy.   Zasada nr 2: Nigdy nie zapominaj o zasadzie nr 1. " (Warren Buffett)

To stwierdzenie jest obecnie niezwykle aktualne. W czasach kiedy trudno przewidzieć niespodziewany wzrost bądź spadek zamówień, w wielu branżach szuka się oszczędności. Biorąc pod uwagę fakt, że koszt zakupu opakowań jest bardzo wysoki, niejednokrotnie można go uniknąć lub przesunąć w czasie dbając o dobry stan swoich opakowań. Dzięki regularnej konserwacji palet drewnianych, kontenerów rolkowych czy koszy metalowych dbamy o to by posłużyły one dłużej dbając równocześnie o bezpieczeństwo osób, które je obsługują.

Jest to także działanie zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju, ponieważ ograniczamy zużycie surowców potrzebnych do produkcji nowych opakowań, kiedy stare po naprawie lub konserwacji mogą dalej służyć. Rotom specjalizuje się w konserwacji opakowań od ponad 40 lat. Dotyczy to szczególnie naprawy palet drewnianych EPAL, pojemników metalowych typu Gitterbox oraz kontenerów rolkowych. Przyjrzyjmy się bliżej tym produktom.

PALETY DREWNIANE

Palety drewniane są powszechne w szerokim zakresie zastosowań, które wymagają transportu produktów. Układane w stosy na innych paletach i przemieszczane między ciężarówkami, pociągami i magazynami są niewątpliwie mocno eksploatowane. Intensywna praca palet sprzyja ich uszkodzeniom, co może stanowić zagrożenie dla osób z nimi pracujących.

Palety drewniane są z reguły naprawiane, aby nadawały się do dalszego użytkowania. A jeśli są zbyt uszkodzone, aby je naprawić, drewno można poddać recyklingowi. Zarówno naprawa, jak i recykling są bardzo opłacalne oraz przyjazne dla środowiska.

Naprawa palet drewnianych w magazynie Rotom

Naprawa palet drewnianych

Oprócz tego, że jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż kupowanie nowych drewnianych palet, naprawa uszkodzonych przynosi wiele korzyści dla środowiska. Im więcej zasobów można ponownie wykorzystać i naprawić, tym niższa jest emisja dwutlenku węgla. Naprawianie palet jest więc zdecydowanie rozwiązaniem ekologicznym. Oszczędza się na wycince drzew i energii, która w innym przypadku zostałaby wykorzystana do produkcji i transportu nowych palet.

Co wchodzi w zakres naprawy palet:

  • Wymiana uszkodzonych lub brakujących desek, klocków
  • Poprawa mocowania luźnych elementów, dodatkowe gwoździe
  • Sprawdzanie, czy powierzchnie palet są odpowiednio wyrównane
  • Recykling i pozyskiwanie palet z recyklingu

Jeśli zdecydujesz się na naprawę palet drewnianych musisz jeszcze pamiętać o wymaganiach ISPM-15. Jeśli paleta ma być używana do eksportu towarów poza granice UE, wówczas niezbędna jest ponowna fumigacja wymienianych elementów.

Nie pozwól więc, aby połamane deski, wystające gwoździe, popękane lub wypaczone deski sprawiły, że zbyt szybko usuniesz palety i kupisz nowe. Można zrekonstruować używane palety poprzez ich naprawę i ponowne użycie lub recykling całości, czy części palety.

Rotom może ocenić stan Twoich palet i pomóc w podejmowaniu decyzji dotyczących naprawy lub recyklingu. Więcej na temat wymagań w zakresie naprawy europalet przeczytasz w tym artykule. Obecnie posiadamy nową halę o powierzchni ok. 1000 m2 specjalnie przystosowaną do sortowania i naprawy palet drewnianych, także dwukrotnie szybciej naprawiamy palety nie tracąc na jakości sprawowanej kontroli.

Naprawa europalet na hali zakładowej.

Naprawa palet Euro Epal

 

Rotom specjalizuje się w naprawie palet Euro. Posiada specjalną licencję potwierdzoną certyfikatem, która uprawnia nas do naprawy palet euro zgodnie z normami EPAL. W każdej palecie poddanej naprawie znajduje się specjalny gwóźdź z numerem, potwierdzającym, że paleta została naprawiona przez firmę, która posiada do tego uprawnienia. Wybierając usługę naprawy i konserwacji opakowań będziesz miał gwarancję, że naprawione palety są zgodne z oryginalną specyfikacją. Dzięki specjalnym liniom do naprawy palet EPAL możesz mieć pewność, że naprawione europalety nadają się do dalszego bezpiecznego użytkowania.

Gwoździe z numerami potwierdzającymi naprawę zgodnie z normami EPAL

KONTENERY ROLKOWE

Kontenery rolkowe to specjalne pojemniki metalowe na kółkach, które mają wiele zastosowań wszędzie tam, gdzie duże ilości towarów muszą być regularnie transportowane do sklepów. Często są bardzo intensywnie wykorzystywane w komplementacji towarów. W momencie, gdy kontenery rolkowe i ich akcesoria takie jak półki, koła czy ściany boczne zostaną uszkodzone niewątpliwie warto zainwestować w ich naprawę , a nie zakup nowych wózków. O prawidłowym wykorzystaniu kontenerów rolkowych w magazynie możesz także przeczytać w tym artykule.

Dlaczego naprawiać uszkodzone rollkontenery?

  • Zwiększysz efektywność pracy w magazynie
  • Skrócisz czas dostawy załadowanych rollkontenerów
  • Zwiększysz bezpieczeństwo Twoich pracowników
  • Skrócisz czas pracy - brak problemów z niesprawnymi kontenerami rolkowymi w użyciu

W Rotom specjalizujemy się w naprawie, konserwacji i remoncie wszystkich typów kontenerów na kółkach z dodatkową kontrolą najwyższej jakości. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz naprawy, czy pełnej modernizacji, nasi specjaliści mają doświadczenie i umiejętności, aby przywrócić uszkodzone rollkontenery do doskonałego, czystego i bezpiecznego stanu pracy.

 Konserwacja kontenerów rolkowych w Rotom

POJEMNIKI METALOWE GITTERBOX

Pojemniki z siatki metalowej to wytrzymałe, składane i ustawiane w stosy kosze, które ułatwiają pakowanie, przenoszenie i przechowywanie ciężkich produktów. Pojemniki Gitterbox są wykonane ze stali a ich konstrukcja zapewnia maksymalne bezpieczeństwo przechowywanym produktom. W takich kontenerach najczęściej przechowywane są ciężkie przedmioty, takie jak maszyny i sprzęt np. z branży automotive. Choć stal, z której są zrobione, jest wytrzymałym materiałem konstrukcyjnym, to jednak może ulec wypaczeniu i po prostu się zniszczyć. Gitterboxy są często używane są w trudnych warunkach pracy, co też naraża je na uszkodzenia. Nie oznacza to jednak, że taki wysłużony produkt należy od razu wymienić na nowy.

Czy warto naprawiać kosze metalowe Gitterbox?

Naprawa sprzętu może znacznie wydłużyć żywotność produktu, a także zaoszczędzić na inwestycji wynikającej z potrzeby zakupienia nowych pojemników metalowych.

Specjaliści Rotom są doświadczeni w remontach metalowych pojemników i koszy gitterbox. W ramach usług serwisujemy je tak by odzyskały dawną sprawność. Posługując się nowoczesnym sprzętem usuwamy wszelkie wady produktu powstałe podczas eksploatacji takie jak wgniecenia, uszkodzenia siatki czy ubytki w drewnianej podłodze.

Pojemnik metalowy po zregenerowaniu wcale nie odbiega jakością od nowych produktów. Dbamy o to, by kosz po naprawie był w 100% możliwy do ponownego wykorzystania. Ma przywróconą geometrię konstrukcji, ruchomość obu klap i zamków oraz odnowioną podłogę. Niewątpliwie naprawa jest bardziej opłacalna niż zakup nowych gitterboxów.

Jeśli zauważasz oznaki zniszczenia swoich produktów a chcesz oszczędzać koszty i posługiwać się nimi w dalszej pracy, skontaktuj się z nami. To bardzo ważne, także ze względów bezpieczeństwa pracy i wydajności Twoich pracowników. W Rotom indywidualnie wyceniamy koszty naprawy poszczególnych partii palet, kontenerów rolkowych czy gitterboxów. Dysponujemy również własnym transportem co umożliwia odbiór danej partii uszkodzonych pojemników, a po naprawie ponowny transport do Twojego magazynu.